Autor Wątek: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem  (Przeczytany 503003 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #690 dnia: Czerwca 23, 2013, 09:31:59 am »
Ale miałaś fajnie :) . Ech... Dwa dzbany, obiekt na pierwszym planie wykazuje niejakie podobieństwo :) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #691 dnia: Czerwca 23, 2013, 11:32:08 am »
No i ja tyż zachwyconym fotkami ino wolałbym z natury,że tak powiem.W związku z tem mam pytania typowo praktyczne.Z zdjęć kota wnioskuję,że to hotel "pobytowy" i bliskość parasoli zwiastuje bliskość plaży,czyli taki hotel odpowiadał by mi.Z zdjęć "dzbanów" wnioskuję również możliwość wynajęcia jakiegoś pojazdu.Planów wakacyjnych jeszcze nie mam zprecyzowanych i mam zwyczaj podejmować decyzję "gdzie" tuż przed wyjazdem.Zakhyntos już mi wcześniej chodziło po głowie,w związku z tym prosiłbym o insze informacje(nazwa hotelu,możliwość wypożyczenia pojazdu itp.,nie lubię siedzieć na pupie w hotelu).Jeśli nie na forum,to na priv mile widziane,choć myślę,że takie informacje innym użytkownikom też się przydadzą.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #692 dnia: Czerwca 23, 2013, 08:58:36 pm »
Ale miałaś fajnie :) . Ech... Dwa dzbany, obiekt na pierwszym planie wykazuje niejakie podobieństwo :) ...
Muszę powiedzieć, że rozumiem niechęć Greków do pracy - w takich okolicznościach przyrody i tego...niepowtarzalnych:)
Po prawdzie obiekt na pierwszym planie był pierwszym zaobserwowanym...potem - nieoczekiwanie - dołączyły dzbany właściwe;)
No i ja tyż zachwyconym fotkami ino wolałbym z natury,że tak powiem.W związku z tem mam pytania typowo praktyczne.Z zdjęć kota wnioskuję,że to hotel "pobytowy" i bliskość parasoli zwiastuje bliskość plaży,czyli taki hotel odpowiadał by mi.Z zdjęć "dzbanów" wnioskuję również możliwość wynajęcia jakiegoś pojazdu.Planów wakacyjnych jeszcze nie mam zprecyzowanych i mam zwyczaj podejmować decyzję "gdzie" tuż przed wyjazdem.Zakhyntos już mi wcześniej chodziło po głowie,w związku z tym prosiłbym o insze informacje(nazwa hotelu,możliwość wypożyczenia pojazdu itp.,nie lubię siedzieć na pupie w hotelu).Jeśli nie na forum,to na priv mile widziane,choć myślę,że takie informacje innym użytkownikom też się przydadzą.
Prawda, że hotel był przy plaży -  po prawdzie z parasoli nie korzystałam ni razu, bo nie lubię. Ale wiem, że można na ręczniku za free, za parasol chyba 3 euro za dzień.Tam w stronę cypla było prawie bezludnie i taka mała zatoczka wraku;)

Można wynająć co sobie życzysz: rower, quad, samochód. Na każdym kroku w miejscowościach turystycznych. Wyspa ma 20 na 40 km:)) Kręte, wąskie drogi, źle oznakowane. Dogadasz się w uniwersalno - angielsko- rosyjsko - polsko - niemieckim;) Grecy mają dużo luzu, którego nam brak - albo mamy inny jego rodzaj;) Są winiarnie, gaje oliwne. Jeśli mam być szczera to nie wybrałabym się tam w sezonie ścisłym - lipiec/sierpień: raz upały (dobrze ponad 30 stopni), dwa max ludzi - brrr. No i ceny gwałtownie wzrastają. Sprawdź sobie Kos i Korfu - podobno warto się tam ruszyć :)
To jeszcze kaczuchowate:

I klifowate:


« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2013, 09:04:10 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #693 dnia: Czerwca 24, 2013, 12:44:42 am »
Super relacja - łedukacyjna wielce.
Widoczek na zatokę wraku, fantastyczny. Jeszcze tylko, żeby ludzi tam nie było...
Te dzbany, hmmm...tej wielkości nazywają się bodaj kratery. Sami uważajcie:
Naczynie do mieszania wina z wodą. Kształt krateru zmieniał się w ciągu wieków, zależnie od ośrodków produkcji. Zasadniczo jego forma składała się ze stopki, dość dużego brzuśca, szerokiego otworu i dwóch imadeł ułatwiających przenoszenie. Różnice w wyglądzie imadeł i brzuśca pozwalają na wydzielenie czterech głównych typów:
*    krater kolumienkowy (o imadłach w kształcie dwu kolumienek z poprzeczną poziomą nasadą)
*    krater dzwonowy (brzusiec w formie odwróconego dzwonu)
*    krater kielichowy (ze względu na kształt brzuśca)
*    krater wolutowy (o imadłach zakończonych ślimacznicą)

Dziękuję za węgierskie.
 Choć wystraszonym byłem nieco, bezmyślnie przedwidząc grzyby (atomowe).
Aż tak Orban podpadł? - pomyślałem występnie.
                                    Za ten podatek kryzysowy nałożony na banki i korporacje?
 - ufff...to cumulonimbusy tylko, pomyślałem wtórnie, powidząc we właściwym już formacie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2013, 12:48:37 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #694 dnia: Czerwca 24, 2013, 05:54:15 pm »
Nie ma za co:)
To właśnie ten ból - miejsca turystycznie oklepane są oblegane - czerwiec - jeszcze mało - a jednak dużo - potem jak mrówków, bo wpływają na wielgich wycieczkowcach. Szczerze powiedziawszy ten wrak jest tam zupełnie zbędny, bo wg mnie chodzi o zatoczkę i popływanie i takie tam, ale ludzie wchodzą na te pordzewiałe blachy żeby zrobić zdjęcie - a nawet kawałek upiłować (Rosjanin - uwieczniony na zdjęciu). Podejrzewam, że Grecy podmienią go, bo już się mocno sypie - żeby tylko atrakcja się ostała;)

A propos łedukacji - to jest taki polski akcent - z tej wyspy pochodzi Dionisios Solomos - twórca hymnu greckiego - spotkał się z naszym Słowackim:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dionisios_Solomos
Podczas swojej podróży do Grecji w 1836 r., Juliusz Słowacki spotkał Solomosa na parostatku płynącym z Kerkiry na Zakintos. Ironiczny obraz tego spotkania przedstawił w trzeciej pieśni poematu dygresyjnygo "Podróż do Ziemi Świętej z Neapolu". Tekst poematu Słowackiego potwierdza sławę, jaką cieszył się w tamtym czasie Solomos, ponadto grecki poeta jawi się w nim jako ekscentryk, który pali swoje wiersze. "Podróż do Ziemi Świętej" dowodzi także, że po opuszczeniu Zakintos, Solomos wracał na rodzinną wyspę.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #695 dnia: Czerwca 24, 2013, 08:10:49 pm »
Fajną historię mają te wyspy jońskie. A hymn Grecji...hmmn.
Rozpoznaję Cię po cięciu
szabli budzącym respekt, podziw (przerażenie)
Rozpoznaję Cię po spojrzeniu
Co z przemożną mocą mierzy Ziemię

Ze świętych (czcigodnych) kości (dawnych) Hellenów zrodzona
I jak dawniej pełna męstwa,
Witaj! O witaj nam Wolności! –
(Bądź pozdrowiona, Wolności!)

W ukryciu, pełna goryczy i wstydu
Tęskniłaś jednych ust, które powiedzą Ci
Wracaj do nas! Bądź znów z nami!

Jak to hymn budujący kolektyw.
 Moja poetyka inna.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #696 dnia: Czerwca 25, 2013, 03:03:03 pm »
Fajną historię mają te wyspy jońskie.
Nie wiem czy fajna, ale na pewno burzliwa:)

Sądząc po tym, jak Solomosa zaobserwował Słowacki:

 Kapitan krzyknął Wirgilem: "Et tantae,
    Tantaene divis coelestibus ira?"
    Na to się podniósł graf Solomon z Zante,
    Poeta grecki; ucho mu rozdziera
    Zmiana wyrazów i kradzież średniówek,
    Więc chciał poprawić - lecz żałował słówek.

    Może też słabość: bo prędko rękoma
    Wziął się za serce i na dwóch lokai
    Głośno zawołał nazwiskami dwoma;
    Bo skoro tylko jeden się narai,
    Zaraz poeta na drugiego krzyczy,
    Aby wiedziano, że dwóch w służbie liczy.

    Wielki poeto! jako między skały
    Rzucony Tytan, tak ty w puchowniczki
    Strącon słabością; a twój surdut biały
    I glansowane białe rękawiczki,
    I twój z usłużnych lokajów pachalik
    Świadczą, że jesteś coxcomb lub migdalik.


...to ta jutrzenka swobody (co to ten pachalik?) powinna widocznie wrócić tylko do wybranych;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #697 dnia: Czerwca 25, 2013, 05:55:39 pm »
No tak znowu pomyliłem fora.Mi chodzilo co,gdzie,jak i za ile?Jaki hotel i dlaczego tak drogo a łone poezją w mnie strzelają  ;) Teraz już wiem,ze to forum nie o turystyce  :(
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #698 dnia: Czerwca 25, 2013, 06:59:35 pm »
No tak znowu pomyliłem fora.Mi chodzilo co,gdzie,jak i za ile?Jaki hotel i dlaczego tak drogo a łone poezją w mnie strzelają  ;) Teraz już wiem,ze to forum nie o turystyce  :(
No przecież było, z 5 listów nazad. Parasol - 3 euro itepe. :)
Cytuj
...to ta jutrzenka swobody (co to ten pachalik?) powinna widocznie wrócić tylko do wybranych;)
Dalej, jeszcze lepiej. Cięty ten Julek, jak nie przymierzając...inny Julek.
Tu chyba wprost o tym hymnie...
    "O! znam ja ciebie, której ręka trzyma
    Miecz w piorunową uzbrojony jasność;
    O! znam ja ciebie, skrawymi oczyma
    Na świat patrząca, jak na przyszłą własność...
    Z takim to niegdyś do wolności żarem
    Przemówił ów graf i został Pindarem.

Pindar - cóż za subtelna obelga. Trudna do odparcia. Za to, wyprzeć się łatwo.  :)
Swoją drogą ów Pindar...tebski łeb. Nie cackał się z bukolikami. Za to gustował w odach.
Taaa - ten pachalik...jak Maźkowy propeler.
Nawet gorzej. Nic nie oświetla głowy. Tym bardziej piorunowa jasność.
A jeszcze, jakieś zdjęcie, coby zarzuty nie było. Same starocie mam, to niech to co zwykle - Firanka:
Przy okazji.
 Kaczki przegrały, wyparte przez wroniszcza. Albo same do rozumu doszły, że wylęgnąć jeszcze się da, ale pierwszy lot młodych byłby ostatnim.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2013, 01:13:19 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #699 dnia: Czerwca 25, 2013, 07:44:18 pm »
Cytuj
I twój z usłużnych lokajów pachalik
    Świadczą, że jesteś coxcomb lub migdalik.
Względem pachalika.
Jak coxcomba wziął z angielszczyzny, to może pachalika z turszczyzny? Lub francy?
W sensie paszalik - świta paszy?
http://fr.wikipedia.org/wiki/Pachalik
http://sjp.pl/paszalik
Zabawny ten udział przypadku w...Twoja wycieczka do Grecji, wzmianka o poecie od hymnu, przez niego Słowacki...skłonił do wyciągnięcia jednej z 6 cegieł pt. Dzieła zebrane...tego ostatniego, PiW 1987.
Liczyłem na przypis.
26 lat czekała na taką okazję. Skąd wiem?
Złamała się przy pełniejszym otwarciu. A była niezłamana. Przy drugim rozsypie się, jak nic.
Przypisu nie było, za to w tej wersji jest "paszalik".
Poetę poprawiać??? Niesłychane.
A nuż, coś więcej...? Interesujące tytuły.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2013, 08:10:08 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #700 dnia: Czerwca 25, 2013, 07:56:41 pm »
Jak bym takie niebo zobaczył to tez bym spieprzał.

