Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 12:18:52 pm »
Fajny filmik, ale najfajniejsza ta filiżanka w czołówce, prawie jak z Lyncha...

Nawiasem... Powtórzyłem sobie niedawno najpierw "Star Trek - The Motion Picture", potem "Na Srebrnym Globie" (dość skrajne bieguny kina, choć i Wise klasyk, i Żuławski artysta), teraz Ty mi przypomniałeś "Bladego..."... I tak sobie myślę, że film SF jednak musi wyglądać. Można osiągnąć to jak Kubrick, w "Odysei..." - efektami, można jak Tarkowski w "Stalkerze", ale musi.

(Nawias do nawiasu: u Żuławskiego najbardziej podoba mi się wstępna scena, jak ten jeździec, konno, przez śnieg... Niby nic, a jednak...)

ps. I wszystkie drogi prowadzą do Lema... Od "Bladego..." przez Dicka, od "ST" - wprost, bo oglądał (choć klnąc), od "Srebrnego..." - dubeltowe, przez literacki oryginał i Wilhelmiego-Eney'a, co kłody pod nogi rzucał... Od Tarkowskiego tym bardziej, bo sfilmował, od Kubricka też, bo go pod ręką nie było...
2
Forum po polsku / Odp: Wokół Lema się dzieje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 11:50:01 am »
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez draco_volantus dnia Dzisiaj o 10:27:42 am »
hype przed nowym blade runnerem

4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 09:22:23 am »
5
Hyde Park / Odp: Pytam:
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 12:10:55 am »
takie opery mydlane chyba przyciągają publiczność co wyraźnie widać w porównaniu statystyk stycznia i lutego (w rozbiciu na dni).

Ja się boję głównie jednego widza, bo odgłosy ładującego baterie widmotronu z salwatorskiej krypty i w Andromedzie słychać ;).
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Luty 18, 2017, 11:00:52 pm »
I nie wciągaj mnie już w dialog o tym, bo dwa razy usiłowałem temat zakończyć ;).
Ok  :)
Nawiasem, takie opery mydlane chyba przyciągają publiczność co wyraźnie widać w porównaniu statystyk stycznia i lutego (w rozbiciu na dni).
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Luty 18, 2017, 10:28:58 pm »
Miłośnikom netykiety - z dedykacją  8)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hydepark

Ty, bo się zaraz zaczniemy spierać jak duża ścisłość moderacji zasługuje na miano ścisłości w ogóle, jak bardzo Hyde ma być ten Park, itd. :D

Ale może przyziemniej... netykieta to zasady dobrego wychowania, po prostu... A dobrze wychowanym chyba i w ogrodzie nie plewionym* wypada być? ;)

Ponadto... Gdyby to wszystko działo się tylko w "HP", to pewnie bym sprawie dał spokój, tymczasem S.R. usiłuje forsownie od lat narzucić hajdparkowe reguły całemu Forum. (Jak dla mnie przytomny kompromis zakładałby powrót do ostrzejszych, terminusowych, reguł w "Forum po polsku" i w "Akademii...", a wtedy "HP" można zostawić nawet całkiem bez moderacji. Niech se, kto chce, szaleje.)

I nie wciągaj mnie już w dialog o tym, bo dwa razy usiłowałem temat zakończyć ;).

*  Wygląda tak ;):

Bróg, ale co snop, to inszego zboża;
Kram rozlicznego gatunku:
na cóż chwalić?
W ogrodzie chwastu, gdzie pokrzywa sparza-ć;
W brogu plugatswa, gdzie matonóg zawróci-ć głowę
http://literat.ug.edu.pl/potocki/0000.htm
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Luty 18, 2017, 10:07:44 pm »
Sugerujesz, że takie wątki są offtopiczne z natury i niepodległe zwykłej logice do tego stopnia, że nawet prawa fizyki gotowe w nich zawodzić? ::) No, może coś w tym jest...
Los: fatyga, czas: mitręga.
Spać, muzyka, granie, bajka,
zakupiłbym sobie grajka,
to mi się do duszy nada...
Ach, pan gada, gada, gada.
Miłośnikom netykiety - z dedykacją  8)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hydepark
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Luty 18, 2017, 09:09:08 pm »
No, przeca ;) już - publicznie i prywatnie - napisałem, że widziałem w tym problem (raz większy, raz mniejszy), tylko milczałem o tym (przynajmniej: publicznie i do Ciebie), starając się robić dobrą minę do złej gry.

Powiedzmy jednak, że ostatnie zdarzenia przestawiły mnie cokolwiek w tryb:
(Nawiasem: nie trawię tej sceny. Strasznie kiczowata jest.)

W każdym razie chciałbym by to moje votum separatum zostało odnotowane (choć nie uważam się za profesora Messengera ;) ). Odnotowane już na spokojnie, jako konsekwentnie podtrzymywana, przemyślana, opinia, nie - chwilowy, emocjonalny, wybuch. I na tym - w istocie - zakończyć możemy.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Luty 18, 2017, 08:57:09 pm »
Q, póki nie doszło do rozwodu nie widziałeś specjalnych problemów i brałeś udział - choćby w tymże wątku kwiz, w formie przekomarzania się z SR. Robiłeś to wbrew sobie? Czy możemy już przestać ;) ...
Strony: [1] 2 3 ... 10