Autor Wątek: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem  (Przeczytany 186010 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 01, 2010, 05:27:40 pm »
To jeszcze dopytam: czy można jej ujmować posiadaczowi bez wyraźnego powodu, ot tak, przez kaprys na przykład? Uwaga: nie pytam, czy to ładnie czy brzydko, źle czy dobrze etc., tylko czy taki zabieg jest technicznie możliwy?

Technicznie jest.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 01, 2010, 06:12:02 pm »
Niedawno ktoś mi wytłumaczył, co to jest ta karma. To jeszcze dopytam: czy można jej ujmować posiadaczowi bez wyraźnego powodu, ot tak, przez kaprys na przykład?
Kto nauczy komputery sprawdzać, czy ich użytkownik ma ważny powód czy kaprys zarobi kupę kasy...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 01, 2010, 06:30:12 pm »
Dzięki :-)
A to jeszcze z ciekawości: czy ktokolwiek poza Karmiącym (np. HRH Moderator) ma dostęp do wiedzy, komu Karmiący kliknął? Oraz czy ktokolwiek (nawet sam HMTK Moderator) może dowiedzieć się, kto Podkarmionemu/Odchudzonemu naklikał?
servus servorum Wielkich Braci
Stanisław Tadeusz Antoni (tak mam w dowodzie) Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 01, 2010, 06:34:53 pm »
Ja nie wiem kto komu i nie mogę zabrać czy dać (hurtem, bo jako użytkownik mogę to co wszyscy).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 01, 2010, 06:39:45 pm »
WSzPanie Maźku, nie chcę Panu podpaść, to jasne, lecz jednak (z lękiem) rzekę, iż to nie jest odpowiedź na moje dwa pytania...
mureszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 01, 2010, 07:34:51 pm »
W takim razie nie zrozumiałem pytania (a w każdym razie skrótów).

Nie można podpaść poprzez stwierdzenie faktu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 01, 2010, 09:05:09 pm »
Właśnie wróciłem z zakupów i spieszę wyjaśnić: HRH - His Royal Highness, HMTK - His Majesty The King (tak mówią gugle, a jeśli czegoś w nich nie ma, to nie istnieje).
Pozdrawiam serdecznie.
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 01, 2010, 09:24:15 pm »
Czy więc jednak pytanie (jak sądziłem poprzednio) brzmiało: czy ktokolwiek poza karmiącym, na przykład (pominąwszy skróty) moderator wie kto komu kliknął?
Jeśli tak, to jak poprzednio odpowiadam, że moderator (taki jak ja, czyli global moderator) nie wie i nie może się dowiedzieć, nie może też niczego zmienić w tej kwestii (dać/zabrać).

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 01, 2010, 10:03:31 pm »
Może będę bezczelny, lecz jednak uprę się, że w pytaniu chodziło nie o to, czy Pan wie, lecz czy Pan może wiedzieć (kojarzy mi się "Fiasko").
Rozumiem teraz, iż Pan zaręcza, że nikt (poza klikającym) nie ma dostępu do wiedzy o autorstwie danego kliknięcia, a także, że - niejako z drugiej strony - nikt nie ma dostępu do wiedzy "wstecznej": kto utuczył/odchudził konkretnego Forumowicza do stanu aktualnego w danej chwili.
Że - innymi słowy - tak jest komputerowo urządzone/zabezpieczone to Forum.
Pozdrawiam serdecznie : - )
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #69 dnia: Lipca 01, 2010, 10:31:58 pm »
Ustępuję, kiedy natrafiam na upór. Przyznaję rację.

Nie zaręczam, gdyż w ogólności każda informacja w komputerze to ciąg znaków, które można edytować, legalnie bądź nie, przy tym w danym wypadku może istnieć jakaś hierarchia moderatorów (a jest jeszcze admin), a poza tym nie interesowałem się tym zanadto - więc nic ponad to, że ja osobiście nie widzę takiej informacji, kto komu kliknął. A jeszcze precyzyjniej - zaręczam, że jak dotąd nie zauważyłem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #70 dnia: Lipca 02, 2010, 09:24:31 am »
Jakiż offtop się zrobił... Sz.P. S.R. chyba sądzi, że do Paradyzji trafił ;).

Ja jednak do tematu wrócę i spróbuję podsumowania zanim wątek się zdezaktualizuje (przynajmniej na lata najbliższe)...

(Zakładam, że postać zmory z utworów grafomana Lovecrafta jest ogólnie rozpoznawalna.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #71 dnia: Lipca 02, 2010, 10:16:30 am »
Panie Stanislawie. Pana opinii wyborczej z zarodzi nie znalazlem niestety.
Niemniej sam sprawe przemyslalem i w tej turze na glosowanie sie nie wybieram.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #72 dnia: Lipca 02, 2010, 12:03:36 pm »
@ Pan Maziek
Rozumiem na nowo. Teraz rozumiem, iż Pan po prostu nie wie, czy moderatorzy mają takie możliwości "podglądu". To jest zwykła rzetelna odpowiedź. Dziękuję i proponuję, aby temat uznać za (przynajmniej chwilowo) wyczerpany.
@ Pan Evangelos
Ma Pan świętą rację. Portal, na którym zamieszczałem swoje teksty, akurat w tzw. międzyczasie zdechł. Przepraszam za niedopatrzenie. Oto właściwy, aktualny merytoryczny link: http://www.remuszko.pl/wybory10/ Tam jest mój punkt widzenia :-)
@ Dostojny Kju
Nie sądze, że trafiłem do Paradyzji. Pytałem tylko - spokojnie i rzeczowo - jak urządzone jest to forum w pewnym drobnym technicznym aspekcie.
S.R.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #73 dnia: Lipca 02, 2010, 12:45:38 pm »
Rozumiem na nowo. Teraz rozumiem, iż Pan po prostu nie wie, czy moderatorzy mają takie możliwości "podglądu". To jest zwykła rzetelna odpowiedź. Dziękuję i proponuję, aby temat uznać za (przynajmniej chwilowo) wyczerpany.
Pozwolę sobie jedynie skorygować niezrozumienie mojej wypowiedzi: znane mi dotychczas fakty jednoznacznie wskazują, że global moderator nie wie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #74 dnia: Lipca 02, 2010, 06:05:00 pm »
Skoro system nie pozwala dodawać karmy pod rząd, to informacja kto na kogo i kiedy musi być zapisywana w bazie (bo w ciachach nic nie ma). Pytanie tylko, czy jest magazynowana, czy usuwana (nadpisywana), a jeśli magazynowana, to czy jest do niej dostęp z panelu forum, czy może trzeba się aż fatygować do systemu zarządzania bazą danych.

Czy Pan Remuszko ma zamiar hackować  karmę?  ::)