Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: Polityka smoleńska
« Ostatnia wiadomość wysłana przez draco_volantus dnia Dzisiaj o 11:37:06 am »
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21695598,byl-zamach-w-smolensku-wiekszosc-polakow-nie-ma-watpliwosci.html

to też, jak tak dalej pójdzie to wiekszość mieszkańców u.s.a. stwierdzi że najn elewen to nie był inside job.
2
Forum po polsku / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez draco_volantus dnia Dzisiaj o 11:36:07 am »
now serial  - legion, nie polecam,
chyba że ktoś ma akurat ochotę na odmóżdżającą papkę,
też szanuję, czasem wysoce zrozumiałe, ale generalnie jestem na nie.
4
Hyde Park / Odp: Stan wojenny i okolice
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwiecień 25, 2017, 08:50:59 pm »
pasuje do naszych "sporów"  :)

Gorzej. Pasuje i do "Zapaści edukacji...", a nawet do tego, że NEX czy Term pracują tam, gdzie pracują. I tu się z Tobą zgodzę, że pewne rzeczy pisane o PRL-u znakomicie opisują - niestety - i III RP. (Nawet jeśli teraz, w istocie, emigracja dokonuje się za chlebem, nie - w wyniku politycznych represji. To może nawet jeszcze groźniejsze, bo polityczne represje - jak doświadczenie uczy - znieść łatwiej, niż gospodarkę uzdrowić.)
5
Hyde Park / Odp: Stan wojenny i okolice
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Kwiecień 25, 2017, 08:18:54 pm »
Przeglądając artykuły Lema z końca lat 80-tych, pisane do paryskiej Kultury znalazłem taki fragment - pasuje do naszych "sporów"  :)
Zatem głos Lema "w temacie".
6
Forum po polsku / Odp: O Lemie napisano
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Kwiecień 25, 2017, 07:53:09 pm »
A to jakoś się zagapiłam - ani nie znalazłam tego postscrr w Kulturze, ani nie zauważyłam linki - więc miałam na myśli wstawienie zdjęcia z Twojego bukietu - gdzieś na forum.
Żeby nie przepadło.
Zwłaszcza, że początek - celny;)
Ale skoro linka jest - to pozamiatam;)
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Kwiecień 25, 2017, 06:41:51 pm »
2) Postscriptum // Kultura (Paris). – 1993. – Nr. 7/8. – S. 46-47 [Przedruk z: Odra (Wrocław). – Nr. 5. – 1993 – 'Kanon literatury polskiej XX wieku'].
P.S. Nie znalazłam
- Lem "Postscriptum"
Jest tam gdzie prowadzi namiar Lemologa. Nie jest ujęta w spisie treści, bo to ankieta podczepiona do artykułu o ankiecie Kultury.
Króciutka ta odlemowa, to dałem zrzut.
http://i611.photobucket.com/albums/tt197/Liv62/postscriptum%201993_zpssbw80n8j.jpg
Chodziło mi o linki do wątku z felietonami - skoro nie ma ich online, to nie wtykam ich tam:)
Ale szkoda żeby Twoje zdjęcie przepadło - może wstaw je gdzieś?
Linka do Kultury z której lemozrzutka podczepiłem, jest online.
Fragment z Lemem na końcu artykułu Czaykowskiego.
http://static.kulturaparyska.com/attachments/6d/62/94e42776fa1ce05805e58dafb39b63e1f79d3a64.pdf
Co ma przepaść?  Dyć wisi na innej lince  :)
Gdzie wstawić?  ???
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwiecień 25, 2017, 03:24:06 pm »
Właśnie dlatego ten temat poruszyłem. Przy czym, jak sądzę, warto rozważyć i taki wariant, że dopiero badania nad takimi "przesiedleńcami" - jeśli, załóżmy, się pojawią - byłyby może kluczem do zrozumienia świadomości właśnie.

Choć to jest trudna sprawa, bo - z drugiej strony - poziom mocy obliczeniowych potrzebny do dokonania takiej przesiadki wydaje mi się - jak kiedyś pisałem - tak duży, że zanim technologia osiągnie ten pułap, dawno powinna stworzyć - zdającą wszelkie turingowe testy - Sztuczną Inteligencję po drodze...
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Kwiecień 25, 2017, 02:48:38 pm »
Z przesiadką może być o tyle ciekawe, gdyby okazało się, że możemy przesiąść świadomość nie wiedząc, czym właściwie jest (a więc moglibyśmy ją przesiadać - ale nie tworzyć od nowa). To poniekąd pasuje do zjawisk kwantowych, że ich rozpoznanie niszczy je równocześnie.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Kwiecień 25, 2017, 02:09:06 pm »
2) Postscriptum // Kultura (Paris). – 1993. – Nr. 7/8. – S. 46-47 [Przedruk z: Odra (Wrocław). – Nr. 5. – 1993 – 'Kanon literatury polskiej XX wieku'].
P.S. Nie znalazłam
- Lem "Postscriptum"
Jest tam gdzie prowadzi namiar Lemologa. Nie jest ujęta w spisie treści, bo to ankieta podczepiona do artykułu o ankiecie Kultury.
Króciutka ta odlemowa, to dałem zrzut.
http://i611.photobucket.com/albums/tt197/Liv62/postscriptum%201993_zpssbw80n8j.jpg
Chodziło mi o linki do wątku z felietonami - skoro nie ma ich online, to nie wtykam ich tam:)
Ale szkoda żeby Twoje zdjęcie przepadło - może wstaw je gdzieś?
Strony: [1] 2 3 ... 10