Autor Wątek: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem  (Przeczytany 186213 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Karma 7
« Odpowiedź #75 dnia: Lipca 02, 2010, 07:45:15 pm »
Szanowny Panie Hokopoko, mam w rodzinie dwoje zawodowych informatyków, i czasem słyszę, jak oni mówią do się w sposób mniej więcej podobnie zrozumiały :-)
Mój jedyny problem z hakowaniem jest taki, że buduję lampę kuchenną, właśnie muszę wsiąść na rower i pojechać do OBI po stosowny hak, ale czy zdążę wrócić na łomot, któryi Ghana sprawi Paragwajowi?
Co się karmy tyczy, to po prostu chciałem wiedzieć, jak z nią jest. Nadal wydaje mi się to ciekawe. Pan, widzę, rozumie więcej, ale wiedzieć, to Pan chyba więcej też nie wie. Przypuszczam, że więcej wie Admin, lecz Jego trochę boję się zapytać, bo została mi już tylko jedna jedyna samotna ostatnia karma (...maleńką karmę karmiła mi żona...), a taka ciekawość, to Pan wie, do czego pierwszy stopień?
Pozdrawiam serdecznie.
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Karma 7
« Odpowiedź #76 dnia: Lipca 02, 2010, 09:31:14 pm »
[Ciekawe, czy w Para/Urug/waju wielu jest podobnych do mnie tępaków geograficznych?]
URUGwaj - Ghana!
skruszony
S.R.
P.S. A jak nazywała się republika z "Profesora Dońdy"?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Karma7
« Odpowiedź #77 dnia: Lipca 02, 2010, 11:14:16 pm »
No nie mogę... Sam sławny Włodzimierz Lubański, komentując mecz U-G, trzy razy powiedział o piłce po oddaniu strzału, że ona "w pewnym momencie przyspieszyła". To by Pan Lem się ucieszył!
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #78 dnia: Lipca 03, 2010, 12:01:58 am »
Ten tego i z respektem... Nie dało się tych piłkarskich wykrzyknień wedytowac w poprzedni post? (Zwł, że one ani z tematem, ani z lematem ;) nic wspólnego nie mają.)

Skoro o edytach ;) mowa:
Na koniec tylko cytat z Konca wiecznosci Asimova:
Kazdy system, ktory pozwoli ludziom wybierac sobie demokratycznie przyszlosc, skonczy sie wyborem przecietnosci i bezpieczenstwa, ktore wyklucza dazenie do gwiazd.

Nie polemizując z powyższym, chciałem zauważyć, że kandydatów mamy dwóch. Jeden hrabia. Drugi ma na Wawelu brata królom równego.  Aż chce się zakrzyknąć "Niech żyje demokracja!".

Bardziej serio: ktoś kiedyś zestawiał, że u nas lud zawsze podświadome głosuje na "pana" (tzn. z dwu kandydatów wybierze robiącego bardziej "jaśniepańskie" wrażenie i podawał to na przykladach. Stąd pewnie te hrabiowie ;) i te Wawele w kampanii. Mial chyba rację jeden mój znajomy, że lud mamy nadal pańszczyźniany, a wladzę o mentalności karbowego, co się z pańska nosi.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2010, 12:44:39 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Karma7
« Odpowiedź #79 dnia: Lipca 03, 2010, 01:04:39 am »
Pan jesteś ponurak :-(
Remuszko

3 minuty później "wedytowuję w poprzedni post": dobranoc.
R.
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2010, 01:07:03 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Karma7
« Odpowiedź #80 dnia: Lipca 03, 2010, 11:22:13 am »
Pan jesteś ponurak :-(

I to jaki. Raz gdy wybralim się z Tytusem de Zoo i resztą ferajny na Wyspy Nonsensu chcieli mnie tam z tego powodu wrzucić do lochu za ponuralizm. A znów gdy wybraliśmy się raz z Ijonem Tichym w podróż, która wiodła skrajnym kwadrantem gwiazdozbioru Liry... A może to był gwiazdozbiór Cielca?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Karma 7
« Odpowiedź #81 dnia: Lipca 03, 2010, 04:23:47 pm »
Co się karmy tyczy, to po prostu chciałem wiedzieć, jak z nią jest. Nadal wydaje mi się to ciekawe. Pan, widzę, rozumie więcej, ale wiedzieć, to Pan chyba więcej też nie wie.

Mógłbym wiedzieć więcej, ale wymagałoby to nadmiernego zachodu z mojej strony - bo trzeba by skrypt forum zainstalować i przyjrzeć się bazie danych. A czy to ciekawe? Zabawka jak zabawka  :)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #82 dnia: Lipca 05, 2010, 12:46:41 am »
Ale jaja, podawali wyniki cząstkowe. Dotychczas mamy:

B.K. - 50,5
J.K. - 49,5

Tak wyrównanego pojedynku wyborczego w życiu nie widziałem. A najzabawniejsze, że przy tak małej różnicy jeszcze wszelkie niespodzianki są możliwe... (Co więcej obaj kandydaci są tego swiadomi.)

