Autor Wątek: wiesiole (wesołe?) wojny religijne ;)  (Przeczytany 20375 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 14, 2018, 10:48:30 pm »
Badań nie trza, wystarczy przepatrzeć statystyki na naszym podwórku.

Ja jednak twierdzę, że badań trza zawsze, bo na oko to już jedni tacy chcieli ustrój szczęśliwości budować (co, pierwszy przyznasz, im nie wyszło). Nazwa inżynieria społeczna jednak zobowiązuje. Jak już ją stosować (co postulujesz), to po inżyniersku właśnie, bazując na precyzyjnych danych, a nie na czuja.

Zresztą, żeby z dystansem, żeby bez emocji, zamiast na Europę popatrzmy na Chiny. Panował tam kult przodków, ale nie wszystkie z tamtejszych tradycyjnych religii (będących religiami w trochę innym sensie niż do niedawna dominująca w Europie) obiecywały jakieś formy zaświatowej nieśmiertelności (doktryna reinkarnacji nie zakłada przecie ciągłości osobowości/wspomnień), oficjalny - sprowadzony z Zachodu - ateizm jeszcze wszystkie te wierzenia solidnie stłamsił (choć teraz trend się ponoć odwraca*), aborcja była wprost wymuszana, a przyrost naturalny trudno im było latami opanować (teraz sprawy się skomplikowały - bo najpierw ostro spadł - polityka jednego dziecka i wynikła liczebna przewaga mężczyzn się zemściła - i już kryzys wieszczono, potem trochę ruszył, ale z poluzowaniem polityki demograficznej, nie z rosnącą religijnością, jest to wiązane).

* https://sinosphere.blogs.nytimes.com/2015/07/01/a-problem-of-religion-and-polling-in-china/

Jak mi przekonująco rozpiszesz co tam zachodziło (i dalej zachodzi), uwzględniając wszystkie istotne czynniki (nie musisz z głowy, może Gugla co recenzowanego podpowie ;)), to posłucham z uwagą Twoich diagnoz dla naszego zakątka globu ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 14, 2018, 11:15:44 pm »
Badań nie trza, wystarczy przepatrzeć statystyki na naszym podwórku.


Jak mi przekonująco rozpiszesz co tam zachodziło (i dalej zachodzi), uwzględniając wszystkie istotne czynniki (nie musisz z głowy, może Gugla co recenzowanego podpowie ;)), to posłucham z uwagą Twoich diagnoz dla naszego zakątka globu ;).
Po co sie pocić jak z jestestwa można wszystko wyciagnąć  ;) Jak napisaleś Chiny, cóż każdy region świata rządzi się swoimi prawami. Czyli przyrost naturalny musi byc regulowany ? Zapewne tak. Jest to sprzeczne z dogmatem kk i musze to przyznać. Dla przykładu , biedne kraje afrykańskie. Co nie zaprzecza jednak mojej opini o  przetrwaniu gatunku. Nie ukrywam, że przy wzroście naturalnym ( zniżkowym) przed PO , statystycznie Polska przestałaby istnieć za kilkadziesiąt lat, czyli bez jednego wystrzału, nie bylo by nas ( w zaniku). Jak chcecie to sobie policzcie, jak lubicie cyfry ?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 14, 2018, 11:19:33 pm »
Po co sie pocić jak z jestestwa można wszystko wyciagnąć  ;)

Można, nawet pierwiastek (czego elektrosmok dokonał ;)), ale dialog dwu intuicjonistów wiążących konkluzji nie przyniesie.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 15, 2018, 08:01:42 am »

 (czego elektrosmok dokonał ;)),
Smok nie smok, wystarczy dekalog przestrzegać  8) co większość forumowiczów to czyni, ha jestem nawet tego pewien.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 15, 2018, 01:37:50 pm »
Panie, kiep jest absolutnie niezbędny do płodzenia - chyba że masz pan pomysł, jak płodzić bez kpa?
To bez znaczenia, ważny wynik in plus

