Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1923171 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2730 dnia: Kwietnia 15, 2010, 03:52:34 am »
Cetarianie, ja w kwestii formalnej...

Nie wiem, kto tą wawelska hecę zorganizował (i wcale nie wykluczam, że mógł to zrobić sam Jarosław), ale zastanów się nad podawaniem przypuszczeń tonem pewności, bo zaczynasz brzmieć z wierzejska:
http://www.pardon.pl/artykul/11350/byly_posel_lpr_jaroslawa_tez_mamy_pochowac_na_wawelu

(Ja na przykład przypuszczam, że to sam kardynał. I mógłbym rozwinąć ciąg argumentów prowadzący do tej konkluzji, ale 1. nie chcę niepotrzebnie politykować; 2. logiczny ciąg argumentów, to jeszcze nie dowód.)

ps. Panie S.R., do słów ministra Dudy nie przywiązywałbym aż takiej wagi (nie większą niż do słów pozostałych uczestnków tej sytuacji), w koncu jest to polityk i to określonej opcji... nie ma co bazować na tym, że ktoś coś (chocby dowolnie stanowczo) powiedział; kwestia tylko w tym, że nie da się orzekać o winie na zasadzie "Brak dowodu, to poważna przesłanka, że taki dowód istnieje"...


A tak ogólnie prosiłbym o ponowną depolityzację Forum.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2731 dnia: Kwietnia 15, 2010, 04:08:52 am »
Niechętna zgoda na długie usilne cudze prośby i namowy - to coś zasadniczo innego niż własna prośba.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2732 dnia: Kwietnia 15, 2010, 10:03:25 am »
Ale takie:


czy takie:


?

A może:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2010, 10:05:05 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2733 dnia: Kwietnia 15, 2010, 10:53:37 am »
Jako człowiek stary, wychowany w staroświeckim etosie rycersko harcerskim, uważam - między innymi - że:
1. O nikim nie wolno głosić nieprawdy, zwłaszcza tej stawiającej w złym świetle. Rzecz jasna, można swobodnie spekulować i hipotetyzować, jednak z wyraźnym zaznaczeniem, iż są to hipotezy i spekulacje.
2. Jeśli się wysuwa zarzut brzydkich uczynków pod adresem kogoś wymienionego z nazwiska, to nie wolno tego robić anonimowo.
3. Zasada ...de mortuis... odnosi się do wszystkich zmarłych, nie tylko do osób prywatnych (a już szczególnie przed pogrzebem).
Zaledwie trzy dni temu wyraziłem ufną nadzieję:
Cytuj
Po pierwsze, w odróżnieniu od internetowych Dzikich Pól, nasze Forum daje szansę rozmowy rozsądnej i bezpiecznej, więc opartej na logice i faktach oraz pozbawionej dość powszechnego gdzie indziej plugastwa.
ale po wczorajszym "wyczynie polemicznym" pana Cetariana widzę, żem się grubo mylił.
Naiwnie sądziłem jeszcze, że napomniany pan Cetarian się poprawi, ale widzę, że ani trochę, a nawet przeciwnie.
Skoro nie ma innego wyjścia, to chyba sobie po prostu stąd pójdę (jeśli już nie poszedłem). Trochę mi żal, bo w związku z panem Lemem wciąż mam wiele do powiedzenia i do opowiedzenia (także zdjęcia do pokazania i korespondencję do cytowania, również pewne pomysły do zrealizowania) - ale cóż, do tanga trzeba dwojga.
Stanisław Remuszko
P.S. A propos chwili bieżącej, polecam serdecznie zainteresowanym: http://remuszko.blog.netbird.pl/
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2734 dnia: Kwietnia 15, 2010, 11:39:53 am »
Trochę mi żal, bo w związku z panem Lemem wciąż mam wiele do powiedzenia i do opowiedzenia (także zdjęcia do pokazania i korespondencję do cytowania, również pewne pomysły do zrealizowania) - ale cóż, do tanga trzeba dwojga.
Stanisław Remuszko
Panie Stanislawie...prosze wiec przejsc do meritum (bo czekamy na to chyba od czasu pojawienia sie Pana na forum:)) i albo zalozyc odpowiedni watek albo ulokowac swoje Lemowe historie w jakims istniejacym watku.Mysle ze do tego tanga znalazloby sie wiecej osob;)

P.S. Cos mi sie zdaje ze przez psujacy sie net trzymalam tutaj calonocna warte honorowa?;)
Maziek ja tylko zartowalam...(na znana melodie;))
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2735 dnia: Kwietnia 15, 2010, 08:43:08 pm »
Panowie, nie ma sensu się kłócić, przecież nie macie pistoletów w domu, prawda? Mam rację?  :)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2736 dnia: Kwietnia 16, 2010, 01:11:52 pm »
Przypadek, wciąż ten Przypadek:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7777031.html

ps. żeby zamknąć kwestię pogrzebu i wrócić do spraw poważniejszych (znaczy kosmicznych): możliwe, że nikt nie mataczył, a do wyboru miejsca pogrzebu doprowadził zbieg okoliczności (sądzę, że to eleganckie, pachnące "De impossibilitate..." wyjaśnienie):
http://www.pardon.pl/artykul/11362/kto_wpadl_na_pomysl_pogrzebu_na_wawelu
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2010, 10:08:12 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2737 dnia: Kwietnia 18, 2010, 12:01:08 am »
Gość zrobił na mnie wrażenie :D
Żeby w wieku 70 lat, taki numer wykręcić...?
Cytuj
Niewielka Cesna 560 z premierem Maroka na pokładzie wylądowała w Balicach o godz. 17 - podały władze lotniska. Cesna leciała na niskim pułapie, poniżej chmury pyłów wulkanicznych znad Islandii. Przylotem maszyny zaskoczone były nie tylko władze lotniska, ale też służby kontroli przestrzeni powietrznej, bo delegacja nie uprzedziła Polaków o tym, że samolot wyleciał z Maroka.
Za łonetem
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2738 dnia: Kwietnia 18, 2010, 09:59:43 am »
Dobrze, że go nie zestrzelili ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2739 dnia: Kwietnia 18, 2010, 01:48:11 pm »
Hehe, dla chcacego nic trudnego, ladnie ze strony marokanskiego premiera :)
Fajnie musial wygladac, jedyny punkt na radarze.
A z tym zestrzalem - podejrzewam, ze gdyby "nasi" strzelali do wszystkich niezapowiedzianych samolotow, wywolaloby to szybko wojne z Rosja (ostatnio jakies ich mysliwce "niechcacy" znalazy sie nad Szkocja).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2740 dnia: Kwietnia 18, 2010, 07:23:22 pm »
w życiu mi tak wstyd nie było, że urodziłem się w tym mieście i mieszkam w nim :(
Ale co jest powodem, że chcą chować, czy że nie chcą chować?
że protestowali, najchętniej bym ich wtedy spałował i spłukał armatkami wodnymi do wisły,
zabrał stypendia socjalne (bo na pewno nie naukowe) i oddał rodzinom tragicznie zmarłych ofiar, etc.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2741 dnia: Kwietnia 18, 2010, 08:54:14 pm »
w życiu mi tak wstyd nie było, że urodziłem się w tym mieście i mieszkam w nim :(
Ale co jest powodem, że chcą chować, czy że nie chcą chować?
że protestowali, najchętniej bym ich wtedy spałował i spłukał armatkami wodnymi do wisły,
zabrał stypendia socjalne (bo na pewno nie naukowe) i oddał rodzinom tragicznie zmarłych ofiar, etc.
A co jest powodem? Że nie przystoi, czy że się z nimi nie zgadzasz?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2742 dnia: Kwietnia 18, 2010, 11:18:16 pm »
Hehe, dla chcacego nic trudnego, ladnie ze strony marokanskiego premiera :)
Fajnie musial wygladac, jedyny punkt na radarze.
A z tym zestrzalem - podejrzewam, ze gdyby "nasi" strzelali do wszystkich niezapowiedzianych samolotow, wywolaloby to szybko wojne z Rosja (ostatnio jakies ich mysliwce "niechcacy" znalazy sie nad Szkocja).

A ja się tak przewrotnie zastanawiałem, co by lud prosty myślał (w Rosji i u nas), gdyby się samolot Miedwiediewa rozpadł w drodze powrotnej i byłoby 1:1 ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2743 dnia: Kwietnia 19, 2010, 07:05:24 pm »
jedno i drugie, nie widzę sprzeczności, ale z naciskiem na 'nie przystoi'. Ja rozumiem że apatia,
zanik nie tylko kultury, ale i wychowania w poszanowaniu drugiego człowieka, ale kurwa mać.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2744 dnia: Kwietnia 19, 2010, 07:45:33 pm »
jedno i drugie, nie widzę sprzeczności, ale z naciskiem na 'nie przystoi'. Ja rozumiem że apatia,
zanik nie tylko kultury, ale i wychowania w poszanowaniu drugiego człowieka, ale kurwa mać.
Ano widzisz, pytanie tylko, kto go nie poszanował. Bo jeśli to była decyzja "polityczna" aby spoczął na Wawelu, to nie poszanowali go ci, którzy ją podjęli - używając go jako "prochu armatniego" do realizacji swoich celów. Pogrzeb to nie jest carte blanche na wszystko. W szczególności, kiedy się kogoś szanuje i chce chronić, to przede wszystkim nie wystawia się go na sytuacje oczywiście dwuznaczne. Natomiast przez "drugą" stronę - decyzja ta została uszanowana. Owszem - w czasie pogrzebu były nieprzystojne incydenty - ale wcale nie autorstwa "drugiej" strony.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).