Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Maj 22, 2018, 11:20:22 am »
Żartuję - chyba nie dam rady dodać tutaj niczego konstruktywnego. Za mało danych. Za mały rozumek.
Chyba żartujesz, olka. Niczego sobie, "mały rozumek"... Wydaje się, wielu mężczyzn, posiadaczy stopnia doktora, mogliby pozazdrościć Twojemu "małemu rozumkowi" :);)

Chociaż intuicyjnie się nie zgadzam - matematyka należy do tego świata :-X;)
Może masz rację. Tego nie da się dowieść. Ignoramus et ignorabimus.
Reszta jest milczeniem.
2
Forum po polsku / Odp: Ateizm Lema?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Maj 22, 2018, 11:02:05 am »
Może Lemowi chodziło o uwypuklenie, czy ten pogląd wyewoluował u danej osoby pod wpływem racjonalnych rozmyślań, czy też został przejęty lub "wrodzony" bez przemyśliwań. Czy najpierw były przemyślenia (w tym wypadku racjonalne, czyli jak rozumiem najprościej mówiąc materialistyczne) - a potem jako efekt pogląd, czy odwrotnie (bądź nie było ich, przemyśleń, zupełnie).
3
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Maj 22, 2018, 10:34:52 am »
Spodobało mi się, i zaciekawiło, wizualnie, fajne są też niektóre teledyski. Muzyka też - solidny metal... dopóki dziewuszki nie zaczną śpiwać. Może będzie lepiej, jak podrosną  ::)
Czyli też problem z dziewczynkami?  :)
Za to ta druga beczka ładnie weszła. widać już się nie zmienię i taka prosta muza wciąż kręci, zwłaszcza przy robocie. Na tyle kręci, że dokładkę zrobię - nic, że po obiedzie  :)
A, kreci kręci, gitarzysta głowa, bardzo to urocze jak gra całym sobą.
https://vimeo.com/155271235
A że śpiewania było mało, to do majonezu podroby... coś starego, z fajnym pulsem i wydzieranką
https://www.youtube.com/watch?v=8aVp71rQhlk
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Maj 22, 2018, 10:28:09 am »
czym miałby się różnić racjonalny agnostyk od zwykłego agnostyka? Bywają też nieracjonalni agnostycy? Czyli jacy?
Dzieci?
Takie z rasy tabuli.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Maj 22, 2018, 12:29:38 am »
Moim zdaniem, królowa nauk ma charakter "ubiquitarny" czyli wszechobecny, panuje wszędzie, znajduje się ponad światem a nawet ponad Stwórcą.
Matematyka jest Bogiem.
cbdo

Żartuję - chyba nie dam rady dodać tutaj niczego konstruktywnego. Za mało danych. Za mały rozumek.
Chociaż intuicyjnie się nie zgadzam - matematyka należy do tego świata :-X;)
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Maj 22, 2018, 12:23:08 am »
Trudno mi powiedzieć jak Lem się przedstawiał, ale o swoim agnostycyzmie mówił na pewno w "beresiu":
- Mój ojciec był agnostykiem, a i ja, jak dalece sięgam pamięcią, zawsze byłem niewierzący, co zapewne wiązało się z moimi samodzielnymi studiami nad biologią i teorią ewolucji.

- Antropic factor to nie jest rzecz, którą astrofizyk może tylko dziecku do snu opowiedzieć. Tu jest coś na rzeczy! Jestem czymś więcej niż agnostykiem, więc na podstawie tego, że życie nasze wygląda tak przykro i nieciekawie, nie mogę przystać na to, że jest jakaś ciemna moc, która włada światem, bądź stwórca ze znakiem ujemnym, który dla igraszki stworzył kosmos z takimi możliwościami.
...i w wielu innych miejscach.
Ale brakuje tej "racjonalności".
Niemniej wywiadów multum - może gdzieś wypowiedział takie zdanie...a może tylko/aż - tak,  jak liv zalinkował.

Właściwie  - czym miałby się różnić racjonalny agnostyk od zwykłego agnostyka? Bywają też nieracjonalni agnostycy? Czyli jacy?
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Maj 22, 2018, 12:00:11 am »
Ja sobie coś ubzdurałem, czy Lem przedstawiał się również w ten sposób: Jestem racjonalnym agnostykiem. Nie jestem w stanie zebrać myśli i przypomnieć, gdzie ja to przeczytałem/usłyszałem. Być może nawet pomyliłem go z kimś innym i błędnie przypisuje te słowa Lemowi (?).
He  :D
Owszem, ktoś to powiedział, ale czy Lem? Niewykluczałbym. Tymczasem wygląda to tak;
Opowiadać i wspominać, to mógłbym godzinami, ale przeczytałem różne opinie o wierze naszego Mistrza, i ze swojej pamięci przywołuję Jego deklarację, którą był łaskaw przynajmniej dwa razy odpowiedzieć na moje bardzo konkretne pytanie: jestem racjonalnym agnostykiem . Nie ateistą i nie indyferentykiem, lecz właśnie tak.
Stanisław Remuszko

http://forum.lem.pl/index.php?topic=615.0
Nooo...masz pamięć  8)
Ten temat poruszany był dość często i niewykluczone, że jeszcze gdzieś tak powiedział, co zostalo zapisane. W sumie z Obirkiem sporo o tym rozmawiali - tu jakiś wybór o wierze.
Z różnych bajek.. ale tego dosłownego - tam nie ma.
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1560
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hornet dnia Maj 21, 2018, 11:14:32 pm »
Na Twitterze istotną furorę robi ten oto cytat: Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Ja sobie coś ubzdurałem, czy Lem przedstawiał się również w ten sposób: Jestem racjonalnym agnostykiem. Nie jestem w stanie zebrać myśli i przypomnieć, gdzie ja to przeczytałem/usłyszałem. Być może nawet pomyliłem go z kimś innym i błędnie przypisuje te słowa Lemowi (?).
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Maj 21, 2018, 10:41:38 pm »
Moc bowiem w słabości się doskonali.
To są ludzkie a nie boskie teksty, ówczesna demagogia, żeby jakoś wytłumaczyć ludowi, dlaczego akurat wyznawcy tego Boga są traktowani najgorzej w świecie, mimo że ten Bóg taki potężny, jedyny i najważniejszy ;) . Ludzie wówczas rozumowali nieco prościej w tych sprawach. Oczekiwali, że Bóg pozabija w cholerę ich wrogów i ciemiężycieli bez zbędnych ceregieli, ale w możliwie bolesny sposób ;) .
Ależ Ty jesteś złośliwy i okrutny dzisiaj, maźku. Zaiste, sprawiłeś wielkie lanie Apostołowi i Panu Bogu samemu :)

To:
Zatem nie musi podlegać ograniczeniom świata.
i to:
Moim zdaniem, nikt, nawet Pan Bóg, nie może zrealizować równania 2+2=5.
...jest sprzeczne:)
Nie musi, ale nie może...
Wydaje się, olka, nie ma sprzeczności. Pisałem przecież o ograniczeniach świata, a matematyka nie należy do naszego świata. Moim zdaniem, królowa nauk ma charakter "ubiquitarny" czyli wszechobecny, panuje wszędzie, znajduje się ponad światem a nawet ponad Stwórcą.
10
Forum po polsku / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Maj 21, 2018, 06:06:41 pm »
Aha...to ja jakąś nieoryginalną wersję pamiętam...bo otwarta.
Super oryginalną oglądałaś, bo reżyserską  :)
Tak mi się, ale dla pewności...
Zrób test V-B!
Jak są monologi Deckarta - aniołek podnosi główkę. Jak ich nie ma - opuszcza
Jak nie ma snu z jednorożcem - remis, Jak jest sen z jednorożcem -  opuszcza.
W bonusie do smutnego aniołka dodają origami.
Jak końcowo jadą autem na tle ladszaftu, zaś podnosi - jak koniec już w windzie - opuszcza
Jak aniołek częściej podnosil główkę - oglądałaś wersję producencką zwaną oryginał.
Jak częściej opuszczał - oglądałaś wersję reżyserską pierwszą bądź drugą.
Jesli powyższe jest za mętne - remis.
Wtedy przeczytaj poniższe  ;)
http://www.filmweb.pl/film/%C5%81owca+android%C3%B3w-1982-734/discussion/Wersja+re%C5%BCyserska+czy+pierwotna,621960
Strony: [1] 2 3 ... 10