Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Sierpień 18, 2018, 10:37:33 pm »
Skoro jestem przy wenie, to zanotuję.

Pół wieku temu wybrałem sobie za Życiową Dewizę sześć słów: "ciekawość, uczciwość, tolerancja - rozumieć, umieć, kochać". W ostatnich dniach dotarło do mnie, że za najważniejsze mam trzy wartości: logikę, godność i przyjaźń.
I uświadomiłem sobie, że każda z nich - zależnie od okoliczności/kontekstu - może ustępować (no, trochę...) pozostałym dwóm.
Tako rzecze starzec.

R.
12
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Sierpień 18, 2018, 10:19:58 pm »
Jeden(na) z adresatów(ek)* wyjawił(a) rzecz następującą:

Mam możliwość generowania różnych raportów, ale one są sztywno ustawione, nie mogę sobie wybierać, co chcę. Takiego, o który Ci chodzi, nie ma. Możesz jedynie metodą benedyktyńską poprzez profil danej osoby wejść w jej statystyki - wyświetlić jej wszystkie wiadomości - i spisać sobie na boku, ile, którego dnia. W gruncie rzeczy w ciągu ostatniego miesiąca nie było więcej niż może 10 użytkowników aktywnych. Albo wejść, nad linkiem do statystyk na stronie głównej, w "ostatnio wysłane wiadomości", i tak samo - to nikogo nie pominiesz, z tym że te sięgają tylko 6 dni wstecz.

Rozumiem, że "użytkownik aktywny" (dziś mówi się "aktywista"; za PRL mówiło się "działacz"), to taki, co zabrał głos na Forum.

*To jest do dupy, ta poprawność płeciowa. Polszczyzna jest MĘSKOOSOBOWA, i trzeba stuleci, by to się ewętualnie zmemłało na abarot albo równorzędnie.

R.
13
Forum po polsku / Odp: Świat za 127 lat albo za 40
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Sierpień 18, 2018, 07:29:52 pm »
"Wyborcza" przypomniała o pierwszym polskim komputerze - XYZ (daję tu choćby ze względu na cytowane w tekście słowa z "Młodego Technika"):
http://wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,23768715,xyz-pierwszy-polski-komputer-mlody-technik-przekonywal.html
15
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Sierpień 18, 2018, 04:52:02 pm »
Ostatnio kostucha kosi artystów tak często, że się uniewrażliwiłem. Prawie obojętnie Kora, ciut mniej Stańko, ale odejście tego Pana zabolało czemuś bardziej. Może temu, że mocno podchodziło mi jego podejście do liryki?
Już nam nie posłodzi
https://www120.zippyshare.com/v/l77Dr3Eu/file.html
16
Hyde Park / Odp: Impreza lemowska w Krakowie - Lemcon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Sierpień 18, 2018, 02:05:03 pm »
Nie ma za co :). Jak wrażenia z lektury? A może zechcesz coś dopowiedzieć? ;)
17
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Sierpień 18, 2018, 11:01:57 am »
Zagadka dla dzieci z podstawówki:

14 dzieci uczą się pływać. Trojga jeszcze nie umieją pływać, a dwojga już utonęli. Ile dzieci już nauczyli się pływać, ale jeszcze nie utonęli?

A oto dla szkoły średniej:

W klinice psychiatrycznej są ordynator i wiele wariatów. W ciągu tygodnia każdy wariat raz na dzień gryzie kogokolwiek (nie wykluczono że samego siebie). W końcu tygodnia okazało się, że każdy chory ma dwa ugryzienia, prymariusz zaś – sto ugryzień. Ile obłąkańców w szpitalu?

Bez komentarza :o
18
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Solaris]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Sierpień 18, 2018, 10:36:58 am »
ku memu skonsternowaniu graniczącemu ze stanem chorobowym, czuję sie w obowiazku
A To cie przypiliło  ;)
O której ekranizacji mowa?
Może to adaptacja?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Adaptacja_filmowa
Przy okazji - jest na forum taki wątek - można poczytać, są różne opinie.
https://forum.lem.pl/index.php?topic=102.0
Ja, przyznam, amerykańskiego Solaris niedooglądałem, jakoś odechciało się gdzieś po kwadransie - więc nie będę się wypowiadał konkretniej.
19
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Sierpień 18, 2018, 08:26:01 am »
Hej. Ale wiesz, skaził tylko tym, którzy książki nie czytali. Musiał się zwrócić, jak wszystko.
20
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jamne Baym dnia Sierpień 18, 2018, 01:48:55 am »
         Nieśmiało  ale i stanowczo ku memu skonsternowaniu graniczącemu ze stanem chorobowym, czuję sie w obowiazku napisać coś  na temat  ekranizacja powieści  Solaris.
        Twórcy  filmu postapili jak komercyjni, pozbawieni wyobraźni z amputowaną zdolnością  zrozumienia wielkiego dzieła, realizatorami potrzeb malo rozumnego tlumu.
        Ubolewam, że za ten film wzieli sie ludzie, ktorzy nie są  w stanie zrozumiec przesłanie, ktore niesie ta książka.
        Wielkość dzieła nie jest dostepna wszystkim jak widać.  Chcialbym aby ten film nigdy nie powstał.  Skaził on przesłanie, ktore Pan Stanisław chcial nam przekazać.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10