Polski > DyLEMaty

Adam Wiśniewski -Snerg

(1/115) > >>

Snergiusz:
Przepraszam, jeśli dubluję którąś z wcześniejszych dyskusji,ale od kilku lat nurtuje mnie pytanie o to, czy Stanisław Lem w ogóle zna lub próbował poznać twórczość tragicznie zmarłego samouka nie tylko na terenie science fiction - Adama Wiśniewskiego- Snerga. Myślę, że jest jeszcze pora, by pana Lema zainteresować dokonaniami tego autora, gdyż są one bliskie lemowskim rozważaniom z pogranicza współczesnej humanistyki i nauk ścisłych. Bardzo żałuję, iż za życia Snerga, nie udało się obu autorów skonfrontować, choćby na gruncie prywatnym. Nie chodzi tu o jakieś antagonizmy.  A może "Robot" i pozostałe trzy powieści tego prozaika jednak miłośnikom Lema nie przypadły do gustu? Liczę na Wasze komentarze, a także na dobrą wolę pana moderatora, który mógłby jakoś poprzez sekretarza wypytać pana Lema o ów temat.

dzi:
Nie znam autora (bo generalnie jestem nieliteracki jak wiadomo) ale chetnie uslysze o nim opinie. Stawiam ze Blady o nim slyszal...

Bladyrunner:
Nie wiem skąd ta myśl dzi (pewnie ta fura książek jakie sprzedawałem ::)  ) ale masz rację, słyszałem.
Wiśniewski-Snerg, to autor znany przede wszystkim ze swojej debiutanckiej powieści "Robot", najlepszej zresztą w jego dorobku. Czytałem ją jak miałem jeszcze naście i wówczas bardzo mi się podobała, ale nie wiem czy obecnie też bym ją tak odebrał, w każdym razie późniejsze pozycje autora były dużo słabsze, a nieraz wręcz niestrawne. Myślę, że jak kogoś interesuje zapoznawanie się z  jego twórczością, to najlepiej jak poprzestanie na tej jednej książce.

nty_qrld:
Czytałem gdzieś, że kreowany był na następcę Lema, ale żadnych książek jego żem nie czytał.

pzdr

dzi:

--- Cytuj ---ale masz rację
--- Koniec cytatu ---
a widzisz ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej