Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1355441 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2805 dnia: Listopada 22, 2017, 11:10:19 pm »
Cytuj
    :( :( :(
Hm, Hoko - jak na Ciebie to eksplozja emocji (szkoda, że smutnych).  Zatem łączę się w smutku, a pomijając wszystko inne co dobre u Pana Śpiewaka - z dobrego rocznika on.
Zdecydowany falstart...falsstop, falsmeta, falssmersz... :-X
W nawiązaniu do ostatniej pieśni, zerknąłem w oryginał filmowy, zdziwiony że zupełnie nie kojarzę filmu, choć jedna scena jakoś się skojarzyła pętelką. Z innym filmem i też o młodzieży. Z drugiego świata.
Oba obrazy dla filmu, startowe.
To najpierw ta bardzo znana

I ta mniej

Jednak ta, zamykająca raczej, ale wszak w pętelce nie ma to większego znaczenia, taki urobur
Kończąc - hop w inną beczkę
&index=6&list=RDRI5n-ae01Xk
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2017, 11:23:54 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2806 dnia: Listopada 25, 2017, 12:13:44 pm »
eksplozja? znaczy, taki bezemocjonalny jestem... no, może i coś w tym jest - chociaż emotikony to taki produkt zastępczy i za bardzo bym się do tego nie przywiązywał. A Chworostowskiego jakoś mi szczególnie szkoda za te ruskie pieśnidła - bo i zaczynałem słuchac tego, gdy pokazywały się jego pierwsze nagrania, wtenczas jeszcze średnie, trochę taki sztywny laluś z niego był. Potem było coraz lepiej, i w końcu doszedł do tego etapu, że mógł swobodnie drążyć te rozmaite ciemne i ponure rejony rosyjskiej pieśni. I wokalnie wciąż był w formie. No i nie widac za bardzo nikogo wśród rosyjskich spiewaków, kto mógłby to pociągnąć.


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2807 dnia: Listopada 26, 2017, 12:36:41 am »
Cytuj
A Chworostowskiego jakoś mi szczególnie szkoda
Wyłącznie to miałem na myśli.
Bo co my tam wiemy o swoich emocjach na podstawie ikonek, które można kliknąć apropo, nieapropo a nawet trafić obok, dlatego moja ulubiona na każdą okazję (jak mała-czarna)  8)
Cytuj
za te ruskie pieśnidła
Przy okazji tych pieśnideł przypomniały mi się dawne podstawówkowe czasy, gdy nauczyciel rosyjskiego kazał nam śpiewać, ba sam śpiewał takie pieśni...i teraz odtworzyły się kawałkami tekstu z melodią w głowie, ale nie jestem w stanie dokładniej namierzyć - więc może przypadkiem znasz?
Jedna jakoś tak - tri bracia uchadzili iskać pa swietu szczaścia...i jakoś się rozeszli...pierwyj na jug, wtaroj na wastok a trietij na zapad... i cośtam cośtam.
Druga o kocie - żył da był cziornyj kot za ugłom i kata nienawidzieł wieś dom, tolka pieśnia sawsiem nie a tom, szto nie...cośtam costam liudzi katom.
Co napisawszy, frankoberberyjkę zalinkuję, w dodatku hindi - ot, czasy kogel mogel
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2808 dnia: Listopada 26, 2017, 11:07:46 am »
nu, kota musowo, że znajem  ;D
pierwsze coś mi świta, ten drugi wers, ale nie wiem - no, tylko że mówiąc o pieśnidłach miałem raczej na myśli klasyczną pieśń, a to być może taka popularna piosnka. chociaż "trzej bracia" to też taki motyw ludowo-bajkowy, który w pieśniach mógł się pojawić.

a oto i kot


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2809 dnia: Listopada 26, 2017, 01:18:18 pm »
Może Gotye z Kimbrą?
;D
Cytuj
Mi wiadomo, najbardziej fleszowym lajtem w najcie. Jednak skoro cielizna to tak
Wiadomo, że to mój północny - ale dlaczego cielizna??? Cienizna?;))
A ja niedawno odkryłem, że przeglądanie list Spotify różnych krewnych-i-znajomych może przynieść całkiem interesujące rezultaty. W związku z tym namawiam do dzielenia się (byle nie przez zero).

To znaczy o ile ktoś używa Spotify rzecz jasna.
A ten Spotek...to wystarczy się zarejestrować? Czy trzeba uiścić niestosowne opłaty?

