Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 519654 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1020 dnia: Października 24, 2013, 05:50:57 pm »
Okulary se załóż jak nie widzisz. Ja znalazłem w minutę.
http://www.popler.tv/KonferencjaSmolenska/62980#62980
Drogi Smoku. Widzę, że jak nie ma siły argumentów, to się zaczynają argumenty siły. Załóż okulary? Kolejny raz masz błędny ogląd sytuacji - noszę okulary cały czas, bo mam poważną wadę wzroku. Po wtóre, błędnie zakładasz, że ja czegokolwiek szukałem - gdyż, patrz któryś mój poprzedni post, nie mam chęci chwilowo na zgłębianie produkcji prorosyjskiego cyrku maestro Macierewicza.

Odniosłem się jedynie KONKRETNIE do tego, co Ty napisałeś o szabelce - chcesz ze mną dyskutować? Podważyć jedno słowo, które napisałem? Zapraszam serdecznie. Mechanika materiałów w wersji inżynierskiej (na podstawie której zbudowano praktycznie wszystko, co dziś stoi na świecie) opiera się na równaniach liniowych, które możemy sobie porozwiązywać i porównać wyniki. Tylko konkretnie, ja zmieściłem się w kilku zdaniach - myślę, że także potrafisz - zamiast linkować mi godzinny film. To może być 6 pytanie na które także nigdy nie odpowiesz: maziek prawdę napisał o szabelce, czy nie ;) ...

Remuszko: naprawdę powiedział, że szybkość porównywalna z pociskiem? Ciekawe jaki pocisk miał na myśli, może pocisk-piłkę tenisową po serwisie mistrza?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1021 dnia: Października 24, 2013, 06:59:19 pm »
@S.R.

W temacie brzozy:
http://ford.salon24.pl/542796,brzoza-cieszewskiego-co-poszlo-nie-tak
I jeszcze ciekawostka (uprzedzam, nie weryfikowałem czy wspominana zakazana symulacja istnieje):
http://ford.salon24.pl/541124,binienda-zakazane-symulacje

(To jest ten ford smoczy ;).)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1022 dnia: Października 30, 2013, 08:30:21 pm »
Bardzo uprzejmie proszę, aby tu wstawiać przynajmniej 51% konkrety DOTYCZĄCE PRZYCZYNY, pojmowanej w kategoriach racjonalnych, postrzeganych z kolei przez paradygmat metody naukowej. Dla przypomnienia: elementem tej metody jest podanie danych wejściowych, opisanie metody i publikacja wyników - w stopniu umożliwiającym potwierdzenie (lub obalenie) przez osoby niezależne. Innym wyznacznikiem tej metody jest podawanie wyjaśnień tłumaczących możliwie wszystkie zaobserwowane fakty, a w szczególności nie tłumaczących jednych faktów kosztem powoływania zbędnych bytów nieistniejących (patrz Brzytwa). Reszta do polityki smoleńskiej. Odnośnie Smoka Eustachego podjąłem decyzję: brak odpowiedzi na moje proste pytania może oznaczać dwie rzeczy:

a/ Smok nie wie, jak odpowiedzieć,
b/ wie, ale odpowiedź jest dlań niewygodna.

Względnie jedno i drugie. W moim przekonaniu wyklucza to racjonalną dyskusję o przyczynach katastrofy, bo albo nie ma z kim, albo ta osoba lansuje świadomie twierdzenia oczywiście błędne. Dlatego też Ciebie Smoku proszę o niepisanie tutaj, a tylko w "polityce smoleńskiej" - póki nie odpowiesz na te proste pytania. Nawiasem mówiąc miło by było, gdybyś wstawiał linki a nie memoranda.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1023 dnia: Marca 22, 2014, 12:30:30 pm »
Ale jaja... Teza Cieszewskiego oficjalnie obalona przez Czachora (z kolegami), a donosi o tym "Nasz Dziennik":
http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/72123,to-nie-brzoza-tylko-plot.html
Szczegóły:
http://naszdziennik.pl/uploads/raport-cieszewski-smolensk.pdf
Kulą w płot? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1024 dnia: Marca 22, 2014, 03:46:30 pm »
No cóż, muszę się sam zacytować (19 listopada 2013): "Równie naukowe podejście (Nowaczyka, przyp. maziek) jak badania Cieszewskiego, który zamiast skupić się na stwierdzeniu za pomocą nóg i taśmy mierniczej, oraz ewentualnie, ale niekoniecznie GPS, gdzie faktycznie jest brzoza, montuje film z paralotni, po czym zostaje ośmieszony, ale oczywiście też będzie szedł w zaparte.". Metoda, która wybiera rozpikselowane zdjęcie z satelity nie to, że ZAMIAST pomiaru in situ, a nawet BEZ SPRAWDZENIA nogami in situ jest tak bezczelna, że może być skierowana jedynie do obskurantów.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1027 dnia: Czerwca 29, 2014, 05:25:16 pm »
http://fizyka-smolenska.blogspot.com/2014/05/44-referaty-ktore-wyglosze-na.html

Ponadto w tak zwanym międzyczasie w Przeglądzie Lotniczym (kwietniowym) ukazał się art. pt. Błędy Biniendy. Potwierdza on to, czego prawie byłem pewien (prawie, bo brałem poprawkę na swą nieporadność) - że Binienda niczego w przedmiocie nie opublikował. Oraz krótko przejeżdża się po treści jego enuncjacji.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1028 dnia: Czerwca 29, 2014, 06:19:45 pm »
Ani pod zamieszczonym linkiem ani pod PL nic nowego nie ma. Może byś podał prawdziwy link, nie brzozę Biniendy?
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1029 dnia: Czerwca 29, 2014, 07:07:10 pm »
referaty-ktore-wyglosze-na

Swoją drogą charakterystyczne, że o w/w konferencji w mediach chyba (chyba, bo od dawna nie oglądam TV) nic nie było i dowiaduję się o niej dopiero od Ciebie (a Ty - jak obstawiam - ledwo co wyczytałeś o niej u Artymowicza). Nawet tzw. prawicowi blogerzy ledwo co o niej wspomnieli (wygooglały mi się raptem dwie czy trzy wzmianki).
Za mały potencjał sensacjogenności?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1030 dnia: Marca 25, 2015, 08:35:12 pm »
No, dobra... Wygrzebałem dzieło pt. "Additional Aspects of The Smolensk Air Crash" Glenna Arthura Jørgensena.

Wraz z recenzją.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1031 dnia: Marca 26, 2015, 03:56:30 pm »
Aż prosi się hipoteza islamskiego śpiocha-terrorysty pod przykrywką drugiego pilota, lecz dla mnie zawód miłosny lub tragedia rodzinna wydają się bardziej prawdopodobne:
http://www.rp.pl/artykul/536159,1189113-To-drugi-pilot-celowo-rozbil-samolot-Germanwings.html
VOJGM

pjes: po przedchwilnej rozmowie z druhem-kapitanem żeglugi wielkiej lotniczej, chtóren jest już na emeryturze, lecz przedtem ileś razy obleciał nasz glob fte i wefte - uprzejmie informuję zainteresowanych, że w ciągu całego swego lotniczego dotychczasowego życia pan kapitan słyszał o zaledwie 3-4 wypadkach w lotnictwie cywilnym spowodowanych świadomym działaniem pilota-samobójcy. Gdy weźmie się po uwagę gigantyczne liczbowo dokonania światowego transportu pasażerskiego (obecnie dzień w dzień latają tysiące liniowców zawiadywanych przez dwakroć większą liczbę pilotów) - obecna tragedia jawi się jako wyjątkowo-wyjątkowo rzadkie zdarzenie (nie strach wsiąść do samolotu). Kapitan mówi, że Airbusy przewiozły dotąd siedem miliardów pasażerów i przeleciały prawie odległość z Ziemi do Słońca.
Pan kapitan Marian Nowotnik wystąpi zapewne po 18:00 w wiadomościach Polsat. 
pjes II: pan kapitan dodał, iż - jego zdaniem - powinien obowiązywać przepis, że przed opuszczeniem kokpitu (niechby na siusiu) powinna wejść do kabiny i pozostać tam do powrotu pilota przynajmniej stewardessa, żeby jeden p;ilot nigdy nie był sam, bo wtedy zdecydowanie łatwiej dokonać mu czegoś szalonego.   
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2015, 04:58:06 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1032 dnia: Marca 26, 2015, 11:33:59 pm »
A to, parszywa, samolubna swinia! >:(  O ile to prawda.
Nie wiem jaki to odsetek wsrod lataczy, ale wsrod marynarzy ilosc samobojcow jest procentowo ogromna. Co prawda nie rozbijaja statkow, ale skacza za burte, z pelengowego na poklad, albo sie tna w kabinach.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1033 dnia: Marca 27, 2015, 01:35:37 am »
No to - w imię realizmu - Pirx też powinien zmagać się z plagą samobójstw u załogantów (wcześniej - kolegów z Patroli) ::).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1034 dnia: Marca 27, 2015, 10:00:04 am »
Druga stewardessa powinna iść z kapitanem na siusiu, żeby nie wypadł. Będzie jak z Gierkiem ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).