P.S. Chociaż ostatnio ode mnie widać było też niezgorsze :) . Wyładowania dzieli od siebie w rzeczywistości 0,4 s. Druga błyskawica podążą kanałem plazmowym "wybitym" przez pierwszą.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2013, 09:04:57 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #701 dnia: Czerwca 25, 2013, 10:21:11 pm »
1.  Co do błyskawicy, to Maziek ten kanał plazmowy kąfabuluje, ponieważ przy drugiej pszebieg jest całkiem gdzie indziej nisz przy pierwszej. Ale piękne !!!
2. Co do Ciebie, Livie, to wierzysz w istnienie PRZYPADKU? ? ? Którego to słowa/pojęcia nie zawiera żadna święta księga żadnej z wielkich Wiar? ? ?
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #702 dnia: Czerwca 26, 2013, 05:29:46 pm »
W sensie paszalik - świta paszy?
Też sobie to wytłumaczyłam na podobieństwo - taki popychalik: przynieśpodajpodrap;)
Żesz...przypadkiem nie dewastuj domowych zbiorów;) Ja znalazłam w necie, bo papierowy komplet u rodziców - więc nie mogę zweryfikować paszkwilika na cito;)
Co Ty maziek - livowe niebo jest całkiem przyjazne...za to Twoje jak w Chmurach Słowackiego:
Lecę! błyskam!
Skrami ciskam,
Jutro zmarły.

Jak takie pioruny się chwyta?:)
To żeby nie było - nie wiem czy to przedstawiciel owych ślepców z Zakinthos, ale próbował wyłudzić;) Chociaż generalnie chodzi o drzewo:) Najstarsze na Zante: oliwkowe - chociaż nie potrafią mu wystawić konkretnej metryki i wahają się od (bagatela) 1500 - 2200 lat. Pod drzewem stoliczek i krzesełko oraz plastikowy flet. Abstrahując od plastiku - zapowiada się koncertowo;) Udający Greka - jak tylko zoczy, że ktoś krąży wokół drzewa - leniwe przenosi się z ławki po drugiej stronie placyku na owe krzesełko. Udając grajka: pogwizduje chwilę. Ot, robota... płacić pora - żeby tylko przestał...:)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #703 dnia: Czerwca 26, 2013, 08:01:29 pm »
Pierun został złapany przez mą kamerę meteorową. Ona działa non-stop w nocy. Wyzwala ją program, który analizuje obraz i w przypadku stwierdzenia czegoś podobnego do meteoru włącza zapis. Czasami się zdarza, że piorun wyzwoli nagrywanie, ale bardzo rzadko, że na obrazie widać było "ciało pioruna", bo zazwyczaj błyskawica prześwietla całkowicie obraz - jak to widać niżej. Ostatni filmik jest z kamery, która widzi prawie całe niebo, widać jaka niesamowita była ta burza, gromy waliły sekwencyjnie po całym nieboskłonie przez kilka godzin. Tzn. na filmie jest kilka sekund rzeczywistości i widać na jakiej rozpiętości w te kilka sekund łupało, w terenie to jest ze 20 kilometrów jak nie lepiej. Na szczęście łupało w chmurach, nie w ziemię.

http://s172.photobucket.com/user/mmazziek/media/20130621_2326_pfn32_pav43_x264.mp4.html
http://s172.photobucket.com/user/mmazziek/media/M20130621_223307_PFN32_60_x264.mp4.html

P.S. A ile kosztuje, żeby gość nie tyko przestał grać ale i oczyścił kadr ;) ?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2013, 08:03:03 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #704 dnia: Czerwca 27, 2013, 05:42:29 pm »
Czyli pierwsze to rarytas:) Ale szczerze powiedziawszy ostatnie robi wrażenie - wygląda na zagładę jakiejś planety - w jednym błysku. Puff...
A inne obiekty? Np. przelatujące samoloty ( gdyby ją ustawić w okolicy lotniska) - wyglądające jak spadające/wznoszące się punkciki - też by ją uruchomiły? I co by widziała?:)

P.S. A ile kosztuje, żeby gość nie tyko przestał grać ale i oczyścił kadr ;) ?
Bezcenne, a kart gość nie przyjmował;)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)