Autor Wątek: Ogóry  (Przeczytany 209874 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #345 dnia: Sierpnia 27, 2016, 12:54:17 am »
Ja zrobiłbym tak: resztę (druga połowę) podzieliłbym z wagą 75% według liczby postów oraz z wagą 25% wedle karmy. Szfystko wg stanu w dniu losowania.
BTW: Kju, a pamiętasz Ty o swym Lemoniadowym Żurowaniu?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #346 dnia: Sierpnia 27, 2016, 09:36:12 am »
BTW: Kju, a pamiętasz Ty o swym Lemoniadowym Żurowaniu?

Owszem, ale skoro .pdf mi się nie otwiera dżwięczny ;) byłbym za przesłanie materiału do oceny w innym formacie. Może być nawet PM forumowy.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #347 dnia: Sierpnia 27, 2016, 09:49:32 am »
Potwierdź, proszę, że dostałeś.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #348 dnia: Sierpnia 27, 2016, 02:21:37 pm »
Proszę bardzo, potwierdzam ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #349 dnia: Listopada 08, 2016, 07:06:48 pm »
Wolałbym, żeby wygrał Trump nie tylko dlatego, że stawką zawartego publicznie zakładu jest Wielka Wedlowska, lecz również, aby mieć miły widok utartego nosa Elity, która swymi antyTrampkowo-proKlinowymi tekstami jako żywo przypomina mi świętej pamięci ROAD, UD i UW z ich solennym przekonaniem o własnej nieomylności, oczywistej wyższości i lepszości oraz ogólnej wyjątkowości...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #350 dnia: Listopada 09, 2016, 10:14:19 am »
Wygrałem. Pierwszy raz w życiu.
Szczególną satysfakcję sprawia mi dziś czytanie komentarzy tych samych ludzi, którzy do wczoraj i jeszcze wczoraj solennie zapewniali naród o oczywistym i miażdżącym ( prognoza NYT: 85 do 15 !!! http://www.nytimes.com/interactive/2016/upshot/presidential-polls-forecast.html )
zwycięstwie pani Clinton, zwłaszcza na łamach mojej ulubionej "Gazety Wyborczej" (dzisiejszy czołówkowy tytuł: "Ameryka jest chora")...
sługa
R.

pjes: 279 : 218 (NYT), 288 :215 (GW) + większość w obu izbach Kongresu...

Małe znęcanko cytatami, oczywiście wyrwanymi z kontekstu:

"Patrz Pan, redaktorze Zawadzki, jaka niespodzianka. Kto by pomyślał, że zakonnicę w ciąży potrącą na przejściu dla pieszych w Ameryce. Widocznie pojechała na rehabilitację. Ale ma pecha kobita..."

" Elity się kiszą w swoim sosie i nie mają POJĘCIA i NIE CHCĄ mieć pojęcia, co ludzie czują i jak są wk....ieni. Stało się to w Polsce, stało się w Wielkiej Brytani a teraz Stany. Ignorujcie ludzi dalej a niedlugo bedzie albo wojna, albo wracamy do średniwiecza."

"To olbrzymi regres dla Stanów i Świata w cywilizowanym rozwoju społeczeństw ...  kampania wyborcza była tylko szopką dla ogłupiałego coraz bardziej amerykańskiego narodu"

"Inni dzwonili, a ten cham Putin tylko telegram wysłał"
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2016, 12:11:45 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #351 dnia: Listopada 09, 2016, 10:44:54 am »
Cóż, całkiem rozsądnie podawał przyczyny, dla których tak się może stać... znany krytyk Busha-juniora, Michael Moore:
http://michaelmoore.com/trumpwillwin/
(Mówiąc w skrócie: zachodzi zjawisko b. podobne do tego, które niedawno obserwowaliśmy u nas - zmęczenie establishmentem i osobą Hillary Clinton w szczególności.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #352 dnia: Listopada 09, 2016, 11:52:38 am »
Kochany Kju, gdy jest stuosobowy chór i tylko jeden śpiewak fałszuje, to go nie słychać, i na odwrót :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #353 dnia: Listopada 09, 2016, 12:04:10 pm »
Widać mam dobrych uszów ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #354 dnia: Listopada 09, 2016, 01:40:26 pm »
To zgrabna odpowiedź, i tez nie neguję, że ten pan trafnie przewidział. Jednak tenor mojego komunikatu dotyczy czegoś zupełnie innego: medialnego chóru słyszanego przez odbiorców. 90% czołowych polskich mediów zgodnie sprzyjało  pani Clinton. I to jest chore, a nie Ameryka.
R.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2016, 02:09:54 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #355 dnia: Listopada 09, 2016, 02:48:33 pm »
Najnowsze cytaty za nieocenioną „GW”:
zła wiadomość dla całego demokratycznego świata”, „źródło satysfakcji dla wrogów demokracji" (El Pais)
nieodpowiedzialny niezorientowany człowiek, który otacza się wszelkiej maści nieodpowiednimi doradcami” (NYT)
oszukańczy  dyletant, katastrofa na miarę epoki, rasista, patologiczny kłamca i nerwowy egotyk” (Die Zeit)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #356 dnia: Listopada 09, 2016, 06:23:54 pm »
Tym razem prof. Ryszard Piotrowski w "Rzepie"(http://www.rp.pl/Opinie/311099936-RZECZoPRAWIE---Ryszard-Piotrowski-o-wyborach-w-USA-media-zapewnily-Trumpowi-zwyciestwo.html#ap-1):

- Wszystkie media były przeciwko Trumpowi i pewnie dlatego wygrał. Te wybory przyniosły znakomitą przewagę Republikanów – zaznaczył prof. Piotrowski w rozmowie z Tomaszem Pietrygą.
Dodał przy tym, że nie ma możliwości odwołania się od wyniku wyborów. Oficjalna instrukcja w systemie wyborczym brzmi: „jeśli masz wątpliwości, zwróć się do FBI".


R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #357 dnia: Listopada 09, 2016, 07:54:12 pm »
Się nakręciłeś... To ja pojadę nieco krotochwilnie... Otóż... Co ciekawe popkultura to ponoć przewidziała ;):
http://www.thedailybeast.com/articles/2016/08/14/the-many-ways-donald-trump-is-a-real-life-lex-luthor.html
https://www.inverse.com/article/5166-donald-trump-is-borrowing-from-lex-luthor-s-presidential-campaign-playbook

Przy czym - co jeszcze zabawniejsze - jak wiadomo, w tych komiksowych wszechświatach alternatywnych, w których Superman był nieobecny (bądź stał się zły) Lex Luthor okazywał się wybitnym przywódcą, filantropem, bohaterem, itp. Czyżby to sugerowało, że to będzie dobra prezydentura... o ile się jaki Superman nie objawi?  8)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #358 dnia: Listopada 09, 2016, 08:06:15 pm »
Generalnie wybór brezenta w USA obchodzi mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg w Australii. Ale skoro o stanowisko najważniejszego państwa świata stają w szranki, demokratycznie wybrane przez swych popleczników TAKIE indywidua - to albo USA musiało strasznie zejść na psy, albo ja jednak dziecinny i naiwny bardziej jestem, niż sądzę, że jestem w temacie polityki.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ogóry
« Odpowiedź #359 dnia: Listopada 09, 2016, 09:38:05 pm »
Ja - nie wiem, czy i który z członów alternatywy jest bardziejszy :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )