Autor Wątek: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...  (Przeczytany 38802 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« dnia: Lutego 17, 2012, 06:59:44 pm »
... okradziono muzeum w Olimpii. A więc jednak świat się wali, cywilizacja pada a hordy barbarzyńców nawet nie muszą podchodzić - są wśród nas. Czego już nie ma? Hełmu Militiadesa? A może kubka Fidiasza...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 16, 2012, 05:36:18 pm »
Facet się ożenił... jeszcze nie z pralką, czy z rakietą, ale...
http://www.news.at/articles/1210/15/321165/heirat-sex-puppe-brite-ja
http://www.odditycentral.com/news/man-decides-he-cant-get-a-real-woman-settles-for-realistic-looking-dolls.html
Jestem za przyznaniem takim parom pelni praw, udzielania slubow i prawa do adopcji. Dosc nietolerancji, dosc dyskryminacji, dosc mowy nienawisci.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 16, 2012, 08:06:23 pm »
Jak panna młoda będzie dysponowała sztuczną inteligencją zdolną zdać ten test, co o niczym nie rozstrzyga, to tak... Wcześniej jednak nie. Nie wolno się bodaj żenić z niepełnosprawnymi umysłowo? ;)

::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 16, 2012, 08:55:57 pm »
Szutki sobie stroicie a Olimpię okradli...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 16, 2012, 10:12:22 pm »
Przez biedę.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 17, 2012, 01:34:03 am »
Q, mowi sie umyslowo sprawny inaczej i nie mozna nikogo/niczego dyskryminowac z tego wzgledu.
Maziek, nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem ergo stara kultura. Przyszly nowe czasy, trzeba zerwac z przeszloscia zgodnie ze slowami piesni: "Przeszlosci slad dlon nasza zmiata..." itd.
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2012, 01:36:46 am wysłana przez NEXUS6 »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 17, 2012, 09:06:20 am »
Przez biedę.
Ta, oczywiście, dzięki Bogu, że masz pracę, bo jak nie to już byś złupił Luwr, prawda?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 17, 2012, 01:08:52 pm »
Hoho! Wiesz jak łatwo zmieściłyby się do plecaka Vermeer?  (nawet z ramką)?? Kuszące! Wiesz, pracę zawsze można stracić, więc dzięki za koncept, z Tobą nie zginę!

No ale naprawdę nie rozumiem, o co ci teges. Że okradli muzeum, ktore niby powinno być świętością? He. A nie było 70 lat temu Holocaustu? To nie bardziej oburzające? A Łukaszenka nie rozstrzelał 25 latka za nic? A czy w Polsce benzyna nie jest 4 razy droższa niż we Francji*? TO są wkur...e rzeczy. Owszem, Olimpia też, ale nie jestem na pewno bardziej wstrząśnięty, niż już byłem.

--
*tzn. kosztuje prawie tyle samo, a zarobki 4 razy mniejsze, więc na to samo wychodzi.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 17, 2012, 06:46:10 pm »
Teraz to jestem dopiero wstrząśnięty...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 17, 2012, 09:38:10 pm »
W pewnym sensie tak. Tzn. wstrząśniętym można być na wielu płaszczyznach.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 17, 2012, 11:38:57 pm »
Cytuj
Teraz to jestem dopiero wstrząśnięty...
To już można tytułować waszość Maziek "Martini" M...wski?
Podobnież zdrowo czasem wstrząsnąć.
Według dr Stelli wstrząśnięte martini są nie tylko zdrowsze, ale także lepiej smakują.
http://excluzive.pl/alkohole-cygara/alkohole/martini-jamesa-bonda-wstrzasniete-niemieszane/582
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 17, 2012, 11:55:37 pm »
Przestań, łapiduch zakazał...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 18, 2012, 12:14:13 am »
Patrz - Ambrozja, jakie ma wyczucie czasu.
Trzech, to już imprezka.
Cytuj
Przestań, łapiduch zakazał...
Nie ma takiej choroby.
Chyba, że mieszać.
Osz, huzery mnożą się w oczach - wir grawitacyjny?
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2012, 12:15:49 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 18, 2012, 02:34:57 pm »
Srebrenica mną wstrząsnęła o tyle, że człowiek ma złudzenia, że świat i ludzie się zmienia a szczególnie w Europie a wychodzi na to, że wcale - bo naprzeciw DWŚ, Czerwonych Khmerów i tym podobnych innych spraw to wypada to blado szczerze mówiąc, jakkolwiek strasznie by to nie zabrzmiało w moich ustach. Ze Srebrenicy to mam taką konstatację, że mordercy żyją wśród nas, nasi sąsiedzi ochoczo przyjdą z siekierą i rozwalą nam łeb - ci sami, z którymi codziennie mówimy sobie dzień dobry. Wystarczy im powiedzieć, że to jest legalne i w porządku i oni przyjdą. I z tego chyba sobie tak dogłębnie nie zdawałem sprawy przed Bałkanami.

Natomiast w zdarzeniu z Olimpii jest pewna symbolika, dla mnie czytelna, choć oczywiście nieco teatralna i sztuczna, ale jednak. To nie są sprawy, które należy bezpośrednio porównywać, to bez sensu. Tą metodą wszystko można sprowadzić do absurdu "bo gdzieś mordują ludzi".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).