Autor Wątek: Eksploracja Kosmosu  (Przeczytany 681345 razy)

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #240 dnia: Maja 15, 2008, 11:50:25 am »
ps. Evangelos, dzięki za możliwość posłuchania trzęsącego się głosu Gagarina  :) :) :).
Cala przyjemnosc po mojej stronie.
Biedak jest przerazony, bo taki start to zupelna rosyjska ruletka. Tyle, ze na amfetaminie i z pistoletem TT oraz legitymacja partyjna w kieszeni.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #241 dnia: Maja 15, 2008, 11:17:18 pm »
Biedak jest przerazony, bo taki start to zupelna rosyjska ruletka. Tyle, ze na amfetaminie i z pistoletem TT oraz legitymacja partyjna w kieszeni.

Przypuszczam, że ta legitymacja najbardziej dodawała mu odwagi  ;D

(Natomiast TT to takie ładne internacjonalistyczne nawiązanie do amerykańskich space oper, w których z bronia w Kosmos się pchają...)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #242 dnia: Maja 16, 2008, 10:06:42 am »
i z pistoletem TT
Prawda li to? Chociaż z drugiej strony może to było całkowicie praktyczne, ponieważ Gagarin musiał w ostatniej fazie wyskoczyć ze spadochronem (tak pierwsze lądowania wyglądały). Więc biorąc pod uwagę, że przyziemiał na nogach w raczej pustawej okolicy, mógł i wilka i ochotnika spotkać... Tak, i TT i legitymacja zdecydowanie mogły mu się przydać.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #243 dnia: Czerwca 02, 2008, 09:47:10 am »
Tak, i TT i legitymacja zdecydowanie mogły mu się przydać.

Żeby go za zagranicznego agenta kosmicznego ;) nie wzięli...



EDIT:

z innej baczki - filmik propagandowy Wink o Aresach i Orionach:
http://www.msnbc.msn.com/id/21134540/vp/14607011#14607011

<ten post omyłkowo wykasowałem, więc teraz go przywracam>
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2008, 09:54:57 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #245 dnia: Czerwca 02, 2008, 06:38:05 pm »
Stacja wczoraj była świetnie widoczna około 22.00, a mniej więcej dwie minuty później scigający ją wahadłowiec. Dziś wahadłowiec wieczorem naszego czasu zadokuje do ISS (17.54 UTC) więc niestety nie będzie już można podziwiać obu obiektów, ale dla zainteresowanych podaję czas przejścia: dla Polski wschodniej początek widzenia 22.20, apogeum 22.25, koniec 22.29. Stacja nadleci z zachodu w kierunku południowo-wschodnim. Apogeum przypadnie na południowym wschodzie dość nisko (lepiej nie mieć przysłoniętego horyzontu). Podane czasy początku i końca odnoszą sie do wzejścia nad horyzont (czyli na ogół rzeczywisty początek jest później) i (w tym wypadku) wejścia w cień Ziemi. Dokładne dane dla swojej lokalizacji mozna znaleźć np. tu: http://www.n2yo.com . Obiektu raczej nie można przegapić, jasno świeci i zasuwa jak mały samochodzik. Przez lornetkę costam widać (że to nie punkt).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #246 dnia: Czerwca 02, 2008, 06:43:10 pm »
Dzięki za info. Rozczytam się w danych ze strony i spróbuję się w niebo pogapić...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #247 dnia: Czerwca 02, 2008, 07:16:24 pm »
He, a u mnie chmury na calego  :(
Czy to ten wahadlowiec z kibelkiem na pokladzie?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #248 dnia: Czerwca 02, 2008, 07:25:53 pm »
Czy to ten wahadlowiec z kibelkiem na pokladzie?

Wszystkie wahadłowce mają kibelki, wszak nie mogą zadków za okno wystawić (jak ten potworek z "Aliens 4"  ;D).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwca 02, 2008, 07:28:07 pm »
Tak.

Haha, wczoraj to było super fajnie, jak sobie pomyśleć, najpierw duma ludzkości z zepsutym kiblem, a potem wahadłowiec na pokładzie z Kibo i Kiblem...

Kibo - japoński moduł labolatoryjny ;-)
Kibel - zapasowa sławojka dla ISS (części)
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwca 02, 2008, 08:26:32 pm »
He, a u mnie chmury na calego  :(
:o Nie mieszkasz w Polsce.

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwca 02, 2008, 09:54:37 pm »
Tak.

Haha, wczoraj to było super fajnie, jak sobie pomyśleć, najpierw duma ludzkości z zepsutym kiblem, a potem wahadłowiec na pokładzie z Kibo i Kiblem...

Kibo - japoński moduł labolatoryjny ;-)
Kibel - zapasowa sławojka dla ISS (części)

No i se klawiaturę oplułem ze śmiechu  :D :D :D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwca 02, 2008, 10:11:41 pm »
:o Nie mieszkasz w Polsce.

Starczy w profil zajrzeć.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #253 dnia: Czerwca 03, 2008, 11:02:02 am »
Nie taki starczy, dopiero 27 lat, ale dziekuje za wyeksponowanie.
Dzis leje jak z cebra (always sunny coast of England). Za to w internecie jest co potrzeba: http://space.jpl.nasa.gov/

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #254 dnia: Czerwca 03, 2008, 11:51:21 am »
Za to w internecie jest co potrzeba: http://space.jpl.nasa.gov/

Są tacy, co twierdzą, że w internecie jest wszystko, póki co się jeszcze mylą...

ps. maziek, jakieś wyniki obserwacji warte pokazania na Forum? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki