Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1359869 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #810 dnia: Października 07, 2012, 08:05:08 pm »
Jak tak dalej pójdzie, dojdziemy do Adama i Ewy... chciałem wrzucić coś z mchu (MECH) ale nie mogę znaleźć tego, czego słuchałem...

P.S. to może tak: najlepsza, albo druga w kolejce w najgorszym razie, gitara na wejściu... ale volume trza podkręcić :) .
Yes - Owner Of A Lonely Heart
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2012, 08:07:36 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #811 dnia: Października 08, 2012, 12:03:05 am »
Tyle razy przez ten Tczew przejeżdżałam...jakoś nigdy się nie zatrzymałam...a tu taką  rzekę mają:)

P.S. to może tak: najlepsza, albo druga w kolejce w najgorszym razie, gitara na wejściu... ale volume trza podkręcić :) .
Eghem...to nie Mech...ale yes, gitara na wejściu...z volume ostrożnie:) Przypominam, że jutro poniedziałek (wredota)  ::) :
Powermad slaughterhouse
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #812 dnia: Października 08, 2012, 03:51:33 pm »
co wy tam wicie o gitarach na wejściu  ::)

Slayer * South Of Heaven - studio version - HQ

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #813 dnia: Października 08, 2012, 06:32:38 pm »
Jednym palcem na trzech strunach to i ja jeszcze teraz, o siwych włosach, bym potrafił ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #814 dnia: Października 08, 2012, 08:10:45 pm »
Cytuj
chciałem wrzucić coś z mchu (MECH) ale nie mogę znaleźć tego, czego słuchałem..
Pewnie "ide, ide, szykuje dzide", albo... aja nie mogę, ja nie mogę ja... :)
Tak jak z RSC, wokal kładł kapelę.
 Nb, 3 lata wstecz, byłem na ich koncercie. Metal teraz grają. :)
 Januszko dobrał sobie młodych gitarzystów (niezłych, np.Najman). Włosy jeszcze ma, krok też dynamiczny.
Ale śpiew... ;D.
I te stare kawałki przerobione na hell&lucek.
 Dawno tak się nie uśmiałem. Właściwie, nie mieszczą się w żadne ramki. Coś ala bawi i straszy kota (jednocześnie).
Dlatego lubię tylko ich pierwszy singiel. Ze względów sentymentalnych...no i nie śpiewa, ino coś tam mruczy sizaaaar, tararara tarara...
Tczewnie jeszcze pewnie będzie...kiedyś.
Ze wstępami gitarowymi mam problem. Nadmiaru. I podobieństwa.
Dlatego w wokale dziwne pójdę.
Taka...kraina łagodności. Z Danii. Typowa ballada z lat 60-tych. 8)
Volume podkręcić?
Jak najbardziej. ::)
The Savage Rose-A Trial In Our Native Town
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2012, 08:14:46 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #815 dnia: Października 08, 2012, 09:47:10 pm »
Alescie pogonili i to od razu w rabanke-ciosanke.
RUTA to cos jak folk-punk, przy czym punk taki nieociosany, wczesny a la Siekiera. Ten kawalek o wielebnym bracie jako zywo przypomina Uwagi Jozefa Baki.
Maziek wrzuca prawie same hiciory, sie czlowiekowi zaraz przypominaja stare czasy.
Gitara na wejscie? Na wejscie najlepsze sa chory gregorianskie, volume zmaxymalnic:
Armia-Duch wieje przez świat
Mozna tez kogos slamnac o glebe:
MMA KNOCKOUTS Part 1
A Mecha na YT jest pelno:
Mech - Czy To Możliwe

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #816 dnia: Października 09, 2012, 01:23:31 am »
co wy tam wicie o gitarach na wejściu  ::)
Nooo...toś Waćpan utrafił w czułe - był jeden taki slejerowiec ::) Ale skoro "był", to widać jednak chodzi o gitarę na...wyjściu;)

Tczewnie jeszcze pewnie będzie...kiedyś.
Byle nie o-trzewnie. Z zapaleniem ::) A ten De Sawadż to przykład...jak wokal kładzie kapelę? ;D ;)

Mozna tez kogos slamnac o glebe:
Hm..powiem Ci Nexia, że to było jednak zbyt wizualnie brutalne dla Olka:)

I tak..żebyniebyło, że o Lemie już nic...że zapomnieliśmy aboco:
Pan Kleks w Kosmosie - Dyscyplina
:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #817 dnia: Października 09, 2012, 03:40:57 pm »
Tak myslalem, Olek ze obraz bedzie za brutalny, ale widzisz; mocna muzyka wymaga mocnego obrazu, a Sztuka nie znosi kompromisow  ;)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #818 dnia: Października 09, 2012, 10:01:23 pm »
Tak myslalem, Olek ze obraz bedzie za brutalny, ale widzisz; mocna muzyka wymaga mocnego obrazu, a Sztuka nie znosi kompromisow  ;)
Tyż prowda. [Chociaż o tych kompromisach w sztuce sobie powtórkowo-jesiennie czytam i nie jest to takie oczywiste dla niektórych;) ]Po prostu nie lubię tych kopanych sportów. Ale robią to dobrowolnie - to niech się nokautują;) Ja po prostu nie mam przyjemności z oglądania. A Drowning Pool mam tylko jedną płytę - słabo obsłuchaną, ale właśnie tę - Sinner -  z Bodies ;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #819 dnia: Października 09, 2012, 11:33:30 pm »
Widzę,że życie forumowe na muzie się zatrzymuje,także ja gwoli informacji: Beth Hart - Bang Bang Boom Boom Official Video  Już jest i mozna kupić.Ja mam metodologię,że najpierw piratuję niestety a póżniej kupuję,jak załapię,że to, to własnie to, czego chcę.Pierwsze przesłuchanie mieszane uczucia.Jutro jadę w podróż, to w aucie przetestuję.Jak średnio wypadnie to i w aucie zostanie.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #820 dnia: Października 10, 2012, 05:35:57 pm »
Tego Bengbuma wałkowali przez cały sierpień w jednym programie radiowym...ale się mi z nowymi - stosunkowo - płytami pokojarzyło: jeżeli SOAD przypadł do słuchu...to jest trzeci solowy album Tankiana - wokalisty tegoż...i taki na przykład:
Serj Tankian - Ching Chime
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #821 dnia: Października 10, 2012, 07:22:16 pm »
Tak myslalem, Olek ze obraz bedzie za brutalny, ale widzisz; mocna muzyka wymaga mocnego obrazu, a Sztuka nie znosi kompromisow  ;)
Tyż prowda. [Chociaż o tych kompromisach w sztuce sobie powtórkowo-jesiennie czytam i nie jest to takie oczywiste dla niektórych;) ]Po prostu nie lubię tych kopanych sportów. Ale robią to dobrowolnie - to niech się nokautują;) Ja po prostu nie mam przyjemności z oglądania. A Drowning Pool mam tylko jedną płytę - słabo obsłuchaną, ale właśnie tę - Sinner -  z Bodies ;)
Powiem Ci Ola, ze ten fragment Kleksa wywoluje we mnie nieporownywalnie wieksza traume, nizli ringowe mordokopanie. No ale Sztuka... i tak dalej...

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #822 dnia: Października 10, 2012, 08:31:40 pm »
No dobra napiszcie,że bym nie przynudzał Beth Hart Caught Out In The Rain jeden z ciekawszych na płycie czyli jednak kupuję i włączam do kolekcji.Trochę brakuje gitary J.B.,no ale cóż, nie mozna mieć wszystkiego.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #823 dnia: Października 10, 2012, 09:33:39 pm »
dlaczego mi sie to kojarzy tak bardzo z tym:?
James Brown-This Is A Mans World

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #824 dnia: Października 10, 2012, 09:54:58 pm »
A czego to już nie było?Kto lubi "okrągłe nutki"pomijając tekst,musi się liczyć z wtórnością.Zdarzają sie jednak perełki w klasycznych odmianach muzyki.Inżynier z Rejsu jest w każdym z nas,niestety.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta