Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Październik 10, 2018, 12:05:09 am »
Tu natomiast, ma to uzasadnienie - wystarczy każdy pasek oddzielnie wystawić na aukcję, dorobić solidny event
i - nadziane jelonki się znajdą. Coś jak z berlińskim murem.
A ja czytałam, że da się skleić..;)
Hehe...ścinki z obrazu za parę milionów...quo vadis, munde (mundi?)?;)
Ano - oryginał namurny...
Wychodząc z bluesowych - zradiowo grają kolejny singiel z...jakiś-takiś uspokajający...poza tym początkiem kojarzy mi do wcześniejszych Genesisów? ale do niczego konkret... :-\
https://www.youtube.com/watch?v=ZS1crIkpnwc
92
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Październik 09, 2018, 09:05:11 pm »
...eksperci mnie ujęli:
Pocięte na aukcji dzieło mogło zyskać ponad 100 proc. wartości - twierdzi Adam Chełstowski, ekspert sztuki i biegły sądowy
Takie mamy czasy - ekspertów. Podobnie jest, mam wrażenie, w gospodarce - eksperci decydują, który kraj się rozwinie, a który nagle podupadnie ...czy też firma.
Tu natomiast, ma to uzasadnienie - wystarczy każdy pasek oddzielnie wystawić na aukcję, dorobić solidny event
i - nadziane jelonki się znajdą. Coś jak z berlińskim murem.
Nadmienię, że oryginalny obraz, o ile dobrze pamiętam, to akurat mural, a na aukcji widziałem jakiś lichy plakat w ramkach.
Pozostając w klimatach bluesowych... taki
93
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Październik 09, 2018, 04:41:06 pm »
http://wyborcza.pl/7,75968,24019313,maziarski-w-iii-rp-nie-utracilismy-empatii-lecz-ja-odzyskalismy.html

wyatearp09.10.2018, 15:32
Coraz bardziej jestem przekonany, że obecne bezdyskusyjne wyraziste podziały tkwiły zalążkowo w naszym społeczeństwie ZAWSZE (przynajmniej po DWŚ), tylko się nie ujawniały. Taka była natura moich rodaków ćwierć wieku temu, pół wieku temu i ¾ wieku temu. Taka BYŁA I JEST. Temu dzisiejszemu ujawnieniu oraz wzmocnieniu poglądów i postaw sprzyja demokracja oraz anonimowość internetu i mediów społecznościowych. Z tych obiektywnych warunków (zjawisk i procesów) jedni politycy skorzystali lepiej, a drudzy gorzej – w sensie własnych korzyści propagandowo-wyborczych.
Na dłuższą demokratyczną metę władza w państwie jest taka, jakiej chce większość Narodu. A większość Narodu od zawsze duchowo chciała i chce PiS (mniejsza o nazwę). Kropka.
Pokażą to wybory samorządowe i parlamentarne. Może ktoś założyłby się o wielką wedlowską z całymi orzechami, że tak sie stanie?
Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-13
94
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Październik 08, 2018, 11:45:27 pm »
potłukło się na kawałeczki jak nie przymierzając, obrazek Banksy` ego w Sotheby.  :)
Chyba samozniszczyło...chciałam to do tępory albo do no nie mogiem...ale skoro tutaj ten Banksy...eksperci mnie ujęli:
Pocięte na aukcji dzieło mogło zyskać ponad 100 proc. wartości - twierdzi Adam Chełstowski, ekspert sztuki i biegły sądowy
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obraz-banksy-zniszczenie-aukcja,143,0,2418063.html
Jeszcze trochę i do galerii będą wpuszczać tylko z nożyczkami - uważaj Czechofski;)

Czy będzie korespondował? Nie wiem - to zaświatowe listy...ale dołączę jeden...dawno nie było - kowerowy blusik:
https://www.youtube.com/watch?v=6VtM9UtNuZU

95
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Październik 08, 2018, 09:53:09 pm »
W ciągu ostatnich 24 godzin - 135 wyświetleń. Zainteresowanie spada na pysk :-(

R.
96
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Październik 08, 2018, 07:06:14 pm »
...że w Kielcach coś takiego jak Aleja Sław istnieje i popiersie Lema tam mają:

I to w jakim (prawdę mówiąc nie ogarniam wedle jakiego klucza dobranym) towarzystwie:
http://www.um.kielce.pl/pomitab/alejaslaw/

97
Forum po polsku / Odp: O Lemie napisano
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Październik 08, 2018, 06:59:51 pm »
Kolejny tekst blogowy, ale nie szkoda mi na niego osobnego posta, bo b. smakowity (i zdaje się, że jego autorka* na parę rzeczy, które i my zauważyliśmy, wpadła niezależnie):
http://www.riennahera.com/2018/07/stanislaw-lem-po-fanowsku.html

* Nawiasem: wykształcenie humanistyczne ma, kierunki zmieniać lubi, może krok od fanostwa do lemologii zrobi, w ramach studiów doktoranckich np.?
98
Forum po polsku / Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Czechofski dnia Październik 08, 2018, 10:36:07 am »
@Q
Są już jakieś efekty, że tak się spytam? ;)
- efekty oczywiście są 8) Z przyczyn oczywistych - udostępnię grafiki dopiero po ukończeniu prac. ;D Na razie będą to 2 ilustracje.

