Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Forum po polsku / Odp: Przywitaj się
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lustrzak dnia Dzisiaj o 02:44:09 am »
Niby proste ale:
Pasek na górze to rozumiem ten, który składa się u mnie z wyrazów: Strona główna, Pomoc, Szukaj, Profil, Moje wiadomości, Użytkownicy, Wyloguj się.
Po najechaniu na "Profil" rozwijają się opcje "Podsumowanie" i "Ustawienia konta" a tam nigdzie Awatara ani widu ani tym bardziej słychu... Czyżbym był w jakiejś alternatywnej wersji forum
2
Hyde Park / Odp: Poradnia językowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 01:30:13 am »
Ale patrzę, że pani Wiera znana z Oblężonego miasta i zatrzymał taki fragmencik ze wstępu
Oblężone miasto znane u nas w oryginale pod tytułem "Niemal trzy lata. Dziennik Leningradzki". Moim zdaniem, nie najlepsza powieść autorki. Usiłowanie dogodzić władzie :(
Myślę, że przyjrzę się całości...
Tak, przyjrzyj się. Nie pożałujesz poświęconego czasu.
Ups...czyli odpuścić to Oblężone miasto, a przyjrzeć autobiografii - skąd był cytowany fragment?
3
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 01:26:03 am »
Też bym się cieszył, reżyserki-faceci mają ciężko, nie mówiąc o reżyserkach-budkach...
Phi ... taki zasłyszany zesklepowo tekst: czy są damskie staniki?
Pewnie dla tych reżyserów-kobiet;)
4
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 12:01:32 am »
Też bym się cieszył, reżyserki-faceci mają ciężko, nie mówiąc o reżyserkach-budkach...

5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Luty 24, 2018, 11:30:38 pm »
;) .

Liv, ten Pziżniewsk jak za szybko wymówiony to kojarzy mi się okołofonetycznie z najlepszym miejscem na ziemi ;)

6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Luty 24, 2018, 08:29:34 pm »
Dziękuję, Olka, za wierszyk Tuwima. Podoba mi się. Piórka -- głupstwo, bo odrosną, ale głos -- majątek... pięknie :)

Ale patrzę, że pani Wiera znana z Oblężonego miasta i zatrzymał taki fragmencik ze wstępu
Oblężone miasto znane u nas w oryginale pod tytułem "Niemal trzy lata. Dziennik Leningradzki". Moim zdaniem, nie najlepsza powieść autorki. Usiłowanie dogodzić władzie :(

Myślę, że przyjrzę się całości...
Tak, przyjrzyj się. Nie pożałujesz poświęconego czasu.

Lieber Augustin koledzy robią Cię w konia z tym "że" i "iż". Iż to jest taki motor produkowany w Iżewsku, ojciec sąsiada miał, biegi się wajchą na baku zmieniało, pole można było tym orać, taki silny był (znaczy motor, nie ociec kolegi). Jak jest zdanie np. "patrzę, iż wieje" - to nie oznacza, że wieje (wiatr), tylko, że ktoś iżem ucieka. To znalazło odbicie, zwłaszcza w wyrażeniach gwarowych, np. niosłem, niosłem i żem doniósł - to tyle co "dowiozłem iżem". Nie daj się wkręcać. ;)
Umarłem :)  Wprost brak mi słów. Reeespect!!!
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Luty 24, 2018, 08:25:02 pm »
Iż to jest taki motor produkowany w Iżewsku
Nie Iżewsku a Pzinżewsku;
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwowe_Zak%C5%82ady_In%C5%BCynierii
Wygląda tak

Symbol siły i mocy, w związku frazeologicznym oznacza uciec śmierci spod łopaty..."się wyliże", zdobyć niezdobyte sposobem nieładnym "się podliże"...etc. ::)
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Luty 24, 2018, 07:31:16 pm »
Lieber Augustin koledzy robią Cię w konia z tym "że" i "iż". Iż to jest taki motor produkowany w Iżewsku, ojciec sąsiada miał, biegi się wajchą na baku zmieniało, pole można było tym orać, taki silny był (znaczy motor, nie ociec kolegi). Jak jest zdanie np. "patrzę, iż wieje" - to nie oznacza, że wieje (wiatr), tylko, że ktoś iżem ucieka. To znalazło odbicie, zwłaszcza w wyrażeniach gwarowych, np. niosłem, niosłem i żem doniósł - to tyle co "dowiozłem iżem". Nie daj się wkręcać.

;)
9
Forum po polsku / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Luty 24, 2018, 07:21:49 pm »
Takie pytanko... Oglądał kto "Bez słowa" ("Mute") Jonesa (vel Bowiego juniora)? Z tego co wiem facet dalej inspiruje się klasyką ("Moon" zdawał się nawiązywać do stylu "Odysei..." i "Solaris", tym razem ma być wielkomiejski cyberpunk idący w kierunku "Bladego..."). Krytykom ponoć się nie podoba...

Aha: poza tym media donoszą, że szykuje się trzeci z kolei rimejk "Battlestar Galactica":
http://www.comingsoon.net/movies/news/925457-exclusive-francis-lawrence-talks-battlestar-galactica-movie-more
Prawdę mówiąc zdaje mi się, że poziom abramsowych "StarTreków" to maksimum tego, czego można się spodziewać...
10
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hokopoko dnia Luty 24, 2018, 06:56:30 pm »
liv,

tu masz stronę Romana
http://roman.artistsinabottle.com/

płytę z the house... słyszałem w większych dawkach - ujdzie, ten kawałek najlepszy.
Strony: [1] 2 3 ... 10