Autor Wątek: Wojna światów '2017  (Przeczytany 14418 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Wojna światów '2017
« dnia: Stycznia 12, 2017, 05:36:41 pm »
Motto
Zmierzamy nieuchronnie w stronę konfliktu nuklearnego.

Stanisław Lem, Onet, Boże Narodzenie 2005


Gdy chodzi o wizerunek Rosji, cały pluralistyczny Oficjalny Zachód (z Polską włącznie) prezentuje jednolite wrogie antyrosyjskie stanowisko.
(tu i dalej):
styczeń 2017
Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131

http://wyborcza.pl/7,75399,21228407,burza-i-pytania-o-etyke-w-dziennikarskim-swiecie-po-publikacji.html?v=1&pId=43033494&send-a=1#opinion43033494


Bardzo mnie martwi, że doszło do militarnej stałej obecności niepolskich wojsk na terytorium Polski. Nie czuję absolutnie żadnego zagrożenia ze strony Rosji dla żadnego z państw NATO.
http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/1,35182,21232085,amerykanscy-zolnierze-juz-w-polsce-mamy-pierwsze-zdjecia-aktualizujemy.html?v=1&pId=43042507&send-a=1#opinion43042507

Podzielam streszczone tu opinie Rosjan.
http://wyborcza.pl/7,75399,21233687,kreml-amerykanskie-wojsko-w-polsce-zagrozeniem-dla-bezpieczenstwa.html?v=1&pId=43046819&send-a=1#opinion43046819

Wojna jest złem.
Pokój jest lepszy od wojny.
Najlepszą gwarancją powszechnego pokoju jest powszechne rozbrojenie


R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 12, 2017, 06:13:55 pm »
Najlepszą gwarancją powszechnego pokoju jest powszechne rozbrojenie[/b]
Świetna gwarancja - ale kto i jak miałby TO zagwarantować?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 12, 2017, 06:22:58 pm »

Stanisław Lem, Onet

Nie mieszajmy Mistrza i Onetu w jednej linijce :P. Lem to redaktorowi "Przeglądu" powiedział. Onet - tylko powtórzył.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 12, 2017, 09:30:51 pm »
Upoważniam Cię, Kju, żebyś, jako moderator z dostępem, zmienił "Onet" nas "Przegląd" w moim wpisie. Zauważę tylko sarkastycznie, że, po pierwsze, nie podałeś mi linka do "Przeglądu", jeno do "Onetu"; po drugie - że tak czy inaczej JEST to opinia Mistrza, choćby powtórzył ją najpierw "Onet", potem Maziek, potem Adam Michnik, potem papież Franciszek, a potem nawet sam Kju :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 12, 2017, 09:49:52 pm »
Czy Forum się edycyjnie rozpada? Jeśli moderatorzy nie wiedzą, o czym mówię, to chętnie wyślę zrzut ekranu...
R.

@ Maziek
Ja - nie wiem. Lecz to już nieco inny temat :-)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2017, 11:27:40 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 14, 2017, 12:59:28 pm »
Putin wbrew obiegowym opiniom to nadzwyczajnie opanowany człowiek, wątpię żeby nas zaczął rakietami n.......ć bo amerykańscy żołnierze gwałco polki, dziękuję za uwagę.

edit maziek: umówiliśmy się, że nie klniemy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2017, 03:58:14 pm wysłana przez maziek »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 14, 2017, 10:10:34 pm »
Ja - nie wiem. Lecz to już nieco inny temat :-)
Jaaasne. Najlepszy sposób zapobiegania przestępstwom, to żeby wszyscy ludzie byli dobrzy. Lecz jak to zrobić, to już nieco inny temat...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 14, 2017, 10:48:52 pm »
Odszczeknę Ci się Mistrzem (z pamięci): co konkretnie z Ziemią się stanie za parę miliardów lat - nie wiem, lecz wiem, że NA PEWNO jej nie będzie jako utopionej we wnętrzu Słońca :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 15, 2017, 02:59:45 pm »
Zdecyduj się. Skoro tak, to najlepszą gwarancją powszechnego pokoju nie jest rozbrojenie (o sposobie na które nic nie wiadomo) tylko poczekanie parę miliardów lat. A jak się nie chce czekać, to odpalić wszystkie głowice na raz. To też będzie pewne - a szybciej.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 15, 2017, 03:45:12 pm »
To tym razem odwarknę Ci, ale też Mistrzem: "najlepszą gwarancją pokoju jest powszechne rozbrojenie" ("GXIV", kolekcja "GW", str. 218.
Nie wierzgasz chyba przeciw ościeniowi?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 15, 2017, 03:49:03 pm »
Warczysz nie na temat. Nie to że przeczę, co nawet nie dyskutuję ze skutecznością tego istotnie cudownego środka. Ale - czy Twój Mistrz napisał, jak to osiągnąć?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 15, 2017, 04:07:09 pm »
Nie.
Mój Mistrz i Pan tego nie wyjawił...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 15, 2017, 04:26:51 pm »
Tu się mylisz. Po Obłoku Magellana podał co najmniej dwa rozwiązania, przy których da się to pomyśleć: betryzację i zbystrowanie. Innymi słowy uznał, że z człowiekiem nie uda się to inaczej, jak tylko wszczepiając mu - lub nakładając kaftan bezpieczeństwa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 15, 2017, 05:32:59 pm »
To Ty błądzisz, i to, nie przymierzając, jak biedronka w ruskiej kukuruży.
Mój Mistrz i Pan dojrzewał przez większość żywota, tak jak "serdługodojrzewającyOlęder", w biedronce 35 zł/kg. Gdy miałem zaszczyt być dopuszczony przed Jego oblicze, Jego poglądy Magellanowe oraz Powrotowe były już dawno nieaktualne. Golema natomiast spłodził był w 1973 roku i w kwestii pokoju (room, paix, komnata, zimmerman) zdania już dożywotnio nie zmienił.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 15, 2017, 06:57:59 pm »
Magellanowe tak, dlatego wydobyłem, to oczywiście była czysta naiwność albo prikaz. Lem odżegnał się od tego. W jakim sensie zaś Lem zmienił poglądy na betryzację? Raczej, jak to mawiał, zbadał tę kwestię "w uchwycie" betryzacji i przedstawił wnioski. Odwołał je kiedyś?

Nawiasem mówiąc wstyd, niech mnie dunder świśnie, zapomniałem o Pokoju na Ziemi. Lem przebadał też powszechne rozbrojenie od strony praktycznej. Czyli zbystrowanie techniki wojskowej niechcący mniej-więcej.

Na temat człowieka Lem miał wyrobione zdanie, co widać w Fiasku.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).