Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Hokopoko

Strony: [1] 2 3 ... 121
1
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Dzisiaj o 07:29:33 pm »
Nie wiem, jak w Rosji, ale u nas powiedzenie o czymś, że płynie jak oliwa, nie musi być uznane za komplement  ::)

A w tej arii... gdybym nie wiedział, o czym to jest, może bym się i miodnym głosem zachwycił - ale to nie ta tematyka, nie te emocje. To do oliwy, nie do Bergonziego, bo dramatyzmu w jego wykonaniu nie brakuje. Na plus też orkiestra, bo ta u Corellego trochę sentymentalno-powłóczysta.

No, skoro Włochów było dwóch, dodajmy trzeciego, którego najbardziej lubię. Super Mario del Monaco.
2
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Luty 14, 2018, 12:39:24 pm »

Hokopoko, a czy nie zechciałbyś tak posłuchać opery włoskiej?
Oto, proszę, Franco Corelli, Pagliacci. Jedno z moich ulubionych nagrań.A co bym miał nie chcieć, jasne, że posłucham :) Chociaż tę akurat arię wolę w wykonaniu Richarda Tuckera (jeśli mnie pamięć nie myli, kiedyś już to tu wrzucałem). Corelli głos ma super,  ale gdy trzeba emocjonalnie pójść na całość, czegoś mi u niego brakuje - może tej odrobiny brudu, zgrzytu, które dodają autentyczności.
3
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Luty 11, 2018, 12:07:00 pm »

Gdy byłem dzieciakiem, lubiłem słuchać Księżycową w wykonaniu Wiktora Merżanowa:
http://mp3co.co/song/125418266/V_Merzhanov_L_Betkhoven_14_ya_sonata_soch_27_2_do_diez_minorAdazhio_sostenuto/
(proszę kliknąć na przycisk "Слушать")
i wydawało mi się to wtedy całkiem nieźle.


Mierżanow może być, grane to po bożemu, ale bardzo przyzwoicie. Ciekawsze wydaje mi się nowsze nagranie z koncertu w Moskwie w latach 90. Zwłaszcza trzecia część tej sonaty, która ma taki fajny taneczny puls (ale fragment z linku niżej za krótki, żeby to wyłapać). Życzyłbym wszystkim młodym pianistom, kreowanym przez wytwórnie na gwiazdy, takiego grania. Nie byłoby źle.

https://www.allmusic.com/album/recital-in-the-great-hall-of-the-moscow-conservatoire-mw00018600244
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Luty 10, 2018, 10:50:09 am »

A teraz Gilels - mój rodak, można powiedzieć, gdyż urodził się w Odessie. Niektórzy eksperci sądzą, że jest jednym z najlepszych pianistów świata. I jestem skłonny zgodzić się z nimi, bo fascynująca gra Gilelsa od razu zachwyca słuchacza.

Jeżeli chcesz, proszę posłuchać nieśmiertelną Księżycową sonatę Beethovena w wykonaniu Emila Gilelsa:
Do słuchania Beethovena w interpretacjach Gilelsa to mnie akurat zachęcać nie trzeba, mój ulubiony komplet Sonat to właśnie jego nagrania (aczkolwiek "Księżycową" wolę w wydaniu Solomona), koncerty też są świetne.
"jeden z najlepszych" - pewnie tak, tyle że taka lista byłaby dość długa, więc takimi klasyfikacjami bym się za bardzo nie przejmował  :)

5
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Luty 05, 2018, 07:43:58 pm »
LA,

apostrofem się nie przejmuj, Polacy też często mają z tym problem. Zasada jest niby prosta: apostrof sygnalizuje głoskę, której się nie wymawia (stojącą przed apostrofem). Np. Verne > Verne'a, bo wymawiamy 'Verna', e znika. Tylko że przy obcych nazwiskach nie zawsze wiadomo, jak wymówić, więc i nie wiadomo, jak napisać.

