Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1355457 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2820 dnia: Grudnia 05, 2017, 12:29:23 am »
Cytuj
Dokonało się niemożliwe - po 1/8 - klik w 2/8...3/8 i  niepostrzeżenie posłuchałam całości:)
Don Giovanniego?
I to się dopiero nazywa udany podryw  :)
:)))
Teraz miałby piekło na ziemi - te tysiące oskarżeń o molestowanie...;)
Pianopiano...nawet się łączy...usłyszałam dzisiaj wieczorkiem zradiowo...gitarka była taka jakaś przyjemna, że zrobiłam dodatkowe kółko samochodem - zanim zaparkowałam;)
Czyli nowa biała płyta:
https://www.youtube.com/watch?v=P7RMLIBaif0
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2821 dnia: Grudnia 05, 2017, 10:39:42 am »
A ja się niedawno zaopatrzyłem w taki fikuśny, dość masywny metalowy pierścień, który się zakłada na...

(proszę wstrzymać wodze fantazji, to wątek muzyczny jest)

... na mały palec lewej ręki, no chyba, że ktoś jest leworęczny, to wtedy prawej, ale ja nie jestem, więc u mnie jednak lewej, w celu wydobywania całkiem interesujących dźwięków z gitary. Warunkiem koniecznym (który na szczęście spełniam) jest posiadanie gitary z metalowymi strunami, tudzież rzecz jasna małego palca lewej ręki, no chyba, że ktoś jest leworęczny, to wtedy prawej, ale ja nie jestem, więc u mnie jednak lewej (ten warunek też spełniam).

Efekt?

Na poczatku trochę się kojarzy z odgłosami wydawanymi przez antylopę gnu rozjeżdżaną walcem drogowym (tzn. co ja tam wiem, kolega opowiadał), ale jak trochę potrenuję, może nawet uda mi się uzyskać z tego coś w podobie muzyki. Wtedy (i tylko wtedy) mogę wrzucić tu próbkę akustyczną dla co odważniejszych Forumowiczów do odsłuchania.

O.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2822 dnia: Grudnia 05, 2017, 05:39:05 pm »
W kontekście ww opery - ryzykowne tak rozpuszczać wodze;)
Nie kryguj się - już nas testowałeś - zniesiemy gnu, emu i inksze trzyliterowce - zwłaszcza, że większość z nas miewa dni na gitarę;)
Zabawkowym tropem: try us;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2823 dnia: Grudnia 05, 2017, 06:13:10 pm »
taki fikuśny, dość masywny metalowy pierścień

Metalowy? A już myślałem, że ten z "Gargantui..." ::).
(Do informacji własnej: sprawdzić co łączy niejakiego Hansa K. z Melindy z Sauronem i Frodo Bagginsem. I czy wzmiankowany pierścień był jedyny.)

A tak w ogóle wrzucaj, wrzucaj oczywiście :).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2017, 06:28:00 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2824 dnia: Grudnia 05, 2017, 06:22:35 pm »
A tak w ogóle wrzucaj, wrzucaj oczywiście :).

Póki co mam tylko starocie, jeden ze stycznia tego roku, drugi sprzed kilkunastu lat:

https://xpil.eu/it5

https://xpil.eu/ylhrS

(klikasz na własną odpowiedzialność...)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2825 dnia: Grudnia 07, 2017, 12:17:20 am »
Cytuj
Jeszcze z tydzień temu odwiedzających było co nie miara, ja cosik próbowałem  troszku karnawałowo, ale też nie pomogło  ;) To dopełnię formalności
Ale na co nie pomogło?
Formalność w grze wstępnej brzmi wielce zachęcająco, zwłaszcza gdy więcej pink mniej flojd, załapię nastrój, to całą przeee...słucham.  ::)
Cytuj
Czyli nowa biała płyta:
Rzeczywiście chwytliwe, choć on już chyba zawsze z rajskim ptakiem będzie się mi.
Fajna brakująca pętelka do piannego wiesiola, bo on kiedyś robił duble gitar na koncertach PF. Jeszcze w czasach deficytowych winyli przecież, i kiedy w jakimś wywiadzie powiedział, że rzucili mu całą swoją dyskografię i kazali się w tydzień nauczyć partii gitar, to ażem zazgrzytał - nie na nauczanie rzecz jasna, jeno te płyty - wyobraziłem je sobie zachodem tak pachnące. Za darmo, i jako, poniekąd, narzędzie pracy.
Boć tu jedna taka płyta kosztowała przeciętną miesięczną pensję (8 dolców w pewexie).
Cytuj
A ja się niedawno zaopatrzyłem w taki fikuśny, dość masywny metalowy pierścień, który się zakłada na...
Znaczy pazurka sobie kupiłeś? Jednego? Bo patrzę, w pakietach taniej.

Mówicie, że obrazek spowalnia stronę? Czyliże samymi linkami manewrować?
No dobra.
Zwrot przez sztag.
Bo zasadniczo to ja apropo wokółlemasię, tego;
Cytuj
No i jest ten teledysk:
Emce Silka z Lemem
Mam ambiwaleta, bo nie mój rodzaj muzy, choć chyba - może być.
Czyli okej.
Przy okazji patrzę, że pan Silk ma rozmach i rozrzut...światowy. Samego Eminema bodzie europeją z kością.
https://www.youtube.com/watch?v=TuAX65lYHBs
Ale też pomysł nie najnowszy, bo już mój ulubiony Landa podobnie zaczepiał, acz w węższym zakresie geograficznym.
https://www.youtube.com/watch?v=BHvpoRWH1ec

« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2017, 12:35:30 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2826 dnia: Grudnia 07, 2017, 09:58:01 am »
Znaczy pazurka sobie kupiłeś? Jednego? Bo patrzę, w pakietach taniej.

