Autor Wątek: Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!  (Przeczytany 15968 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« dnia: Listopada 21, 2013, 10:54:42 am »
Mimo potwornego zarobienia wpadłem tu na chwilę, żeby poczytać co piszecie o starcie LEMa - i nikt tego nie zauważył!? LEM już drugą godzinę buja w obłokach...

http://www.brite-pl.pl/
http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/983324,Polski-satelita-wystartowal-
http://technowinki.onet.pl/aktualnosci/polski-satelita-lem-wystartowal-w-kosmos/s0w9f
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 21, 2013, 11:04:19 am »
Jakbyś dał jeszcze parę minut...;)
Mam nadzieję, że za parę godzin nie ogłosi strajku i odpowie:) Super!:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

lemolog

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 444
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 21, 2013, 11:13:29 am »
Jak to bylo - przygotowanie do startu:
http://dassie2001.livejournal.com/216624.html

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 21, 2013, 12:38:40 pm »
Ja z mojej ulubionmej "Gazety Wyborczej": http://wyborcza.pl/relacje/1,126862,14987937,Pierwszy_polski_satelita_leci_w_kosmos.html?wall=1
[BTW @ Q: ma Pan tam też wzmiankę o tym tajemniczym Aleksandrze Tygrysie :-)]
HurrraaaaaaaaaaaaaaaA!!!!!!!!!!!
Maźku, kto z naszych był trzeci na tej pamiętnej konferencji w CAMK z panią minister Kudrycką? Dałbyś linka dla przypomnienia...
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 21, 2013, 01:33:49 pm »
Miesław.

P.S. Łączność została nawiązana :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 22, 2013, 09:11:06 am »
Coś mnie ta wczorajsza cisza, jaka zapadła, po drugiej, tym razem nieudanej, sesji łączności przestraszyła. Ale jest OK :) .
http://www.brite-pl.pl/ . Alleluja i do przodu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 24, 2013, 02:19:06 am »
Rzeczywiście, miło. Lemowi też pewnie byłoby miło.
Z mojego osobistego punktu widzenia szkoda, że Polska nie macza palców w żaden sposób w budowie rakiet.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 25, 2013, 12:00:05 pm »
Poczytaj to, jest trochę o pieniądzach.

P.S. i odpisz mi we własnie zobaczyłem.
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2013, 12:04:31 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 28, 2013, 03:33:18 pm »
E, poza Ariane nikt nic w Europie nie zrobił poważnego, Rosjanie nam teraz pomogli używając technologii post-balistycznej, ale ogólnie odnoszę wrażenie iż jak chodzi o rakiety w Europie to  ESA albo nic. W Polsce nie te budżety.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 09, 2013, 03:22:27 pm »
No i jak zwykle u nas. Taka wielka NASA, co wystrzeliwuje "trochę" tego złomu co rok, może o każdej jednej satelicie pisać codziennie jakieś uaktualnienia, czy mu ciepło, czy zimno, a czy może się obraził, a jak w pieluszkę narobił, a to gu-gu badzia-badzia pierwsze zdjęcie, rozdzielczość 30 na 60 pixeli - a nasi jak zacichli 28 listopada, tak koniec newsów o Lemie nastąpił, amen.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 10, 2013, 11:53:12 pm »
Znaczy, bo może czegoś nie rozumiem...tradycji na przykład...
(fakt, ostatnie wieści z 28 listopada, że teraz ostrzy wzrok - parę portali je przetwarza z grudniowymi datami - jako nius)
...szukałam czegoś o Lemie...wylądowałam w CBK i trafiłam na ladamomentowego Heweliusza oraz info:
W ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień w dniu 25 września br. w Studiu im. Lutosławskiego odbył się koncert, na którym został wykonany  utwór muzyczny, pod tytułem Machinae coelestis, upamiętniający budowę drugiego polskiego satelity naukowego BRITE-PL Heweliusz (nazwanego tak na cześć polskiego astronoma).
Oratorium skomponował Stanisław Krupowicz na zamówienie Centrum Badań Kosmicznych PAN i Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień.


Eghem...to może się zasłuchali...w tem PANie? ::)

Nawiasem - temu Lemu też coś zamówili...do startu?;)

http://www.cbk.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=444:utwor-muzyczny-upamitniajcy-budow-drugiego-polskiego-satelity-na-festiwalu-muzyki-wspoczesnej-warszawska-jesie-2013&catid=2:aktualnoci&Itemid=91
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 11, 2013, 12:07:42 am »
Tak, ale przepraszam, ja mam dębowe ucho. Wystąpił jakiś zespół rapujący, podobnież jeden z thebest w Polszy. W połowie zorientowałem się, że już jest występ a nie podziękowania ale było kiepskie nagłośnienie, to nie wiem o czym było. Solistka była ładna, choć jak dla mnie przyszczupła. Wszyscy bili brawo to i ja.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 15, 2013, 08:19:06 pm »
Mnie nie chodziło o występy - jeno o sponsoring;)

Ale! Lem koziołkując wykonał pierwsze zdjęcie...chociaż 7 grudnia było gorąco;)
Naukowcy zdążyli się już przekonać, że kosmiczne otoczenie nie jest przyjazne Lemowi. - Jesteśmy obserwowani przez Centrum NORAD, które obserwuje obiekty poruszające się na orbitach wokół ziemi. W sobotę 7 grudnia otrzymaliśmy informację, że mamy do czynienia z możliwością przelecenia obok innego obiektu, i to w niewielkiej, wynoszącej niespełna 600 m odległości. Wszystko skończyło się jednak dobrze - zdradził Tomasz Zawistowski z Centrum Badań Kosmicznych PAN, manager projektu BRITTE Polska.

http://www.polskieradio.pl/5/179/Artykul/1003852,Satelita-Lem-wykonal-zdjecie-nieba
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 27, 2013, 08:20:06 pm »
Lem miał więcej szczęścia:
Start drugiego polskiego satelity naukowego, Heweliusza, opóźni się o kilka miesięcy.
Winna jest usterka chińskiej rakiety Long March 4B, na której miał wystartować 30 grudnia z Chin. Nie udał się jej ostatni start


http://www.polskieradio.pl/5/266/Artykul/1011800,Usterka-chinskiej-rakiety-Start-Heweliusza-przelozony-
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)