Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595404 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #960 dnia: Kwietnia 09, 2017, 11:57:50 am »
Cytuj
bo z ciekawości rzuciłem okiem do komentarzy, by se na to pytanie odpowiedzieć, a tam jak nie Żydzi, to PiS... ::) Ot, do czego Lem statystycznych inspiruje 8).
Eee..to chyba masz inną przeglądarkę. Rzuciłem okiem na pierwsze 10 i  z nich 9 jest o ortografii i tylko jedna złośliwość o prezesie.
W 25-tce, w kategorii najnowsze, dwa "Żydy" i trzy "prezesy".
Nie najgorzej. 8)
Mam na myśli swoje 12/14. To pewnie z pośpiechu.  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #961 dnia: Kwietnia 09, 2017, 12:05:18 pm »
Eee..to chyba masz inną przeglądarkę. Rzuciłem okiem na pierwsze 10 i  z nich 9 jest o ortografii i tylko jedna złośliwość o prezesie.
W 25-tce, w kategorii najnowsze, dwa "Żydy" i trzy "prezesy".
Nie najgorzej. 8)

Fakt, zacząłem od najnowszych. Ale te o ortografii (pomijając wyglądające na celową dysortograficzną głupawkę) też budzą niejakie zatroskanie o zbiorową kondycję... ;) (No, chyba, że to faktycznie dzieci pisały ::).) I - co gorsza - jakichkolwiek sensownych odniesień do Lema w tym wszystkim brak...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2017, 12:07:05 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #962 dnia: Kwietnia 09, 2017, 12:07:22 pm »
Ja mam 13/14 poległem na pierwszym ale niestety taki rodzaj testu mnie pogrąża, gdyż wiem, czy dobrze napisałem kiedy widzę jak wygląda to, co już napisałem ;) . Z głowy wydawało mi się, że hamulec się pisze przez "ó" - ale na szczęście nie było takiej kombinacji.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #963 dnia: Kwietnia 09, 2017, 02:56:36 pm »
Cytuj
gdyż wiem, czy dobrze napisałem kiedy widzę jak wygląda to, co już napisałem
;D
Ja też.
Napisane z błędem mi "nie wygląda". I w 99,9% trafiam po linii estetycznej, nie znając zbyt dobrze reguł gramoty.
Jak się skupię, rzecz jasna.  ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #964 dnia: Kwietnia 09, 2017, 04:48:37 pm »
Na mój semantyczny gust, to nie jest kwestia estetyki, tylko pamięci wzrokowej. Estetyka jakoś kojarzy się z pięknem, a co pięknego jest w takim na pszykłat "rz" albo "ó"?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #965 dnia: Kwietnia 09, 2017, 08:59:55 pm »
Na mój semantyczny gust, to nie jest kwestia estetyki, tylko pamięci wzrokowej. Estetyka jakoś kojarzy się z pięknem R.
Jedno z drugim się nie wyklucza. Przecież.
Cytuj
a co pięknego jest w takim na pszykłat "rz" albo "ó"
Nic pięknego w samych literkach, natomiast połączenia...a, to co innego... brzydkie jest na przykład na"pszykłat".
Od razu widzę, jeszcze nie wiem dlaczego, a już mi zgrzyta że coś nie takie lub, nie na swoim miejscu. Jak to mówią - kłuje w oczy.
Chyba, że celowo, to co innego...wtedy poezja i jakoś musi uzasadniać się ten błąd. Uzasadniać poetycko, czyli z innej mety.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2017, 09:01:46 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #966 dnia: Kwietnia 09, 2017, 09:10:32 pm »
Bym się upierał, że chodzi o taką automatyczna pracę mózgu, która wspiera się na pamięci wzrokowej. Gdy ktoś - na przykład - przeczytał setki razy frazę "na przykład", to mózg nie zgadza się na "na pszykłat".
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #967 dnia: Kwietnia 10, 2017, 12:40:27 pm »
Zdaje się, że obywatel Czepiuszko ;) - choć solennie obiecywał ograniczać Forumową aktywność tego typu - znów bawi się w robienie problemów z niczego, by zaznaczyć swoją obecność.

Owszem, od starożytności zdarzają się próby znalezienia - tj. wydedukowania z Wszechświata - norm estetycznych, które byłyby równie obiektywne, co prawa fizyki, ale na próbach (choć, bywa, przez całkiem tęgie łby podejmowanych), właśnie, się kończy.
Dlatego, przynajmniej na razie (czego by się nie mówiło o znaczeniu elegancji w matematyce), za (subiektywnie) estetyczne uznać trzeba co się danemu mózgowi podoba (a za nieestetyczne - co zgoła na odwrót).
Ergo: liv jest w pełni uprawniony, by mówić o swoich estetycznych odczuciach wywołanych przez literki ;). Nie spodobały mu się w tym zestawieniu i już.

Inna sprawa, że i próby obiektywizacji estetyki niekoniecznie względem tego livowego sądu stoją w opozycji, sugerując, że stanowi on jakieś nadużycie. Próby te, bowiem, odwołują się do idei elegancji, harmonii ("poszczególne części pasują do siebie, /.../ przynależą do tej całości, i zamkniętość oraz prostotę układu aksjomatów doznajemy bezrefleksyjnie jako piękne" mówił np. - definiując piękno w matematyce - Heisenberg w swoim wykładzie pt. "Znaczenie piękna w przyrodoznawstwie ścisłym"), tymczasem to, co widzimy sprzecznym z wpojonymi nam zasadami pisowni, poczucie dysharmonii budzi jak najbardziej (bo i do pewnej - powszechnie akceptowanej - językowej całości nie pasuje).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2017, 01:11:22 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #968 dnia: Kwietnia 19, 2017, 08:06:05 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #969 dnia: Kwietnia 29, 2017, 02:40:18 pm »
Zabiłbym gnoja ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #970 dnia: Maja 03, 2017, 02:44:24 pm »
Trochę, aż nazbyt łatwych kpin z ONZ-u (i skuteczności tej instytucji):




Przy czym, dla równowagi, dorzucam i to, już serio:
http://www.newsweek.pl/europa/przyszlosc-onz,44746,1,1.html
(Tekst sprzed dekady, a nie widzę by się istotnie postarzał.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #971 dnia: Maja 06, 2017, 02:56:01 pm »
Jak odejść z godnością.



I: jak niegodna jest współczesna technika...

« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2017, 10:16:17 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #972 dnia: Maja 15, 2017, 06:08:33 pm »
Hahaha, to mnie rozwaliło ;) .

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #974 dnia: Czerwca 09, 2017, 10:24:44 pm »
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2017, 01:48:01 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).