Nie mam pojęcia co to jest pazurek (w kontekście fikuśnych, metalowych pierścieni do gitary znaczy się). I nie kupiłem, tylko dostałem w prezencie od znajomego, który się niedawno rozstał ze swoją gitarą.

Chodzi o tzw. "slide" czyli takie cóś do robienia glissand i wibratów (a może glissandów i wibrat? hm).

Obsługa tego cudeńka jest całkiem prosta, tylko zamiast czterech palców ma się nagle do dyspozycji tylko trzy, ale skoro Tommy McAuliffe mógł grać w golfa pomimo braku obu rąk, myślę, że jakoś sobie poradzę. Kwestia treningu!

Efekt akustyczny jest w każdym razie bardzo miły dla ucha, o ile tylko nie szoruje się tym czymś po progach. Znaczy się, delikatnie trzeba.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2827 dnia: Grudnia 07, 2017, 01:48:14 pm »
Cytuj
Czyli nowa biała płyta:
Rzeczywiście chwytliwe, choć on już chyba zawsze z rajskim ptakiem będzie się mi.
Fajna brakująca pętelka do piannego wiesiola, bo on kiedyś robił duble gitar na koncertach PF.
Dlatego napisałam: Pianopiano...nawet się łączy... ;)
Cytuj
Mówicie, że obrazek spowalnia stronę? Czyliże samymi linkami manewrować?
Co do tego: każdy może sobie wybrać czy chce widzieć same linki czy obrazki z YouT...wg schemaciku:
- Profil - ustawienia konta - modyfikuj profil - opcje wyglądu i haczyk przy: Show YouTube videos as a link.

Jedwabisty Landa - zawsze mi taki rodzaj kojarzy do tego...bo to taka...dobra dykcja była;)
http://www.dailymotion.com/video/x2woglk
I w łorginale:
https://www.youtube.com/watch?v=cthv7vLhwzY
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2828 dnia: Grudnia 08, 2017, 07:12:46 pm »
Cytuj
Nie mam pojęcia co to jest pazurek (w kontekście fikuśnych, metalowych pierścieni do gitary znaczy się). I nie kupiłem, tylko dostałem w prezencie od znajomego, który się niedawno rozstał ze swoją gitarą.
Chodzi o tzw. "slide" czyli takie cóś do robienia glissand i wibratów (a może glissandów i wibrat? hm).
Masywność uciekła no i zagapiłem się w dół czemuś, stąd pierwsze przyszły do łba, te
https://gitarownia.pl/pol_m_Gitara_Akcesoria_Kostki-pazurki_Pazurki-gitarowe-178.html


Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2829 dnia: Grudnia 15, 2017, 04:53:27 pm »
Chyba nie wrzucalem jeszcze?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2830 dnia: Grudnia 15, 2017, 05:08:24 pm »
Co tam, i ja coś wrzucę, tak mniej serio... Okazjonalnie:


I mniej okazjonalnie:
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2831 dnia: Grudnia 15, 2017, 06:52:47 pm »
Ołaa, muzyka i filmy s-f, no to nie mogę się oprzeć i dorzucę swoje 3 grosze zwłaszcza, że obok Nex coś o 5 elemencie Luca B. czyli pasuje do Yedi (nie mylić z jeszcze innym Lucą), czyli co to ja, aha - dorzucam 7 element, zatem skaczę co 2 i wychodzi samo -  aktualny przebój gimbazy choć starszy od niej, ale warto do refrenu doczekać  :D
VITAS - Седьмой элемент / The 7th Element
https://www.youtube.com/watch?v=tVj0ZTS4WF4
Na łikend jak znalazł, a i na karnawał co za pasem - udanej zabawy  8)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2017, 11:49:37 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2832 dnia: Grudnia 16, 2017, 03:33:18 pm »
Ej, z parodiami (Q, Liv) to do " No nie moge"  :)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2833 dnia: Grudnia 16, 2017, 06:13:48 pm »
Liv:))))))))) Nie wiem skąd wyjęli tego gościa, ale to jakieś skrzyżowanie Dudziak z Jamiroquai z domieszką rosyjskiej krwi:))))
Nex  - fajnie, że się odnalazłeś - ale nie mów, że Twoje jest na poważnie...juhuhu...hophophop....jajaooo...łobobobobo:)))
Dużo radości - thank you so much;)

To może taki ebay  - tylko też nie wiem czy nie był...aaa:
https://vimeo.com/218336572
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2834 dnia: Grudnia 17, 2017, 12:54:46 am »
Cytuj
Liv:))))))))) Nie wiem skąd wyjęli tego gościa,
Ola !!!!!!!!!!! :)))))))))))))Na jakim ty świecie żyjesz - dyć to gwiazda pierwszej wody od Tajwanu po Kamczatkę. 5 oktaw więc żadna tam Dudziak, no może Villas jedynie 8) Nawet Marylka próbowała ogrzać się w jego blasku...pisałem przecież - gwiazda gimbazy, więc od nich wyjęty.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Vitas
Po linku Nexa utwierdzam się, że jakaś moda na szamańskie klimaty naszła, inuicko-mongolskie.
To ja tradycyjnie, wywoławczo tytułem

Znaczy Becia z massą Dobra kolejną płyte machła - prawie same covery, cóż.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana