Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 06:36:04 pm »
Widziałeś psa bez łba, który dalej biega?
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hokopoko dnia Dzisiaj o 12:47:28 pm »
Aha. No ale to dopiero początki, z czasem pojawią się pewnie abstynenci i z tymi już tak łatwo nie będzie :)

Co w tym żółtym przerażającego? Mnie on psa przypomina - może powinni go nauczyć aportować  ::)
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 10:46:28 am »
No właśnie, w tym sensie, że mają słabości... Cóż jest bardziej ludzkie niż słabość?
4
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hokopoko dnia Dzisiaj o 09:56:54 am »
z innej beczki

5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hokopoko dnia Dzisiaj o 09:28:01 am »
żadnej nadziei: w ostatnim fragmencie robot był napity - i poleciał na mordę dokładnie jak człowiek. dla mnie ten fragment był własnie najbardziej ludzki :)
6
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Listopad 17, 2017, 10:43:30 pm »
bez przesady - interesuję się tymi zagadnieniami ale o potędze umysłu trudno mówić - jest to wiedza popularno-naukowa. To że to i owo przeczytałem to nie oznacza, że mam potężny umysł. Potężny umysł mają ci, którzy prowadzą badania i coś z tego rozumieją. Na tej podstawie ludzie z nieco mniejszym umysłem piszą artykuły, które ja dopiero, z jeszcze mniejszym umysłem, czytam :) .
Nie doceniasz pan siebie ;). Wiem, co mówię – czytałem przecież pańskie wpisy. Zaiste, maziek, jeszcze Polska nie zginęła, kiedy są tacy ludzie, jak Ty.

A do sedna sprawy... jakoś to wszystko skomplikowane... Mam wrażenie, że współczesna fizyka znalazła się w ślepym zaułku, a raczej w „głupiej nieskończoności”. Im dalej, tym więcej wiedzą naukowcy o poszczególnych elementach – o kwarkach i gluonach kolorowych, o zbiorach galaktyk i czarnych dziurach – a spójnego obrazu Wszechświata ciągle nie ma, i nie wiem, czy ów obraz w ogóle kiedykolwiek się ukaże.

A przecież był, i nie tak dawno temu. Jakież to zapewne było szczęście, żyć w wiecznym, działającym jako wspaniały, niezawodny mechanizm zegarowy, Wszechświecie. Stworzonym do tegoż przez samego Pana Boga. Taaak, nawarzyli piwa panowie Einstein, Heisenberg, Schrödinger & Co.

Nature and nature's laws lay hid in night;
       God said "Let Newton be" and all was light.
                            (Alexander Pope, XVIII wiek)

It did not last; the devil howling "Ho!
       Let Einstein be!" restored the status quo.
                            (Sir John Collins Squire, XX wiek)

A może, zanadto glęboka wiedza wcale nie jest potęgą, lecz szkodzi zwykłym śmiertelnikom. Może jest ona prerogatywą Starego (jak nazywał Go Einstein)? Może nie przypadkiem zagłada Titanica, pierwsza wojna światowa, rewolucja pażdziernikowa i inne paskudstwa przypali mniej więcej na okres, gdy tworzyli Albert, Rutherford, Planck i wielu innych „towarzyszczi”?

...jestem dzisiaj w złym humorze >:(, napadłem na wielkich naukowcy i w ogóle na naukę – no, przepraszam... :-[
7
Forum po polsku / Odp: Eksploracja Kosmosu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Listopad 17, 2017, 10:22:05 pm »
https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/nauka,2191/kierunek-podboj-kosmosu-odkryto-planete-na-ktorej-jest-nawet-20-stopni,246511,1,0.html

11 lat świetlnych od Zembelii? Zezmaji? Zyzmy? a! Ziemi? Jeśli faktycznie wodę znajdą, to może i ktoś uzna, że warto tam coś na kształt Oriona (tego taylorowo-dysonowego, Ulamem podpartego ;)) posłać...
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Listopad 17, 2017, 02:04:11 pm »
Ostatnie kadry pozostawiają trochę nadziei, zresztą wolę salta w wydaniu damskim ;) .

Ten za to jest czegoś przerażający...
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hokopoko dnia Listopad 17, 2017, 01:34:01 pm »
10
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Listopad 17, 2017, 12:26:07 pm »
Lieber Augustin bez przesady - interesuję się tymi zagadnieniami ale o potędze umysłu trudno mówić - jest to wiedza popularno-naukowa. To że to i owo przeczytałem to nie oznacza, że mam potężny umysł. Potężny umysł mają ci, którzy prowadzą badania i coś z tego rozumieją. Na tej podstawie ludzie z nieco mniejszym umysłem piszą artykuły, które ja dopiero, z jeszcze mniejszym umysłem, czytam :) .

Na Twoje pytanie doskonale odpowiedział liv. Może to odpowiedź niegodna fizyki, ale tak właśnie pewnie jest.

Nazwa grawiton ma różne znaczenia zależnie od teorii, w której funkcjonuje. Faktem jest, że skoro kiedy dwie czarne dziury się zlewają to ubywa kilka mas Słońca i masa ta nie jest zamieniana na fale e-m - tylko ucieka w postaci fal grawitacyjnych - to musi być jakiś nośnik tych fal (oddziaływania), podobnie jak nośnikiem fal e-m jest foton. Diabli jednak wiedzą, czy to nie jest tylko mylna analogia na poziomie dziecka, które uważa, że skoro po zasadzeniu żołędzia wyrasta dąb, to po zasadzeniu piórka wyrośnie kura.

Z drugiej strony grawiton w sensie kwant grawitacji jest niezbędny, aby stworzyć kwantową teorię grawitacji, tylko że takiej teorii nie ma i wszelkie próby jej stworzenia jak dotąd spełzły na niczym. Nie bardzo wiadomo, czy w tej sytuacji można uznać, że grawiton istnieje ;) .
Strony: [1] 2 3 ... 10