Autor Wątek: Co jeść? - wątek kulinarny  (Przeczytany 53174 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Co jeść? - wątek kulinarny
« Odpowiedź #76 dnia: Kwietnia 30, 2023, 01:37:55 am »
Związki
1. (Jesień 2022)
Zgodnie z pomysłami ministra, Cema Özdemira z partii Zielonych „hodowla zwierząt w Niemczech powinna zostać zredukowana o 50 procent, aby przyspieszyć takie kwestie, jak dobrostan zwierząt i ochrona klimatu”.
https://www.rp.pl/przemysl-spozywczy/art37417671-die-welt-mieso-bedzie-dobrem-luksusowym
2. (Lato 2020)
https://demagog.org.pl/analizy_i_raporty/piatka-dla-zwierzat-sprawdzamy-wypowiedzi-politykow

Zbieżność jest widoczna w gorliwej realizacji partyjnego żywienia. Cen Özdemir mniej subtelnie to traktuje od porzedniczki z innej partii, Julii Klöckner.
Ważne że kierunek słuszny i rząd w PL ma zbieżny kierunek .
To te związki (m.in. czasowe - gorącego lata 2020), ale raczej celowe. Stąd i celowanie w wegetację populacji (podległych ludów).
Czyli Agenda 2030 - a u nas w PL to GUS* ją zatwierdzi.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Cele_Zr%C3%B3wnowa%C5%BConego_Rozwoju_2030
Pozwolę sobie zauważyc że przymusowo.
~Przymusowo bo Agenda brzmi śpiewająco~
/Nie warto kopać się z koniem/
*sprawozdawczość statystyczna jest (o ile kojarzę) - przymusowa.
PS.
Ja to akurat jem to na co mam akurat w danej chwili ochotę, a nie to co urząd uchwali

PPS.
Konsekwentnie na miejscu Agrounii lub Samoobrony bym przywalił układowi: PiS Konfa. Można to zrobić.
Chłopi na pewno  pamiętają i wypomną "Piątkę dla zwierząt" kłamcy, Mateuszkowi.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2023, 04:40:18 am wysłana przez xetras »
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Co jeść? - wątek kulinarny
« Odpowiedź #77 dnia: Maja 30, 2023, 11:33:20 am »
Może jeść wystające spod śniegu białe i najdroższe warzywo?
"musimy zacząć dość wcześnie wiosną, gdy śniegi dopiero co stopniały, a pod warstwą liści i gleby znaleźć możemy pierwsze wystające z gleby jasne, wręcz białe pędy chmielu."
Albo - zamiast jeść lepiej sprzedać.
https://biznes.interia.pl/gospodarka/newsamp-najdrozsze-warzywo-na-swiecie-niemcy-placa-1000-euro-za-1-kg,nId,6808063
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co jeść? - wątek kulinarny
« Odpowiedź #78 dnia: Maja 30, 2023, 11:57:34 am »
No cóż, jem od dawna, bo dzieci próbują tym wyprzeć u mnie kiełbasę (słabo im to idzie). Szczerze nic specjalnego, tzn. dobre, ale wole kiełbasę. Chmielu dzikiego ci u mnie dostatek. Teraz już za późno, jest już za żylasty. Z takich ciekawostek to każą też mi wpieprzać smażone pąki mlecza (wg mnie gorsze od chmielu, one twierdzą, że jeszcze lepsze) - na szczęście też już sezon minął no i jest jeszcze czosnek niedźwiedzi ale to już oklepane (choć ten akurat lubię). A, jeszcze żarliśmy płatki fiołków ale to trzeba mieć hektary żeby na obiad nazbierać, choć dobre na odchudzanie, bo pół dnia zbiera się fijołki na klęczkach a potem dostaje się garstkę papki koloru sraczkowato-buraczkowego (ze wskazaniem jednak na sraczkowaty) i chęć na żarcie odchodzi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Co jeść? - wątek kulinarny
« Odpowiedź #79 dnia: Maja 30, 2023, 01:02:20 pm »
No cóż, jem od dawna, bo dzieci próbują tym wyprzeć u mnie kiełbasę (słabo im to idzie).

 A, jeszcze żarliśmy płatki fiołków ale to trzeba mieć hektary żeby na obiad nazbierać, choć dobre na odchudzanie, bo pół dnia zbiera się fijołki na klęczkach a potem dostaje się garstkę papki koloru sraczkowato-buraczkowego (ze wskazaniem jednak na sraczkowaty) i chęć na żarcie odchodzi.

Dzieci chyba liczą na rychły spadek  ::)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co jeść? - wątek kulinarny
« Odpowiedź #80 dnia: Maja 30, 2023, 03:02:51 pm »
Dlatego nie daję się i żrę kiełbę potajemnie ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Co jeść? - wątek kulinarny
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwca 02, 2023, 08:44:37 am »
Fakt, jedzenie wpływa na sen. Nie jest to żadne novum.
Od dawna wiadomo na przykład, że jak nie zjeść czegoś przed snem, to będą się śniły Cyganie ;D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co jeść? - wątek kulinarny
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwca 02, 2023, 11:00:22 am »
U mnie to zaczyna działać odwrotnie - o której godzinie czegoś nie zjem to przychodzi sen, ale bez Cyganów ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Co jeść? - wątek kulinarny
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwca 02, 2023, 02:36:05 pm »
No to może przynajmniej z Cygankami? ;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co jeść? - wątek kulinarny
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwca 02, 2023, 02:39:25 pm »
Rozmarzyłem się...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co jeść? - wątek kulinarny
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwca 02, 2023, 03:13:53 pm »
Fakt, jedzenie wpływa na sen. Nie jest to żadne novum.
Od dawna wiadomo na przykład, że jak nie zjeść czegoś przed snem, to będą się śniły Cyganie ;D

Słusznie sobie dworujesz. Takie naukowe potwierdzanie oczywistości, choć czasem coś godnego dalszych badań wykrywa, zwykle stanowi solidny ignoblowski materiał ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Co jeść? - wątek kulinarny
« Odpowiedź #87 dnia: Września 03, 2023, 09:19:16 am »
czego nie jeść

1
https://kopalniawiedzy.pl/przeciwutleniacz-guz-nowotworowy-angiogeneza,36600

2
https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/zarzecki-o-nutri-score-wystarczy-tej-sciemy-zawiadomienie-do-uokik,135415.html

Ciekawe, co z tego będzie - po mojemu ta skala to ściema mająca na celu promowanie rozmaitego przetworzonego dziadostwa.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co jeść? - wątek kulinarny
« Odpowiedź #88 dnia: Października 24, 2023, 08:09:02 pm »
(Prawie?) sami tu ateusze i inni wolnomyśliciele, to na wszelki wypadek lepiej mieć środek zabezpieczający przed roszczeniami Piekła, ponoć b. skuteczny ;D:
https://rozkosze-stolu.blogspot.com/2016/11/amerykanskie-placki-czyli-pankejki.html

Bo słuchajcie i zważcie u siebie,
Że według Mignoli rozkazu:
Kto nie jadł placuszków ni razu,
Ten nigdy nie może być w niebie.


Ew. wersja dla bardziej hardkorowych dawkinsowców:

Bo słuchajcie i zważcie u siebie,
Że według Mignoli rozkazu:
Kto nie jadł placuszków ni razu,
Ten godzien brzydkiego wyrazu.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki