Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Użyteczny patriota Putina po Helsinkach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cetarian dnia Dzisiaj o 07:35:59 pm »

https://edition.cnn.com/2018/07/19/politics/trump-putin-summit-statements/index.html

Polecam cały artykuł, ale najważniejsze cytaty, komentarze do wystąpienia Trumpa w Helsinkach, który powiedział tam, że bardziej wierzy Putinowi niż amerykańskim służbom wywiadowczym i kontrwywiadowczym, umieszczam poniżej.

W kolejności:
- Secretary of State (Republikanin, mianowany przez Trumpa, za zgodą republikańskiej większości w Senacie), 
- Senate Majority Leader (Republikanin),
- House Speaker (Republikanin),
- Senate Intelligence Committee Chairman (Republikanin),
- Director of National Intelligence (Republikanin, mianowany przez Trumpa, za zgodą republikańskiej większości w Senacie), 
- Former CIA Director,
- Former Director of National Intelligence.

**
Bez wątpienia najważniejszym “assetem” Putina w jego hybrydowej wojnie z Zachodem jest Trump.
Ale warto pamiętać, że po przeciwnej stronie skali funkcjonuje plankton, który na ochotnika (a może za kilkaset złotych jurgieltu, trudno powiedzieć, co gorsze) niestrudzenie wychwala wielkiego wodza - Putina.

**
12. Secretary of State Mike Pompeo: "We're eyes wide open about Russian efforts to undermine western democracy. We're going to do our level best to stop them, and when we don't stop them, we will call them out for it. ... This administration has been incredibly tough on Russia. We're proud of that, and I'm confident we'll have to continue to do so, as there's still Russian behavior that is inconsistent with a good relationship with our two countries."

11. Senate Majority Leader Mitch McConnell: "I think the Russians need to know that there are a lot of us who fully understand what happened in 2016, and it really better not happen again in 2018."

9. House Speaker Paul Ryan: "The President must appreciate that Russia is not our ally. There is no moral equivalence between the United States and Russia, which remains hostile to our most basic values and ideals. The United States must be focused on holding Russia accountable and putting an end to its vile attacks on democracy."

8. Senate Intelligence Committee Chairman Richard Burr: "I need to hear the President, without any hedging, say that he believes that the Russians were and are meddling in our elections. I haven't heard that yet. You can only run from facts for so long."

7. Director of National Intelligence Dan Coats: "We have been clear in our assessments of Russian meddling in the 2016 election and their ongoing, pervasive efforts to undermine our democracy, and we will continue to provide unvarnished and objective intelligence in support of our national security."

3. Former CIA Director John Brennan: "Donald Trump's press conference performance in Helsinki rises to & exceeds the threshold of 'high crimes & misdemeanors.' It was nothing short of treasonous. Not only were Trump's comments imbecilic, he is wholly in the pocket of Putin. Republican Patriots: Where are you???"

1. Former Director of National Intelligence James Clapper: "But more and more I come to a conclusion after the Helsinki performance and since, that I really do wonder if the Russians have something on him."
2
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Dzisiaj o 03:35:12 pm »
to masz za swoje
Eee, nawet dało się wysłuchać, poza tym - nie ten festiwal.  :)
 Nawet kiedyś byłem, dwanaście lat wcześniej niż te kardiochirurgi, akurat wtedy na King Crimson.
Chyba ostatnio podupadł ciut, bo był w PEKiNie a teraz patrzę , że w stodole.
Za to z koncertów na które mały włos, a bym się wybrał - ta Pani za tydzień w Gdyni.

Bój się Nicości Hoko - toż to zespół kardiochirurgów - na przerwie... nawet nie zdążyli się przebrać po operacji ::)
Olka!!!, żeszsz skojarzenie ...tfu tfu tfu...akurat mam "rocznicę"...koncertu Neila Younga w Berlinie.  ;D
3
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Dzisiaj o 01:48:08 pm »
Dumny i blady konstatuję, że:

1. Prezydent Duda ogłosił dziś trzy (a częściowo może i sześć?) spośród moich kardynalnych siedmiu pytań w „referendum konsultacyjnym” przedstawionych na Forum ponad miesiąc temu:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg73487#msg73487

2. Biblioteka Narodowa i Jagiellońska zamieściły w katalogach „Moje Lemorum” (http://katalogi.bn.org.pl/iii/encore/search/C__SStanis%C5%82aw%20Remuszko%20Moje%20Lemorum__Orightresult__U?lang=pol&suite=cobalt)

R.
4
Hyde Park / Odp: Iluzje-deluzje czyli jak mózg nas oszukuje:)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Dzisiaj o 11:28:31 am »
Acha, teraz zobaczyłem ... dwuznaczność  :) Jeden szczegół mi przeszkadzał.
To chyba klasyk z cyklu stare na młode

https://www.popularne.pl/mloda-dziewczyna-czy-stara-baba/
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 11:24:55 am »
Dobre, z tej serii to kiedyś modne były obrazy przedstawiające zwykle życie w rozkwicie (dzieci, młode dziewczyny itd.), które po lekkim zmrużeniu oczu zamieniały się w śmierć...

6
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Dzisiaj o 11:24:30 am »
Dzięki za poprawkę. W ogóle zapomniałem o Johnie Swigercie, po ksywie "Jack", który zmarł wyjątkowo wcześnie, bo w Twoim wieku.
Twa wiedza (i me przekonanie) o technicznej najwyższej złożoności i wyrafinowaniu misji nie są sprzeczne z oglądanym obrazem. Oglądane wydaje mi się prymitywne w dokładnie takim sensie, w jakim napisałem. Nie mam oczywiście pojęcia, jak wyglądają kokpity dzisiejszych "Sojuzów" dowożących na ISS, ale przypuszczam, że różnią się one tak, jak kokpit starożytnego Boeinga czy Tupolewa sprzed pół wieku od kokpitu tych maszyn dzisiaj. Nie mówiąc już o kamerze czy komputerach.
Dodam na wszelki wypadek, że nieraz na Forum wyrażałem aktualny absolutny zachwyt, podziw i szacunek dla tych argonauckich kosmicznych przedsięwzięć oraz bohaterskich ludzi, którzy przed pięćdziesięciu laty przygotowywali pionierskie wyprawy i mieli odwagę wziąć w nich udział. Ty jako ekspert lotniczy, znający historię awiacji na wylot, na pewno czujesz te emocje w wyższym niż ja stopniu.

R.  

pjes: ile było kosmicznych śmierci? 
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Dzisiaj o 11:23:35 am »
Czyli co, że polecasz lekturę na sposób dwyznaczny?
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hokopoko dnia Dzisiaj o 11:00:53 am »
Ale dobre. Z tej samej kategorii co sześcian Neckera - figur dwuznacznych.

9
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 07:17:57 am »
Nie, nie wszyscy żyją. Mattingly nie poleciał w misji Apollo 13, ponieważ zaszło podejrzenie, że zachoruje na różyczkę w jego trakcie. Zastąpił go Jack Swigert. Mattingly nie zachorował na różyczkę. Swigert zaś zmarł gdzieś na przełomie lat 70/80-tych wskutek raka.

Określenia "prymitywizm" w stosunku do tego przedsięwzięcia odbija przypuszczam Twoją niewiedzę o jego ogromie i złożoności a także zastosowanej technice, w tym komputerowej. Film pomija warstwę techniczną o której sporo można wyczytać w książce, na której podstawie powstał (napisanej przez Lovella i dziennikarza naukowego Klugera) - więc może i wygląda to prymitywnie, jak się nie wie, co za tym stało.
10
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Lipiec 19, 2018, 11:18:47 pm »
No prawda, serek topiony to jeden z sukcesów tego ustroju, chyba zawsze był. Ale łatania nim kajaków nie pamiętam, za to pamiętam wbijające się w zazwyczaj gołe plecy drewniane oparcia. A takie jak na papieskim zdjęciu dwie deseczki to wręcz tortura. Starszy z tylu miał lepiej - siadał na burcie.
Pewnie spalone, ale zdjęć zadziwiająco mało. Czyżby dlatego, że sprzed ery cyfrowej?
A jeszcze były takie z dziuką na mały żagiel z przodu, łaciński bodaj.

http://robhosailor.blogspot.com/2012/04/
Strony: [1] 2 3 ... 10