Chciałbym poświęcać temu dużo więcej czasu, niestety praca i obowiązki z nią związane bardzo mnie ograniczają (jeśli chodzi o prace nad Dziennikami of kors ;) ). Czasami zaginam czasoprzestrzeń mam wrażenie.
99
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Październik 07, 2018, 08:43:39 pm »
From: Stanisław Remuszko
To: Rafal Sworst
Sent: Saturday, October 06, 2018 5:15 PM
Subject: od Remuszki
Szanowny Panie Rafale,
Do końca października przekażę Panu 60 pytań wraz z odpowiedziami (numery stron) i bardzo bym Prosił, aby Pan zechciał w listopadzie to zweryfikować (także zgłosić swoje ewentualne uwagi, pogadajmy). Potem jest grudzień, a w grudniu nikt na nic nie ma czasu. Prócz emeryta, ma się rozumieć, który te zweryfikowane przez Pana 60 pytań podzieli i uporządkuje oraz prześle Panu 6 miesięcznych Porcji Ostatecznych w dwóch wersjach (jawnej i tajnej).
Jeśli Pan Kierownik nie uważa inaczej, to Ogród Doświadczeń powinien opublikować aktualizację Regulaminu oraz pierwsze 10 pytań Lemoniady 2019 jak poprzednio, czyli w wigilię Bożego Narodzenia.
Jestem po pierwszych przymiarkach, mam nawet pierwszą serię pytań, i muszę Panu rzec, że "Fiasko" to jest najtrudniejsza ze wszystkich ośmiu omawianych dotąd konkursowych książek Mistrza. Arcyciekawa, ale w żadnej z dotychczasowych nie ma nawet połowy tu podanych mnogich skomplikowanych faktów, wydarzeń i związków przyczynowo-skutkowych. Na dodatek jest to również napisane trochę profesorskim językiem, łącznie z nie do końca rozumianą terminologią, przez którą trzeba się przedzierać przy pomocy słowników i encyklopedii. Może zresztą ja po prostu jestem już za stary na takie zabawy.
Pozdrawiam Pana najserdeczniej :-)
Stanisław Remuszko
pjes: za finałowe 20 pytań wezmę się wiosną. Przypuszczam, że po zakończeniu prac tegorocznych będę musiał przez parę miesięcy porządnie odpocząć umysłowo od "Fiaska".
Oby wszystko nie zakończyło się fiaskiem...

*     *     *
Pracując lemoniadowo na „Fiaskiem”, natykam się na kolejne rzeczowe błędy Mistrza.
O ludzkich podróżach międzygwiezdnych już dyskutowaliśmy na Forum (z moją konkluzją, że to absolutnie niemożliwe z przyczyn czysto fizykalnych i astronomicznych). Takżesamo o „wodorowym napędzie strumieniowo-przepływowym” (str. 63). Dziś natomiast intuicyjnie widzę, że ganc niemożliwe jest również takie zamrożenie luckiego mózgu, jak je Mistrz opisuje na stronie 65.  „Fiaska”. Choćby nie wiem jak łamać astronaucie zęby i inne kości czaszki oraz tryskać płynnym azotem (str. 71), ścięcie mózgu w ułamku sekundy z przeskoczeniem fazy krystalizacji (cokolwiek to znaczy) jest niemożliwe ze względu na efekt jajka. Jajko wyjęte z wrzątku i wrzucone do zimnej wody zmniejsza temperaturę stopniowo, od zewnętrza do centrum. To nie może być ułamek sekundy. To musi trwać. Mózg oblany nawet zerem absolutnym będzie chłódł w czasie, chyba że dopuszczamy jego pełne miażdżenie.

R.
100
Forum po polsku / Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Październik 07, 2018, 03:12:51 pm »
Wracając jeszcze raz do:
prace nad ilustracją numer 11 zostały dzisiaj rozpoczęte!

Są już jakieś efekty, że tak się spytam? ;)
Strony: 1 ... 8 9 [10]