Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
22
Forum po polsku / Odp: O Lemie napisano
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Luty 16, 2018, 04:35:17 pm »
Takiego wydania nie ma. Powinno byc jakos tak:
„Doktor Lem. Anegdoty”, www.lem.pl
Czyli sprawdzoną drogę obrała autorka - apokryfów;)

P.S. Autorka chyba miała info o wydaniu i roku umieścić przy pani Gajewskiej;)
23
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lemolog dnia Luty 16, 2018, 04:32:56 pm »
„Doktor Lem. Anegdoty”, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, 2016

Takiego wydania nie ma. Powinno byc jakos tak:
„Doktor Lem. Anegdoty”, www.lem.pl
24
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Luty 16, 2018, 04:24:35 pm »
Jak widac, autorka artykulu uwaznie przeczytala ten temat naszego forum: https://forum.lem.pl/index.php?topic=1075.0 - to przeciez jedyne miejsce, gdzie podane prawidlowe imie wojka naszego Lema - Gecel Wolner (U Gajewskiej i Orlinskiego on Marek). i prawie cytuje kilka Anegdot. Autorka podaje odnosnik na autora Anegdot, ale na zal nie na forum...
Lemologu, ale autorka podaje w źródłach:
Wiktor Jaźniewicz „Doktor Lem. Anegdoty”, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, 2016
W tej pozycji nie umieściłeś informacji o wujku?
Pani Agnieszka Gajewska pracuje nad nowa bioraficzna ksiazka o Lemie.
To ciekawe...w którymś wywiadzie mówiła, że ciekawi ją postać ojca Lema - myślałam, że na taką książkę czekamy:)
Ale...biografia Lema - jej pióra - może być ciekawa. Może to być TO:)
25
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lemolog dnia Luty 16, 2018, 03:07:39 pm »
Parę słów -  ze strony, która nie zajmuje się fantastyką, literaturą...
http://gazetalekarska.pl/?p=38836

Jak widac, autorka artykulu uwaznie przeczytala ten temat naszego forum: https://forum.lem.pl/index.php?topic=1075.0 - to przeciez jedyne miejsce, gdzie podane prawidlowe imie wojka naszego Lema - Gecel Wolner (U Gajewskiej i Orlinskiego on Marek). i prawie cytuje kilka Anegdot. Autorka podaje odnosnik na autora Anegdot, ale na zal nie na forum...

Ciekawe czy doktor Gajewska - za ciosem idąc - się za to weźmie? A może Ty byś zechciał, lemologu? ;)

Ja - nie. Ale Pani Agnieszka Gajewska pracuje nad nowa bioraficzna ksiazka o Lemie. Zbiera informacje - czym moge dopomoge.....
26
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Luty 16, 2018, 02:10:26 pm »
Istotą rzeczy nie są wymienione skutki, zwłaszcza, że nie tyle były to skutki, co przyczyna, że sprawa się tak a nie inaczej zakończyła. Dość klarowne jest, że Rosja próbowała swoją zupę pitrasić i jej się nie udało i nowy prezydent nie nastał z powodu 100 ofiar ani innych wydarzeń na Majdanie tylko ponieważ poprzedni prezydent najpierw sprzeniewierzył się interesom państwa i obywateli a następnie zbiegł do moczodawców - to była prawdziwa przyczyna. Nie była to więc "zmiana" prezydenta tylko powołanie nowego w miejsce tego, który porzucił swoje obowiązki. Przy podkreślam, zachowaniu ciągłości władzy i instytucji państwa. Nie ma więc mowy o niczym, co można nazwać puczem, chyba, że za puczystę uznać Janukowycza. Wydarzenia te były istotne i wcale się temu nie dziwię, że tak młode państwo, oparte o bywszą radziecką riespublikę, w całości opartą a następnie siłą rzeczy infiltrowaną przez radzieckich aparatczyków ma tego rodzaju problemy przycięcia wielkim stref wpływów oraz prób tych wielkich odzyskania ich. Plus kłopoty kadrowe.

Dla mnie daleko istotniejsze jest, że mimo międzynarodowego traktatu gwarantującego Ukrainie integralność terytorialną w zamian za głowice nikt palcem nie ruszył, kiedy Rosja chapnęła Krym. Wniosek jest dla świata i poniekąd dla nas prosty: kupuj głowice a nie bumagę. Si vis pacem para bellum. Co też zresztą trudno uznać za rewolucję - raczej smutną tradycję.
27
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Luty 16, 2018, 10:28:18 am »
W takim razie odłóżmy na bok albo wyrzućmy wyraz "rewolucja". Greps nie jest sednem komunikatu. Jednak moje trzy punkty zachowują ważność, wraz z czwartym, niestety.
R.
28
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Luty 16, 2018, 10:24:46 am »
Czyli jednak media niemieckie. To się nie przyjmie. Bauman, Kuroń...
29
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Luty 16, 2018, 10:22:40 am »
Poważnym DZISIEJSZYM źródłem widzi mi się tylko Wybiórcza i Rzepa. Za PRL - chyba jeszcze Życie Warszawy zamieszczało takie zestawienia. Może Politura i Tygodnik. A przed wojną? Ja - nie wiem.

R.
30
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Luty 16, 2018, 09:11:46 am »
Mediów niemieckich nie chcesz brać pod uwagę? Bo jak tak, to panteon będzie zgermanizowany...
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10