Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Lipiec 02, 2018, 01:12:57 pm »
To może chwilowo dość z tym przepraszaniem?  ;)
Zatem;
Kraków stoi jak stał
Grób Lema jest tam gdzie był
Ja stoję - już znów
Kto poległ, katar...chyba.
Szalom na Szerokiej skończyło się przedwczesnej, ale to nic - był inny bardzo sympatyczny moment.
Tu przez skórkę od chleba i watę w uchu

Ps.
ale skąd mi to takie siedzi w głowie? z czym kojarzy? ktoś to w czymś użył? nic...nic...ale ten refren mam wgrany, więc sorry - na odrzepkę;)):
nawet fajne te pam-pa-ram _ może stąd?
Piosenka została użyta w serialu telewizyjnym Crossing Jordan oraz Grey's Anatomy oraz w dwóch innych produkcjach- The X Effect i The OC
92
Forum po polsku / Odp: Konkurs liczbowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Lipiec 02, 2018, 09:30:58 am »
Dobra dobra, znamy takich ;) ...
93
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xpil dnia Lipiec 01, 2018, 09:55:54 pm »
Принял участие.

Niestety nie mam cyrylicznej klawiatury, ale faktycznie zarejestrowałem uczestnika z rosyjskiej domeny; to pewnie Ty. Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia ;)
94
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xpil dnia Lipiec 01, 2018, 09:54:40 pm »
Nie za dużo aby człowieku chciałbyś się dowiedzieć na temat tego, co myślą ludzie o innych ludziach ;) ?

Yyyy...

(Powyższe poczwórne "y" to wizualizacja mojego procesu myślowego od A do B, gdzie A to mój wpis otwierający wątek, a B to Twój wpis, w którym wyzywasz mnie - jawnie! - od człowieków).

Zasadniczo ciekaw jestem tylko tego, ile osób weźmie udział i jaka liczba wygra. Nic nie wiem o żadnym myśleniu.

Tak że tego, ten.
95
« Ostatnia wiadomość wysłana przez serg6020 dnia Lipiec 01, 2018, 08:36:30 pm »
Принял участие.
96
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Lipiec 01, 2018, 12:55:18 pm »
Nie za dużo aby człowieku chciałbyś się dowiedzieć na temat tego, co myślą ludzie o innych ludziach ;) ?
97
Forum po polsku / Konkurs liczbowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xpil dnia Lipiec 01, 2018, 09:01:46 am »
Ogłosiłem niedawno na blogu bardzo prosty konkurs. A potem doszedłem do wniosku, że ze względu na swój charakter warto o nim wspomnieć tutaj, niewyklczuone bowiem, że są tu jacyś numerycy.

Konkurs jest banalnie prosty: wystarczy wysłać mi jedną liczbę; należy to zrobić do pojutrza (tj. 3 lipca). Ten, czyjego liczba okaże się medianą wszystkich zgłoszeń, wygra piątaka, którego może odebrać PayPal-em lub przekazać na cele charytatywne (jeżeli wybierze to drugie, podwajam wygraną).

Jeżeli znajdzie się tu jakiś chętny do wzięcia udziału - zapraszam ;)

https://xpil.eu/zadanie-liczbowe-konkurs-z-nagroda/

98
Forum po polsku / Odp: Nieskończoność i jej różne wymiary
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Czerwiec 30, 2018, 11:05:41 am »
Musimy pozostać w niezgodzie 8);)
Dziękuję za życzenia:)
Nie ma na to rady...
Również dziękuję Ci, olka - za miłą dyskusję :);)
99
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Czerwiec 30, 2018, 09:34:44 am »
Ola nt. tego twierdzenia to zupełnie pobocznie i bez związku, tak mi świtnęło. Nie ma związku z przedmiotem, nie wpływa na dyskusję.

LA, no bez przesadnych komplementów, marna to zasługa napisać maila... ;) . Komplementy należą się profowi, że z wyżyn katedry zechciał odpisać :) .
100
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Czerwiec 29, 2018, 10:38:27 pm »
Nie bardzo rozumiem.
Na co twierdzenie? Na właściwie...definicję ciągu arytmetycznego?;)
Chodzi mi po głowie, że jest takie twierdzenie (albo tylko mi się przyśniło ;) ), że jak masz dwie funkcje f(x) i g(x), mają one tożsame dziedziny oraz dla każdego x f(x)=g(x), to f(x) i g(x) to muszą być dane tym samym wzorem. Tzn. jakimi wzorami nie byłyby dane, to wzory te dadzą się przekształcić do tej samej postaci. Jeśli to prawda, to nie ma innego wzoru na liczby naturalne niż a(n+1)=an+1.

PS nie tyle na liczby, co na ich ciąg rosnący od 1.
Nie wiem - mnie to jakoś się zapętla. To jest definicja ciągu arytmetycznego, a jest on określony na liczbach N (bo n to kolejne liczby N), więc musi to być kolejny element ciągu N.
Który prościej się podaje za pomocą samego n.
Wg mnie tak: funkcje są równe jeśli mają takie same dziedziny i przeciwdziedziny (dla tego samego argumentu przyjmują taką samą wartość) - a ich wzory dadzą się przekształcić do tej samej postaci - są po prostu równe.
Ale jak to się ma mieć do sumowania N i parzystych?
Za miarę wielkości zbioru uważamy sumę wartości elementów. Czy zgadzasz się ze mną?:)
Szczerze powiedziawszy nic już nie wiem - ale wg mnie jeśli mówimy o wielkości zbiorów to mówimy o ich mocy.
Suma wartości jego elementów to jest już coś wewnątrz zbioru - relacja pomiędzy jego elementami.
dotyczy mocy zbioru, liczby kardynalnej alef-zero. Powiedziałbym, tutaj mieszają się różne miary:). Zatem, wydaje się, contradiction pozostaje. Jak Ty sądzisz, olka?
Wg mnie nie pozostaje. Z tymi sumami chodzi o to, że dostajemy zbiór nieskończony - dwa razy większy od drugiego, który również jest nieskończony.
Nie ma dwóch różnych nieskończoności w N czyli de facto moc/wielkość parzystych jest taka sama jak N - chociaż wygląda na podwojonego alefa0.
I dlaczego ‘obviously’ w cudzysłowie?
Bo oczywiście nie jest większy ;D
By zachować sens trzeba by porównać równoliczne podzbiory N i parzystych - w odpowiadającej im relacji n na 2n. Jakoś tak to widzę.
Gotów jestem zgodzić się z Tobą - pod warunkiem, że podasz rozwjązanie paradoksu części i całego, nie uciekając się do pojęcia mocy zbiorów. Czyli nie mieszając różne miary ;)
Musimy pozostać w niezgodzie 8);)
Dziękuję za życzenia:)
Strony: 1 ... 8 9 [10]