To leć i gwałć  8)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 15, 2018, 01:42:04 pm »

To leć i gwałć  8)
Nie mogę, staram się przestrzegać dekalog.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 15, 2018, 04:30:39 pm »
wystarczy dekalog przestrzegać  8)

1. Dlaczego (i dla realizacji jakiego celu?) wystarczy?* 2. Której konkretnie wersji/interpretacji (z zakazem kultu obrazów czy bez? z "nie zabijaj" czy "nie morduj" itd.)? 3. Co to ma wspólnego z intuicjonizmem, o którym uprzednio była mowa (Bergson był teistą, i skończył jako mistyk, ale to raczej luźny związek)?

* Bo np. bezpośredniego związku Dekalogu z płodzeniem - o którym ostatnio usiłowałeś mówić - nie widzę, "mnóżcie się" to zupełnie inny rozdział Biblii (i Genesis, nie Exodus).

(Aha: odpowiadając rozpisz się jakoś, bo z takimi zdaniami na pograniczu rzucania monosylabami dyskutować trudno.)

przestrzegać dekalog.

Dekalogu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2018, 04:49:42 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 15, 2018, 04:58:02 pm »
Nie przestrzegam dekalogu i nikomu nic do tego, nawet takiemu Wiesiolowi na forum Stanisława Lema (którego chyba Bóg opuścił, albowiem zdaje się zabłądził i zawędrował, gdzie nie powinien - mowa o Wieśku, nie Lemie). 
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 15, 2018, 05:45:38 pm »

* Bo np. bezpośredniego związku Dekalogu z płodzeniem - o którym ostatnio usiłowałeś mówić - nie widzę, "mnóżcie się" to zupełnie inny rozdział Biblii (i Genesis, nie Exodus).

(Aha: odpowiadając rozpisz się jakoś, bo z takimi zdaniami na pograniczu rzucania monosylabami dyskutować trudno.)


Jak mi każą latać, to jak mam odpowiadać  ;) Skoro wszystko wiesz, po co ci moja mi opinia. O dekalogu napisano książki nie ma sensu spierać sie o jego słuszność. Twierdzisz, że nie ma związku dekalogu z płodzeniem, rozczarowujesz mnie Q  ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2018, 06:02:52 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 15, 2018, 05:49:10 pm »
Nie przestrzegam dekalogu i nikomu nic do tego, nawet takiemu Wiesiolowi na forum Stanisława Lema (którego chyba Bóg opuścił, albowiem zdaje się zabłądził i zawędrował, gdzie nie powinien - mowa o Wieśku, nie Lemie).
Przestrzegasz oj przestrzegasz. Dowodem jest, że piszesz posty, z więzienia bowiem  ciężko jest, choć możliwe. Personalnie się zaczyna ale nie załamuj się , nie ty pierwszy  8)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2018, 05:55:56 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 15, 2018, 05:59:47 pm »

To leć i gwałć  8)
Nie mogę, staram się przestrzegać dekalog.

Pierwszych trzech przykazań też? (chyba że mnie pamięć zawodzi i był tu jakiś inny prawicowy niewierzący...)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 15, 2018, 06:01:26 pm »
po co ci moja mi opinia.

By ją zrozumieć (jeśli najpierw stwierdzę, że jest tam co do rozumienia).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 15, 2018, 06:07:41 pm »
 A się forumowa "inkwizycja" ruszyła. Wyspowiadam was , jak coś boli to najlepiej się wyspowiadać  :D
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 15, 2018, 06:13:00 pm »
Nie ma wyjścia, proponuję przenieść dyskusję do PMów i otoczyć Wiesiola kordonem bezpieczeństwa (czytaj ostracyzmem). No, chyba, że troll, trollowi nierówny ::)
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 15, 2018, 06:57:52 pm »
wiesiol ma dwie przewagi - rzadziej zagląda i nie obraża ;). No i na taką skalę rozdokazywał się chyba pierwszy raz ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki