Autor Wątek: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia  (Przeczytany 1334702 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2310 dnia: Stycznia 17, 2017, 11:33:18 am »
A walenie po mordach na dachach pędzących ciężarówek i w szoferkach Ci nie podchodziło?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2311 dnia: Stycznia 17, 2017, 11:43:19 am »
Nie no, pierwszy matrix, aczkolwiek głupawy w założeniu, że sztuczna inteligencja potrzebuje ludzkich ciał do produkcji energii, głupszy w tym, że ciało ludzkie produkuje elektryczności znikomo mało, jeszcze głupszy w tym, że daje ona bateryjkom świadomość i sztuczny świat kiedy są tylko bateryjkami, i kompletnie głupawy jako obraz szczególnego perpetuum mobile, w którym w świecie o całkowicie zniszczonej infrastrukturze, w tym produkcji żywności - karmi się te bateryjki rzekomo resztkami po zużytych bateryjkach i uzyskuje dodatni bilans energetyczny - więc pomijając to wszystko jak wiatr, co wyrwał antenę i mało statku nie przewrócił w Marsjaninie - jest to całkiem niezły film, który przyjemnie się ogląda i który trzyma w napięciu. Natomiast odniesienia do Lema są, aczkolwiek w świetle powyższego nieporadne - to oczywiste - a w filmie niewzmiankowane. Oburzenie co do czego było zresztą przyczyną jednego z pierwszych moich postów na tym forum.

Kolejne zaś odcinki były coraz większą lipą i kolekcją bezsensów z czego najbardziej bezsensowne były ludziki w egzoszkieletach mających zamiast ramion armaty Gatlinga ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2312 dnia: Stycznia 17, 2017, 11:52:16 am »
A walenie po mordach na dachach pędzących ciężarówek i w szoferkach Ci nie podchodziło?

W roli kołysanki - może być. (Przysypiam jak w filmie z CGI, akcją itp. bzdurami przesadzą. Ba, już nawet drugi "Terminator", choć - po uczynieniu rozmaitych zastrzeżeń i przymknięciu oka parę razy ;) - trzeba stwierdzić, że jest to b. dobry film rozrywkowy, scenami pościgów wynudził mnie niepomiernie. Szczęśliwie dość jeszcze się działo pomiędzy nimi.
Zresztą już o tym wszystkim pisałem.)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2017, 12:02:19 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2313 dnia: Stycznia 19, 2017, 06:31:15 pm »
Czesi serial SF kręcą ;):
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

MarcinK

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2314 dnia: Stycznia 21, 2017, 06:55:41 pm »
Przewodnik po w zasadzie nie znanej u nas acz wartej uwagi serii
http://imgur.com/pdkHzc6

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2315 dnia: Stycznia 30, 2017, 08:59:36 pm »
Znów coś z naszych okolic ;). Chorwacki fanfilm nawiązujący do "Bladego..." się szykuje:
http://www.theverge.com/2017/1/29/14430964/blade-runner-croatian-filmmakers-fanfilm
Trailer niesamowity - idealnie w stylu i klimacie oryginalnego filmu Scotta (coś o czym oficjalna kontynuacja nie ma co marzyć):

(Aż szkoda, że nie zdecydowali się na samodzielną produkcję jednak, bo mógłby powstać przebój nostalgicznej retro SF, coś jak te blomkampowe produkcje. Druga szkoda, że SyFy patrzy teraz wstecz, nie - do przodu.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2316 dnia: Lutego 14, 2017, 12:00:04 am »
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2017, 12:22:40 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2317 dnia: Lutego 19, 2017, 10:27:42 am »
hype przed nowym blade runnerem

I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2318 dnia: Lutego 19, 2017, 12:18:52 pm »
Fajny filmik, ale najfajniejsza ta filiżanka w czołówce, prawie jak z Lyncha...



Nawiasem... Powtórzyłem sobie niedawno najpierw "Star Trek - The Motion Picture", potem "Na Srebrnym Globie" (dość skrajne bieguny kina, choć i Wise klasyk, i Żuławski artysta), teraz Ty mi przypomniałeś "Bladego..."... I tak sobie myślę, że film SF jednak musi wyglądać. Można osiągnąć to jak Kubrick, w "Odysei..." - efektami, można jak Tarkowski w "Stalkerze", ale musi.

(Nawias do nawiasu: u Żuławskiego najbardziej podoba mi się wstępna scena, jak ten jeździec, konno, przez śnieg... Niby nic, a jednak...)

ps. I wszystkie drogi prowadzą do Lema... Od "Bladego..." przez Dicka, od "ST" - wprost, bo oglądał (choć klnąc), od "Srebrnego..." - dubeltowe, przez literacki oryginał i Wilhelmiego-Eney'a, co kłody pod nogi rzucał... Od Tarkowskiego tym bardziej, bo sfilmował, od Kubricka też, bo go pod ręką nie było...
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2017, 12:35:03 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2319 dnia: Lutego 19, 2017, 08:01:14 pm »
obejrzałem wreszcie sunshine dannego boyla, bardzo dobry film.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2320 dnia: Lutego 19, 2017, 10:10:09 pm »
W Hameryce za "Piknik..." się biorą:


Jakoś mi to nie wygląda... Dużo Hollywoodu, trochę płaskich nawiązań do Tarkowskiego, samych Strugackich w tym jakby najmniej... (Choć scena wywiadu z tym doktorkiem - Pillman się zwał - jest...)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2321 dnia: Lutego 23, 2017, 11:32:58 am »
Promocyjnie ujawnili cztery minuty nowego "Obcego...":


Tytuł nadany fragmentowi i pewne wizualne aluzje mogą wskazywać, że Scott będzie szedł w mętno-ciężkostrawny mistycyzm, jak Moore w "Battlestarze Galactice" nie przymierzając, ale wygląda to całkiem przyzwoicie... Tylko dlaczego nie zaczęło się tradycyjnie od wybudzania z hibernacji?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2322 dnia: Marca 19, 2017, 05:54:20 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2324 dnia: Marca 20, 2017, 10:38:42 am »
Bardzo szkoda, że nie ma ujęcia z zewnątrz. Lekkie OT (choć w sumie to też s-f) - ale wygląda to przykładowo tak:
.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).