Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - xpil

Strony: [1]
1
Forum po polsku / Koszulka całkiem znienacka
« dnia: Grudzień 05, 2017, 11:05:04 am »
Noż kurdę, myślałem, że to jakaś ściema z tymi koszulkami, a tymczasem wcale nie. Przewędrowała w kopercie ponad 2000 km, żeby wreszcie dotrzeć do mego plugawego siedliszcza ;)

Tak więc niniejszym serrrrrrdecznie dziękuję za t-shirta z podobizną Wieszcza.

https://xpil.eu/l-shirt/

Ha!

2
Forum in English / Michael Kandel - the most incredible translator ever
« dnia: Listopad 03, 2017, 12:15:51 am »
Lads & ladies, what is your opinion on Michael Kandel's translation works? I had the pleasure of reading "The Cyberiad" recently and I was absolutely stunned. Knowing the original by heart (from early childhood) I was absolutely convinced it was untranslatable. And then, suddenly, I met Kandel's translation.

It's a pure pleasure.

Now I am wondering what English native speakers imagine when reading about "pritons and zits" or "Mockles fent on silpen tree". Do they realize how tricky it is to make sense out of it? I doubt it.

To me, Kandel is one of the Giants. Hats off!

3
Forum po polsku / Quiz z wiedzy o "Cyberiadzie" - znajdą się jacyś odważni?
« dnia: Październik 31, 2017, 11:17:04 am »
Ahoy riebiata.

Jakiś czas temu (będzie już rok z kawałkiem) miałem chwilę natchnienia (!) i skompilowałem całkiem spory zestaw pytań o Cyberiadzie, a następnie skleiłem je wszystkie do tzw. kupy w postaci quizu.

Spośród wszystkich uczestników jak na razie najwyższy wynik to 92%. Zdaje się, że to mój własny, musiałem przetestować swoje dzieło, czy aby nie za łatwe :)

Jeżeli ktoś ma ochotę, tu jest link:

http://xpil.polldaddy.com/s/cyberiada

Zapraszam również do chwalenia się wynikami tudzież złośliwego wytykania błędów :]

Strony: [1]