A co do Wagnera - nie przepadam za jego muzyką właśnie, poglądy nie mają tu wpływu, bo te rzeczy rozgraniczam. Parę fragmentów w małych dawkach i w konkretnych wykonaniach - owszem, ale całościowo te Wagnerowskie elefantiazy wydają mi się komiczne. No, nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się ta muzyka ze starymi kreskówkami Disneya  ::)


To coś z innej beczki6
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Luty 04, 2018, 12:32:45 pm »
Tak, czarujący, patetyczny czy ponury, Frick zawsze potrafił przykuć uwagę. Nawet Wagnera mogę w jego wykonaniu słuchać  :)ps
w polskim apostrof u Verdiego niepotrzebny  ;)

7
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Luty 03, 2018, 12:00:37 pm »
z innej beczki


8
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Styczeń 27, 2018, 10:34:52 am »

@ Hoko
Cytuj
ps
czy tylko mnie po otwarciu strony z edytorem wywala przeglądarkę?
Podobnie. Mam zainstalowanego adbloka. Na stronce blokuje średnio 30 reklam, a po otwarciu edytora, o teraz jest 189. Chyba wchodzą przez jątubę i to tę bezlinkowo-obrazkową.

Do filmów sa dodawane reklamy - tyle że ich nie widzisz, jak masz adbloka. Ale w takiej sytuacji one pobierane nie są, to tylko informacja o zablokowaniu. A wywala, bo za dużo filmów, strona z edytorem wyświetla więcej postów niz te z forum. Rozwiązałem problem tak, jak sugerowała Olka - w profilu mozna wyłączyć filmy, pokazują się same linki.


Z innej beczki


10
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Styczeń 06, 2018, 10:44:41 am »
Średniowieczna muzyka jest dość różnorodna, więc zależy, do czego porównać.Ale Agni to muzyka chrześcijaństwa wschodniego (pierwszy z linków do tego nawiązuje), tam nie ma aż takiego zróżnicowania, również między epokami, jak u nas.

11
Hyde Park / Odp: Właśnie stworzyłem...
« dnia: Styczeń 03, 2018, 07:51:36 pm »
Q, nie znasz się. Bohater tej powiastki to właśnie inteligent (nie szkodzi, że małomiasteczkowy). A ja jestem ze wsi  ::)

Wyrwane to opowiadanie spośród innych, to i nie widać tego inteligenta (swoja drogą, skąd niby wiesz, kim miał być?); kiedyś na blogu było inne, o zjeździe inteligentów, ale go nie widzę; może poszukam, jak się znowu jakiś dłuższy łykend nadarzy.

12
Hyde Park / Mroczne widno
« dnia: Styczeń 01, 2018, 12:22:01 pm »
Wygrzebałem z szuflady parę rzeczy - to w sam raz się nada tutaj, bo zagadkę ufo rozwiązałem. Opowiadanko nosi tytuł Mroczne widno, dwa pliki, pdf i epub, co kto woli.

https://www.dropbox.com/sh/m7c17xzxlewu0fn/AACT6gZmfaR20rKNuon-en_Ha?dl=0

13
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Styczeń 01, 2018, 11:49:59 am »
Ta, pierwszy... ja już dwa śniadania zjadłem i za stodołą byłem  ::)

Z Bonamssowych koncertów akustyczne najbardziej lubię


14
Hyde Park / Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Grudzień 31, 2017, 01:24:23 pm »
Q

A to to na dole nie może być na obcej planecie?


15
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Grudzień 31, 2017, 10:22:42 am »
Nex,

Co średniowieczne?  ::) Agni Parthene to wiek dziewiętnasty, chociaż pewnie oparte jest to na jakichś starszych melodiach.

Co do Kingsów, na żywo zawsze odbiera się to inaczej, nawet jeśli chłopaczki dziwnie momentami zaciągają, jak na tym nagraniu. Ale ja małolatów w chórach  ogólnie nie lubię. Tak czy owak, spróbuj wkręcić się na Tallis Scholars - nie wiem, w jakiej są obecnie formie, ale ich dawne nagrania to wciąż punkt odniesienia


Strony: [1] 2 3 ... 121