Biały kot, czarny kot...u mnie było tylko: pust wsiegda budiet sołnce i wsie bukwy pa pariadku bez aszybki nazywajem...ale to nie to...to abarot...znaczy w tył zwrot:
https://www.youtube.com/watch?v=bcg5AX2gxaw
Było? :-\
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2810 dnia: Listopada 26, 2017, 02:36:52 pm »
 Aż się  abarotno rozkręcili , to i ja dołożę kamyczek. W życiu podobno, chodzi o to żeby gonić króliczka  ;)
  i jeszcze , jeśli o drogę chodzi
A co tam niech się matki wydzierają
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2017, 02:44:32 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2811 dnia: Listopada 26, 2017, 07:26:01 pm »
Ale ruch w przyrodzie!
Na inne oddzwonię potem potem - teraz tylko w podzienki
Cytuj
nu, kota musowo, że znajem  ;D
pierwsze coś mi świta, ten drugi wers, ale nie wiem - no, tylko że mówiąc o pieśnidłach miałem raczej na myśli klasyczną pieśń, a to być może taka popularna piosnka. chociaż "trzej bracia" to też taki motyw ludowo-bajkowy, który w pieśniach mógł się pojawić.
a oto i kot
Dżinks...znaczy dzienks.
Dziwna ta głowa. Dalsze zwrotki przy pierwszym słuchaniu od razu "znane". Znaczy całość odtworzyła się natychmiast po pierwszym słowie każdej linijki, albo nawet po kilka tych linijek. Jakbym od zawsze pamietał, a to kilkadziesiąt lat.  :-\
Względem braci, to zrobiło mi się głupio, że o takie usługi proszę i zachęcony (zagoniony?) kotem z pomocą klawiatury TG pracowicie ucyryliłem te kawałki tekstu co się zapamiętały.
 Efekt jest.
Muzyka niesłychanie popularna, bo Czajkowskiego, gorzej ze słowami, dopisane później przez taka bajkopisarkę.
Zatem muzyka - "stara piosenka francuska" skomponowana przez rzeczonego Piotra zawarta w podręczniku nauki gry dla dzieci

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%B1%D0%BE%D0%BC
Tu mniej ale po polsku
https://pwm.com.pl/pl/sklep/pub/album-dla-mlodziezy,piotr-czajkowski,12443,ksiegarnia.htm
Nieco przerobiona trafiła też do opery "Dziewica orleańska".
W internecie grających ten motyw mnóstwo; na fortepianie, skrzypcach i innych dźwiękostrojach. Mnie urzekł jeden Pietia

którego wersję dedykuję wszystkim dzieciom szkół podstawowych co muszom na takich fletach, bo panie od muzyki każom pod groźbom kary śmieci...a właściwie ich rodzicom  ::) Dobra tam, wracając...
Gorzej ze słowami, być - to one są, o tu;
http://tekstovoi.ru/text/699938691_98154959p067629491_text_pesni_pesnya_o_schaste.html
Napisała je Natalia Konczałowska; bajkopisarka, poetka, tłumaczka... i matka (słynnych filmowców)
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F,_%D0%9D%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%8F_%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0
Trudniej było znaleźć słowa z muzyką, chyba wyleciały z masowego obiegu, ale ja się człek uprze...
To i wyprze  8)
http://www101.zippyshare.com/v/dvWY4oLr/file.html
Tyle niedzieli na niedzielę.
Czas na poniedzielnik  :)





« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2017, 07:35:05 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2812 dnia: Listopada 27, 2017, 11:58:15 am »
liv,
sobie najpierw pomyślałem, że gdybyś to zanucił, to może bym Czajkowskiego poznał - ale po wysłuchaniu tego chóru, nie jestem już taki pewien  8)

skoro Czajkowski, to jeszcze raz Chworostowski

ps
czy tylko mnie po otwarciu strony z edytorem wywala przeglądarkę?


« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2017, 12:01:58 pm wysłana przez Hokopoko »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2813 dnia: Listopada 27, 2017, 12:55:50 pm »
czy tylko mnie po otwarciu strony z edytorem wywala przeglądarkę?

Mnie dziś Forum robi lepszą niespodziankę - przy otwartym edytorze i próbie przeskoczenia Tab-em do [Wyślij wiadomość] odświeża kartę (i to tak, że wszystkie wprowadzone zmiany dyabli biorą) w dodatku jednocześnie pomniejszając rozmiar tekstu. (Przy akceptowaniu edycji myszą wszystko działa jak należy.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2814 dnia: Listopada 27, 2017, 07:21:45 pm »
Cytuj
liv,
sobie najpierw pomyślałem, że gdybyś to zanucił,
A ja to sobie wyobraziłem  ;D
Cytuj
to może bym Czajkowskiego poznał
Strzeże wątpię
Cytuj
ale po wysłuchaniu tego chóru, nie jestem już taki pewien  8)
Ja jestem -  byś nie poznał, gdyż cokolwiek zanucę, wychodzi warszawska jesień.  ::)
Jeszcze jedna Hindi

Cytuj
Było? :-\
Co to, w Krainie Łagodności ostatnio przebywałaś? Nie, IQ o ile pamiętam jeszcze tu nie było, samo Q i owszem, czasem tak  :)
Było nawet oki, dopóki nie zaczął śpiewać... taa, czasem mam większą tolerancję, tym razem czemuś nie.
Dzień na chrypki? Grypki, chrypki, chrapki, to ostatnie na pewno...jest wielga chrapka, pokusa czyli.
Trzeba się szybko decydować.
http://www.antyradio.pl/Muzyka/Koncerty/King-Crimson-na-5-koncertach-w-Polsce-w-2018-18643
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2017, 07:40:17 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2815 dnia: Listopada 29, 2017, 02:26:38 pm »
Fajna ta Hindiragandhi - w tym pierwszym pachnie paniami (które już tutaj były) podszytymi Waitsem
Było nawet oki, dopóki nie zaczął śpiewać... taa, czasem mam większą tolerancję, tym razem czemuś nie.
A to nawet zabawne...przed IQ słuchałam Jadis - i dopóki gość nie zaczynał śpiewać - jakoś szło - utartymi nutkami.
Przełączyłam się na IQ i tutaj wokal mi nie skrzypiał, więc go puściłam:)
To może Tobie przypasuje ten jadisowy? Zwłaszcza, że dzisiaj mnie on już też tak nie drażni w bębenki - jak niedzielnie:
https://www.youtube.com/watch?v=jeW303zEhZM
Cytuj
Trzeba się szybko decydować.
I? Zdecydowałeś się?

P.S. Może skakanie i wywalanie przeglądarki było przejściowe? Bo mnie raczej wszystko dobrze działa.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2816 dnia: Listopada 29, 2017, 03:01:49 pm »
Zależy od przeglądarki i komputera - bo to kwestia pamięci, za dużo jest filmów na stronie.

To ja nucę tak samo jak liv  ;D

Hindi milutka, ale ale gdyby tak było więcej hindi, a mniej pop...

Chworostowski z innej beczki - w końcu był przede wszystkim śpiewakiem operowym.


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2817 dnia: Grudnia 03, 2017, 10:26:44 pm »
Zależy od przeglądarki i komputera - bo to kwestia pamięci, za dużo jest filmów na stronie.
A to tak - te linkowane w "całości" filmiki czasem utrudniają życie.
Cytuj
Chworostowski z innej beczki - w końcu był przede wszystkim śpiewakiem operowym.
Dokonało się niemożliwe - po 1/8 - klik w 2/8...3/8 i  niepostrzeżenie posłuchałam całości:)
Aż taki dzień? Hm...
To zmieniam:)
https://www.youtube.com/watch?v=gG2IgJWWj5Y
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2818 dnia: Grudnia 03, 2017, 10:50:03 pm »
Cytuj
Dokonało się niemożliwe - po 1/8 - klik w 2/8...3/8 i  niepostrzeżenie posłuchałam całości:)
Don Giovanniego?
I to się dopiero nazywa udany podryw  :)
Ja przeskoczyłem na ostatnią, ten posągowy zaciekawił i ogólnie - wpiekłowstąpienie.
Fajny pomysł z projektorem.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2819 dnia: Grudnia 03, 2017, 11:39:03 pm »
 Aleście forum barytonami i inszymi opróżnili  8) Jeszcze z tydzień temu odwiedzających było co nie miara, ja cosik próbowałem  troszku karnawałowo, ale też nie pomogło  ;) To dopełnię formalności
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2017, 11:50:02 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta