Autor Wątek: Pytam:  (Przeczytany 424650 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #180 dnia: Lipca 29, 2015, 10:10:18 pm »
Cytuj
Oficjalnie podawaną przyczyną śmierci najbogatszego Polaka Jana Kulczyka był zator żylno–płucny. Lekarze precyzują, że chodzi dokładnie o zator tętnicy płucnej.
Po czym poznać, że to prawda? Przez KOGO oficjalnie podawaną. GDZIE oficjalnie podawaną?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #181 dnia: Lipca 29, 2015, 11:41:07 pm »
Subtelność można obrazić?
Subtelność nie, ale może subtelność smaku - można? :-\  Hm;)

Ale mnie nie chodziło o obrazę czego czy kogokolwiek, o naśmiewanie się jeno o - taa...konsekwencję:)
Ale mam następne pytanie: czemu zmarł pan Kulczyk? Rzecz jasna, pytam tylko o aspekt medyczny
A już myślałem, że chcesz nam Pan ten dowcip o złotej rybce opowiedzieć...
Jeśli chciałeś wkleić dowcip - rozumiem, że śmieszny dla Cię skoro tu wylądował - to nie rozumiem dlaczego insynuujesz komuś,  że to on chciał, a Ty się zasłaniasz, że nie chciałeś, ale...that's all.
Taki nieintencjonalny komizm;)

A dlaczego zmarł Kulczyk? A dlaczego zmarła Kamila Skolimowska (wnoszę, że z racji wieku i zajęcia - w lepszej formie niż pan Kulczyk)?
Nie wiem.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #182 dnia: Lipca 29, 2015, 11:52:10 pm »
Po czym poznać, że to prawda? Przez KOGO oficjalnie podawaną. GDZIE oficjalnie podawaną?

Ok, jest - okazuje się - jeszcze jedna wersja o nowatorskich badaniach, podana przez AFP:
http://www.wprost.pl/ar/515910/Zagraniczne-media-o-smierci-Jana-Kulczyka/

Jak to zweryfikować? Wydaje mi się, ze pozostaje - z legitymacją prasową pod pachą - udać się do Wiednia prowadzić dziennikarskie śledztwo. Jeden pan z TVN24, zdaje się, tak zamierza.

Jeśli chciałeś wkleić dowcip - rozumiem, że śmieszny dla Cię skoro tu wylądował - to nie rozumiem dlaczego insynuujesz komuś,  że to on chciał, a Ty się zasłaniasz, że nie chciałeś, ale...that's all.
Taki nieintencjonalny komizm;)

Kiedy nie, nie było moją intencją opowiadanie dowcipów (w sensie: śmianie się) w momencie gdy ktoś zmarł. Dowcip, z którego zresztą nie śmiałem się również gdy mi go opowiadano ponad 10 lat temu (bo uważam, że kiepski), przywołałem, bo wydał mi się dobrą reprezentacją (wręcz swoistą syntezą) - tych prawdziwych i tych mniej prawdziwych (trudno tu może być zresztą o stuprocentową weryfikację, pozostaje zdroworozsądkowa zgrubność) - teorii spiskowych, jakie otaczały postać doktora Kulczyka za życia i otaczają po śmierci.

ps. No, niezręcznie mi z tym smakiem wyszło, nie bijcie już ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2015, 12:03:45 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #183 dnia: Lipca 29, 2015, 11:56:39 pm »
Z najnowszych doniesień wnoszę, że przyczyną mógł być zator płuc. To jest śmiertelny nieprzewidywalny drobiazg. Gdzieś w którejś żyle niespodzianie urywa się skrzeplina i w dalszym przebiegu zatyka tętnicę płucną. 20 minut. Praktycznie nie ma ratunku.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #184 dnia: Lipca 31, 2015, 06:39:02 pm »
Nieco odejdę od aktualnej sprawy która toczy się w tym temacie, no ale to jest w końcu wątek "Pytam:"
Tak więc...
Jakie miejsca we Lwowie Wam się szczególnie kojarzą z Lemem?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #185 dnia: Lipca 31, 2015, 08:46:40 pm »
Nieco odejdę od aktualnej sprawy która toczy się w tym temacie, no ale to jest w końcu wątek "Pytam:"
Tak więc...
Jakie miejsca we Lwowie Wam się szczególnie kojarzą z Lemem?
Tutaj jest przegląd paru takich miejsc, które skojarzyły się maźkowi i mnie - czyli dwie wycieczki do Lwowa:)
http://forum.lem.pl/index.php?topic=620.msg32648#msg32648

Teraz widzę, że moje zrobiły się jakieś gigamega - imageshack popsuł większość umieszczanych - jak wprowadził opłaty, a ktoś nie chciał płacić;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2015, 08:51:01 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpnia 06, 2015, 07:45:47 pm »
Pytanie, a właściwie zadanie (do wykonania). Zapłata/nagroda - Wielka Wedlowska z c. o. Konieczne umiejętności: znajomość języka (dla mnie) obcego oraz smykałka śledcza (zacięcie detektywistyczne, rys Sherlockowy).
Wpisujemy do gugli "Hanka Watt". Pokazują się pierwsze dwa linki, które zawierają właściwy adres (Sidcup, 14), wiek też sie mniej wiecej zgadza (+65). Zadanie: czy ta dama żyje i gdzie mieszka (adres) oraz po czym to poznać?
Koszty pokrywam (w granicach rozsądku...)
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpnia 06, 2015, 09:54:51 pm »
Może wyślij list po prostu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpnia 06, 2015, 10:47:31 pm »
Czemu tak pogardzasz moim umysłem?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpnia 06, 2015, 11:03:37 pm »
Nie no, nie pogardzam, ale nie próbuj umysłem, tylko zwyczajnie, pocztą ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpnia 07, 2015, 01:41:16 am »
Na mój umysł jednak pogardzasz, skoro zakładasz, że tego nie zrobiłem, zresztą w pierwszym rzędzie i bardzo onegdaj.
To, notabene, historia półwieczna (dosłownie), wielce romantyczna i skomplikowana, o czym bladego pojęcia mieć nie możesz. Za zaginione listy polecone dostałem oficjalne odszkodowanie od Poczty Polskiej, i teraz, po latach spróbowałem jeszcze jednego pocztowego podejścia, chcąc uchronić się przed kolejnym zaginięciem poprzez wydanie np. 100 zł za samą tylko "wartościowość" listu (wtedy odszkodowanie wyniosłoby nie stówę, lecz tyle, na ile list bym ubezpieczył, na przykład tysiąc złotych; dlatego listy wartościowe "nie giną"). Niestety, okazało się, że w tzw. międzyczasie przepisy się zmieniły i Zjednoczone Królestwo, w odróżnieniu od dziesiątków innych porządnych krajów z Rosją, USA i inną Kenią na czele, zwyczajnie NIE PRZYJMUJE już do obsługi listów wartościowych (jak nie wierzysz, to sprawdź w cenniku).
Może Pan, Panie Nexusie, jako brytyjski rezydent, coś pomoże? Masz Pan duszę Holmsa? Albo Pan, Mister Kju? Warunkiem podstawowym jest znajomość języka dla mnie obcego, a Panowie, zdaje się, ją posiedli w stopniu doskonałym.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpnia 07, 2015, 02:46:06 am »
O mój Boże, cóż za erupcja! Genialni ludzie jak Ty często nie rozumieją prostych rzeczy, stąd moja nieudolna porada ;) . Ty, a do jakiej wysokości zwracasz? Samolot w te i wewte jest dość tani. Koleje za to na miejscu drogie jak cholera.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpnia 07, 2015, 09:36:10 am »
@ Maziek. Ty to umiesz się wyłgiwać!
Rakieta, powóz, psi zaprzęg - idzie wytrzymać. Barierą jest język, co tłumaczę kolejny raz, wutrwale i cierpliwie,jak chłop krowie albo ksiądz Magdzie.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpnia 07, 2015, 11:06:54 am »
Ty, no nie przesadzaj, żeś takij tiomnyj. Wszystko ustawisz za pomocą komputera z Ursynowa, tam wszystko działa jak w zegarku jeśli idzie o komunikację. Bilety przez internet albo w takich maszynkach na stacji. Wciskasz guziki z nikim nie trza gadać. Wszystko ładnie pooznaczane. Taksówkarzowi pokażesz adres na tekturce. Na miejscu powiesz tak: Mi żurnalist from Polska, giw mi Hanka - i jakoś poleci. Budzisz zaufanie, zwolnią Cię szybko :) . Chyba że zrozumieją, iż godzisz w ich herosa narodowego Jamesa - no to galery.

Google mówi, że z Hanką Watt mieszka(ł?) niejaki Mikolaj Watt, mail, telefon... i tu albo tu itd. Może mówi polski?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpnia 08, 2015, 12:36:20 pm »
Ludu Forumowy, czy ktoś zechciałby mi pomóc i zasugerować sposób dotarcia do oficialnych archiwów pogodowych dla Polski, dla prostoty - dla Warszawy???
Na przykład jaka była średnia temperatura lipca w Warszawie w 1928 roku - to chyba nie jest tajemniczka wojskowa ani państwowa?
Chcę namówić "Wiedzę i Życie", żeby zamieścili porządny udokumentowany źródłowo tekst o obecnych anomaliach pogodowych na tle historii. Z kilku różnych prognoz wynikło mi bowiem, że tak ma być przez najbliższe 2-3 tygodnie. Innych prognoz nie znam. Na moją kryształową pamięć 67-latka, tak długiego okresu tak wysokiej temperatury nie było nigdy za mojego życia. I nie widać końca, co gorsza...
Lud Forumowy pozdrawiam lodowato...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )