Autor Wątek: Pytam:  (Przeczytany 424558 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #960 dnia: Lutego 16, 2017, 06:41:57 pm »
Q, napiszę Ci zaraz pm-a. Jeśli nadal będziesz chciał tłuc to przykre w sumie zajście młotkiem to jestem do dyspozycji. Przeniesiemy się do wątku organizacyjnego i będziemy rozszczepiać jądro atomu. Przyjmijmy, że publicznie cofam, iż nawywijałeś. Stan zero-zero.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #961 dnia: Lutego 16, 2017, 06:59:07 pm »
Cytuj
Przeniesiemy się do wątku organizacyjnego
Przenieście się tam;  8)
http://blog.justynides.pl/infundybula-chronosynklastyczna/
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #962 dnia: Lutego 16, 2017, 07:32:46 pm »
@maziek

Dobra. Wyłożyłem swoje racje skrzatowi i Tobie (w dwu osobnych, niekonfrontacyjnych, PM-ach). Przyjmuję do wiadomości, że obecny Forumowy uzus usuwaniu postów jest przeciwny (i zamierzam to szanować). Z mojej strony to koniec tej sprawy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2017, 07:34:27 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #963 dnia: Lutego 17, 2017, 10:12:24 am »
Tak, nie usuwamy. Ewentualnie przenosimy, ale bez nadmiernej fatygi. W stanie uniesienia powstrzymujemy się od działań (uwaga również pod moim adresem).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #964 dnia: Lutego 18, 2017, 04:28:04 pm »
Odpowiadam Maźkowi na ten jego post:

http://forum.lem.pl/index.php?topic=1107.msg67906#msg67906

i tylko w części dotyczącej kwestii pomówienia.

Przypomnę, co napisałem:

Cytuj
Będę Cię nadal podziwiał dla wielu powodów, ale z powodu wyjątkowej zdolności wykręcania kota ogonem (zmiana tematu, pomijanie argumentów, ustawianie do bicia) oraz z powodu wybitnej (na tle) nieumiejętności przyznania się do niemania (racji) szczerymi przyjaciółmi raczej już nie zostaniemy.

Wyjaśniam: to jest moja opinia o pewnych Twoich cechach. Opinię tę wyrobiłem sobie na podstawie ponad siedmioletniego kontekstowego postrzegania Ciebie na Forum. Nie uważam tej opinii za pomówienie (insynuację, oszczerstwo, potwarz), i powtórzę, że nie uważam jej także za powód do śmiertelnej obrazy. Jeśli chcę być uczciwy wobec Ciebie i siebie (sumienie i rozum), to nie mogę teraz rzec, iż tę opinię zmieniam na przeciwną lub wycofuję, Skoro jednak opinia ta sprawiła Ci przykrość, to z wewnętrznym przekonaniem chętnie ją publicznie złagodzę i stonuję, dodając przeprosiny za pierwotną przesadę.
Wtedy ten fragment brzmiałby:

Cytuj
Będę Cię nadal podziwiał dla wielu powodów, ale – z powodu Twej skłonności do wykręcania kota ogonem oraz z powodu Twej nieumiejętności przyznania racji rozmówcy – szczerymi przyjaciółmi raczej już nie zostaniemy.

Czy moglibyśmy uznać to za koncyliacyjne zamknięcie tego fragmentu naszej scysji? W tym sensie, że już byśmy do tej sprawy nie wracali?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #965 dnia: Lutego 18, 2017, 06:34:49 pm »
Dziękuję Staszku za te niezwykle koncyliacyjne i merytoryczne wyjaśnienia co w moim poście było nie tak - sprawa zamknięta.


P.S. @Q - poświęciłem dziś trochę czasu i zbadałem całość zajścia - faktycznie usunięty został jeden post SR a drugi przesunięty. Wrażenie jakie odniosłem zaglądając na forum było inne, sądziłem, że poleciało ich znacznie więcej i trwa jakaś wielka rewolucja - w tej sytuacji cofam "nawywijanie" i przepraszam.  Reszta bez zmian (co do tego jak moderować - o ile).
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2017, 06:40:21 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #966 dnia: Lutego 18, 2017, 07:04:14 pm »
Dziękuję Staszku za te niezwykle koncyliacyjne i merytoryczne wyjaśnienia co w moim poście było nie tak - sprawa zamknięta.

Ajronista ;).

Przecież każdy (z jednym wyjątkiem) widzi, że Twoja wiadoma odpowiedź wynikała z tego, że pytający nie sprecyzował o jaki porządek chodzi - fizyczny (można), prawny (można - bo prawo nie jest ponad fizyką, ale się za to pójdzie siedzieć, jeśli system sprawny), moralny (no, nie wypada). (quertuo już to, zresztą, powiedziała.)

A swoją drogą szkoda, że to tak zdryfowało, bo mogło wyjść z tego całkiem ciekawe moralizowanie i filozofowanie o mordercach (przypomina mi się zaraz, jak - niezgorzej, bo inspirując do myślenia, acz i spore uniki robiąc - zajmował się tym - teoretycznie już na etapie epigońskiego upadku, w "Voyagerze" - "Star Trek", wprowadzając postać Lona Sudera*).

* Parę scenek z tymże:
https://www.youtube.com/watch?v=nd5hl87vtwc
https://www.youtube.com/watch?v=-wN79FBBZPE
https://www.youtube.com/watch?v=Dwcd749hiYc
https://www.youtube.com/watch?v=znISm6SbOFI
https://www.youtube.com/watch?v=cNwx70lKHeQ
(Tak, Billy Bibbit kukułczy, Piter De Vries, Raymond bluevelvetowy i ten doktorek z dokrętek alienowych to jest.)

Q - poświęciłem dziś trochę czasu i zbadałem całość zajścia - faktycznie usunięty został jeden post SR a drugi przesunięty. Wrażenie jakie odniosłem zaglądając na forum było inne, sądziłem, że poleciało ich znacznie więcej i trwa jakaś wielka rewolucja - w tej sytuacji cofam "nawywijanie" i przepraszam.  Reszta bez zmian (co do tego jak moderować - o ile).

Nie ma za co (zwł., że w sumie nijakich przeprosin od Ciebie nie oczekiwałem :) ). Nawiasem: też się zdziwiłem, że wywalenie przeze mnie dwu postów (i jednego przez Ciebie wcześniej) spowoduje reakcję tak gwałtowną, jakbym pół Forum wielką miotłą posprzątał ;).
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2017, 08:14:48 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #967 dnia: Lutego 18, 2017, 07:43:03 pm »
Reakcję spowodowało raczej to, że akurat w wątku kwiz założonym przez SR moderować trzeba najmniej, nawet jeśli są teoretyczne przesłanki. W tym sensie było to niepotrzebne i ciut nadgorliwe. Wyglądało to więc na vendettę. Tu akurat SR nikomu nie bruździł. Temat mój z SR zamknięty, reszta ew. na priva
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #968 dnia: Lutego 18, 2017, 08:07:00 pm »
akurat w wątku /.../ założonym przez SR moderować trzeba najmniej, nawet jeśli są teoretyczne przesłanki.

Sugerujesz, że takie wątki są offtopiczne z natury i niepodległe zwykłej logice do tego stopnia, że nawet prawa fizyki gotowe w nich zawodzić? ::) No, może coś w tym jest...

Tylko... czy przekuwanie tego w moderatorski obyczaj to nie jest jednak zawieszanie ogólnych reguł dla jednostki, dzielenie na równych i równiejszych niepiękne? Bo skoro lat tyle zawieszamy reguły dla S.R., to czemu nie dla tego misjonarza np.? Albo dla pana, co się chwalił, że jak magnes działa? Albo dla draco, który mięsem rzucić lubi (po co Mu wulgaryzmy cenzurować?)? Albo dla kogokolwiek innego?
Nie trawię moralistyki (zwł. jej arbitralności), ale jakoś mi się to widzi b. nie w porządku.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2017, 08:33:11 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #969 dnia: Lutego 18, 2017, 08:57:09 pm »
Q, póki nie doszło do rozwodu nie widziałeś specjalnych problemów i brałeś udział - choćby w tymże wątku kwiz, w formie przekomarzania się z SR. Robiłeś to wbrew sobie? Czy możemy już przestać ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #970 dnia: Lutego 18, 2017, 09:09:08 pm »
No, przeca ;) już - publicznie i prywatnie - napisałem, że widziałem w tym problem (raz większy, raz mniejszy), tylko milczałem o tym (przynajmniej: publicznie i do Ciebie), starając się robić dobrą minę do złej gry.

Powiedzmy jednak, że ostatnie zdarzenia przestawiły mnie cokolwiek w tryb:
(Nawiasem: nie trawię tej sceny. Strasznie kiczowata jest.)

W każdym razie chciałbym by to moje votum separatum zostało odnotowane (choć nie uważam się za profesora Messengera ;) ). Odnotowane już na spokojnie, jako konsekwentnie podtrzymywana, przemyślana, opinia, nie - chwilowy, emocjonalny, wybuch. I na tym - w istocie - zakończyć możemy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2017, 09:59:49 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #971 dnia: Lutego 18, 2017, 10:07:44 pm »
Cytuj
Sugerujesz, że takie wątki są offtopiczne z natury i niepodległe zwykłej logice do tego stopnia, że nawet prawa fizyki gotowe w nich zawodzić? ::) No, może coś w tym jest...
Los: fatyga, czas: mitręga.
Spać, muzyka, granie, bajka,
zakupiłbym sobie grajka,
to mi się do duszy nada...
Ach, pan gada, gada, gada.
Miłośnikom netykiety - z dedykacją  8)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hydepark
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #972 dnia: Lutego 18, 2017, 10:28:58 pm »
Miłośnikom netykiety - z dedykacją  8)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hydepark

Ty, bo się zaraz zaczniemy spierać jak duża ścisłość moderacji zasługuje na miano ścisłości w ogóle, jak bardzo Hyde ma być ten Park, itd. :D

Ale może przyziemniej... netykieta to zasady dobrego wychowania, po prostu... A dobrze wychowanym chyba i w ogrodzie nie plewionym* wypada być? ;)

Ponadto... Gdyby to wszystko działo się tylko w "HP", to pewnie bym sprawie dał spokój, tymczasem S.R. usiłuje forsownie od lat narzucić hajdparkowe reguły całemu Forum. (Jak dla mnie przytomny kompromis zakładałby powrót do ostrzejszych, terminusowych, reguł w "Forum po polsku" i w "Akademii...", a wtedy "HP" można zostawić nawet całkiem bez moderacji. Niech se, kto chce, szaleje.)

I nie wciągaj mnie już w dialog o tym, bo dwa razy usiłowałem temat zakończyć ;).

*  Wygląda tak ;):

Bróg, ale co snop, to inszego zboża;
Kram rozlicznego gatunku:
na cóż chwalić?
W ogrodzie chwastu, gdzie pokrzywa sparza-ć;
W brogu plugatswa, gdzie matonóg zawróci-ć głowę
http://literat.ug.edu.pl/potocki/0000.htm
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2017, 10:40:13 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #973 dnia: Lutego 18, 2017, 11:00:52 pm »
Cytuj
I nie wciągaj mnie już w dialog o tym, bo dwa razy usiłowałem temat zakończyć ;).
Ok  :)
Nawiasem, takie opery mydlane chyba przyciągają publiczność co wyraźnie widać w porównaniu statystyk stycznia i lutego (w rozbiciu na dni).
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #974 dnia: Lutego 19, 2017, 12:10:55 am »
takie opery mydlane chyba przyciągają publiczność co wyraźnie widać w porównaniu statystyk stycznia i lutego (w rozbiciu na dni).

Ja się boję głównie jednego widza, bo odgłosy ładującego baterie widmotronu z salwatorskiej krypty i w Andromedzie słychać ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki