Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 660
1
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Sierpień 14, 2018, 07:25:30 pm »
Zrzekam się, ale dziękuję.

3
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Sierpień 12, 2018, 04:24:30 pm »
Lepiej przeczytaj dzisiejszy tekst Snydera. Też o Twoim oblubieńcu. Nawet o dwóch.

4
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Sierpień 12, 2018, 08:06:13 am »
Tak jakoś przypuszczałem, komu się spodobo ;) .

5
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Sierpień 11, 2018, 10:52:16 pm »

6
Ta, Ty zostaniesz męczennikiem a ja katem... Nic z tego koleżko ;) .

7
W zasadzie xpil powinienem Cię tu zmoderować za zachowanie typowe dla trolla ;) .

8
Q, jak już napisałem, nie zamierzam dyskutować. Napisałem Ci wszystko szczerze jak uważam, także na priva. Zakończmy to, to nie ma sensu. I tak pozostaniemy przy swoim.

9
Q, nie zamierzam się wdawać z Tobą w dyskusję. Piszę tylko, żebyś wiedział, że ja wiem, a jeśli mam to skomentować, czyli wyrazić opinię, to to co piszesz napełniałoby mnie śmiechem, gdyby nie było żałosne. Jeśli nie rozumiesz, co to znaczy, że nie uważam, że powinieneś być moderatorem ale nic do Ciebie nie mam jako użytkownika - to znaczy, że wbrew Twemu gadaniu nie zamierzam Cię tępić bezzasadnie tak jak Ty tępiłeś Remuszkę po tym, jak zamknął się w swoim wątku, oraz mnie osobiście i innych po tym, jak Ci odebrałem moderatora. Mimo, że odnośnie do Remuszki złożyłeś solenną obietnicę, że nie będziesz go zaczepiał w jego wątku, którą wielokrotnie złamałeś. O ile sobie przypominam, potrafiłeś nawet moderować kropkę (znak interpunkcyjny). Mimo, że ostatnio napisałeś post w tym wątku, w którym obiecałeś, że nie będziesz pisał, cytuję: "wolno Remuszcze śmiecic gdzie chce. Wolno i mnie - tu." - czyli dokonałeś wandalizmu. I mimo, że nie uważasz mnie za człowieka i tak dalej czy jak to tam szło także - Twoja opinia o mnie mnie nie obchodzi. Ponosisz obecnie konsekwencje swoich działań i jeśli o mnie idzie, w ww. zakresie, to jest kwestii mojej opinii na temat Ciebie jako moderatora, będziesz je ponosił raczej trwale.

10
Żarty żartami, ale gdybym chciał grać po Waszemu (jak rodzimy polityk(ier), znaczy)
To nie są żarty. Przecież Gnuff i Pirx byli bardzo aktywni w pewnych sferach i całkowicie, oczywiście przypadkowo, zgodni w działaniach z Tobą. I jakoś tak nagle zanikli, kiedy zwróciło to uwagę. To są fakty łatwe do obiektywnego sprawdzenia i podania na tacy, wzorzec charakterystyczny. My a w każdym razie ja w nic nie gramy, poza tym, że w otwarte karty - tu właśnie insynuujesz, że gramy. Odebrałem Ci moderatora z powodu nadużywania go przez Ciebie z motywów osobistych i poprosiłem, żebyś się zajął tym, po co teoretycznie tu jesteś - pisaniem o Lemie, niech będzie nawet, że o Startreku i czymkolwiek innym, co Ci się z Lemem kojarzy. Możesz nawet założyć sobie wątek "ja, Q" i pisać w nim co chcesz - byle zgodnie z regulaminem. Jestem natomiast przeciw temu, żebyś był moderatorem i swoich poglądów nie będę ukrywał. Kiedy uczyniłem Cię moderatorem nie robiłeś wielu rzeczy, które zrobiłeś w ostatnich miesiącach. Obecnie wg mego przekonania na moderatora się nie nadajesz. Nie mam do Ciebie nic jako do użytkownika.

11
Większość zainteresowanych uważa inaczej - przypominam ci wynik ankiety którą założyłeś. Z niej dobitnie wynika , że to twoje pomysły nie są tu mile widziane.
Gnuff i Pirx jeszcze nie głosowali...

12
Musze się z tym oswoić. Napisałbym do dr Karpowicza, czy to potwierdza, ale nie mogę wymacać adresu. Chwilowo proponuję rozejm i rozejście się do boksów ;) .

13
No dobrze, czyli to jest zbiór słów, które w danej formie są wymienione w jakimś słowniku wydanym po 1990 roku. Nie podważam pracy hobbystów czy entuzjastów, zwłaszcza, jeśli opierają się na miarodajnych źródłach, ale jednak z całym szacunkiem słownikiem w słownikowym tego słowa znaczeniu bym nie nazwał. Poza tym przy danym słowie nie widzę, aby było objaśnienie, w jakim konkretnie źródle rzecz została sprawdzona. Gotów jestem zmienić zdanie co do chłopstw. Chciałbym jednak zobaczyć to hasło na papierze w słowniku. Mnie zgrzyta w zębach jak piach.

14
Moim zdaniem powinieneś się oprzeć na słowniku poprawnej polszczyzny. Albo spytać ogólnie poważanego autorytetu z odpowiednim, to jest kierunkowym wykształceniem i dorobkiem, jak dajmy na to prof. prof. Bralczyk, Miodek itepe. Oczywiście  - nie na moim. Przedtem pisałem na czuja - teraz sprawdziłem - Słownik języka polskiego PWN Warszawa 1983 podaje, że wyraz chłopstwo nie ma liczby mnogiej. I tego będę się trzymał, chyba, że po 1983 autorytety uznały, lub uznają w przyszłości, że nastąpiła zmiana i jest to chłopstwo  - ale także te chłopstwa.

Ponadto nie sądzę, aby "każdy mógł mieć zdanie". Poza dość wąską strefą przejściową, w której znajdują się neologizmy, które trafią z czasem do słownika, reszta jest niepoprawna. I mieć inne zdanie to nic innego jak niepoprawnie mówić lub pisać po polsku. Tak jak mieć inne zdanie niż że 2 a 2 to 4 (dajmy na to SIEDEM). Poza oczywiście określonymi sytuacjami, kiedy neologizm jest używany jako środek artystyczny, żartem, itp.

PS - faktycznie wygląda, że chłopstw istnieje w pierwszych dwóch słownikach - ale nie jestem do końca przekonany, bo co do pierwszego, poza myląca nazwą, to nie jest słownik, tylko zbiór wyrazów kompletowany przez hobbistów, a co drugiego, bo brak przykładu na zastosowanie tego słowa w tej formie. Podane przykłady dotyczą wyłącznie dobrze mi znanego słowa "chłopstwo".

15
Dwa pierwsze nie mają słowa "chłopstw", tyko chłopstwo, które oczywiście istnieje. Ostatni nie jest słownikiem w tym sensie, w jakim nim jest Słownik Języka Polskiego.

Chłopstwo wg mnie jest niepoliczalne jak masło i w związku z tym zasadniczo nie ma liczby mnogiej. Co prawda niektóre z takich rzeczowników mają taką formę (np. kup dwa masła - w znaczeniu dwa opakowania).

Jakby się uparł, to można powiedzieć "znam wiele chłopstw - chłopstwo polskie, angielskie...", ale jakoś mi to zgrzyta w uszach. Raczej powiedziałbym, że "znam chłopstwo w Polsce, Anglii..." Wg mnie pierwsza wersja nie jest do końca po polskiemu, bo chłopstwo nie jest pakowane ;) .

Strony: [1] 2 3 ... 660