ps. linki a'propos:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8098870,Wygrana_Bronislawa_Komorowskiego_czy____remis_.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8098915,Umiarkowana_radosc_w_sztabie_Komorowskiego___Wygrala.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8098913,Wybory_2010__Oklaski__ale_bez_radosci_w_sztabie_Jaroslawa.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #83 dnia: Lipca 05, 2010, 12:59:39 am »
Chyba w dwutysięcznym Gore z Bushem jeszcze mniejszą różnicą przegrał (i ponad miesięc spierali się, kto wygrał!), ale to za Oceanem.
Ten rezultat, albo i odwrotny, źle wróży Polsce, na mój rozum. Praktycznie pół na pół przy tak dużych różnicach i tak silnych emocjach...
O północy ma być konferencja prasowa PKW.
Stanisław Remuszko
P.S. Dla poprawy patriotycznego humoru - lipcowa ciekawostka przyrodnicza (mamy w końcu ogóry):
http://forum.gazeta.pl/forum/w,904,113741903,,Nadzwyczajna_poranna_mobilizacja_36_proc_wyzs_.html?v=2 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #84 dnia: Lipca 05, 2010, 01:21:44 am »
No i teraz panowie zamienili się wynikami.

Zabawne były te uśmiechy Mony Lisy na obliczach członków (zwł. przewodniczącego) PKW.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #85 dnia: Lipca 05, 2010, 01:39:29 am »
Mona Moną, Lisa Lisą, ale mi nie jest do śmiechu. Naprawdę sie martwię. Strasznie dużo zależy teraz (bez względu na wynik) od zaledwie kilku, kilkunastu najsilniejszych osobowościowo i zarazem najważniejszych politycznie ludzi w obu obozach, od ich hierarchii wartości, i czy mają wyobraźnię.
Jestem już za stary na takie nerwy. Dobrze, że Mistrz tego nie dożył...
Mureszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #86 dnia: Lipca 05, 2010, 04:12:38 am »
Twardy jestem, siedziałem do końca.

Po ogłoszeniu wyników z 80% komisji na czoło wysunąl się ponownie B.K.  prawie 1,5% (te "wielkie" liczby) przewagi.

Teraz, kiedy znamy 95% wyników przewaga ta jeszcze się powiększyła i mamy
52,63 do 47,37:
http://www.tvn24.pl/0,1663588,0,1,komorowski-prawie-prezydentem,wiadomosc.html
To raczej wskazuje jakie będą wyniki.

ps. ku naszemu obopólnemu zdziwieniu ;) zgadzam się z Panem, Panie Szuremko (Pan się anagramuje to i ja chyba mogę? ;)). Sytuacja w której głosy rozkładają się fifty/fifty, przy czym jedna strona ma pełnię władzy, druga zaś zawsze może odwołać się do co bardziej krewkich przedstawicieli tzw. ulicy, jest potencjalnie b. groźna, jeśli którejś ze stron zabraknie - tak usilnie deklarowanej w minionej kampanii - odpowiedzialności.

Póki co jednak, zamiast plakać nad mlekiem, ktorego być może nikt nie rozleje, wolałem się pośmiać. Zwl, że śmiałem się idealnie bezinteresownie. Zamiast wyborow, wybrałem bowiem opiekę nad chorym kotem - przeziębił mi się nieborak. Uznalem, że panowie kandydaci świetnie sobie beze mnie poradzą, prawie tak dobrze jak ja bez nich.

(Natomiast najbarziej niespodziewanym sukcesem, minioinej już kampanii może poszczycić się Napieralski i SLD. Nie dość, że G.N. zajął trzecie miejsce to jeszcze z dyskursu publicznego zniknął - przypuszczalnie definitywnie - antykomunizm...)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #87 dnia: Lipca 05, 2010, 09:14:11 am »
Dobrze, że Mistrz tego nie dożył...
Ciekawe zdanie.

Osobiście byłem przekonany, po podaniu pierwszych sondażowych wyników zaraz po 20-tej, że wygra Kaczyński, bowiem jak dotąd zawsze partie i osoby, na które głosowali głównie ludzie z niższym wykształceniem miały wyniki lepsze o kilka punktów od sondaży i jak dotąd żadna firma badająca nic z tym nie zrobiła - od lat 90-tych obserwuję taką zależność, a apogeum było w I turze. Widocznie się postarali tym razem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 05, 2010, 10:11:23 am »
Dobrze, że Mistrz tego nie dożył...
Ciekawe zdanie.

IMO jednak b. przesadne. Kogoś kto przeżył Hitlera i Stalina nie przestraszyłaby sytuacja wyrównanej - bezkrwawej! - walki dwu polityków.

Owszem, głęboki podział spoleczny jest niepokojący, ale nie przesadzajmy. Na wojnę domową się NIE zanosi. Chyba, że mówimy o wojnie-o-dostęp-do-pilota-TV w niektórych domach...



Edit: no i mamy potwierdzenie wyników, ostateczne ze 100% komisji:

"Poszczególni kandydaci otrzymali następujące liczby ważnych głosów:
1) KACZYŃSKI Jarosław Aleksander 7 919 134 głosy, tj. 46,99%liczby głosów ważnych,
2) KOMOROWSKI Bronisław Maria 8 933 887 głosów, tj. 53,01%liczby głosów ważnych."

Cytat z komunikatu PKW.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2010, 06:27:25 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #89 dnia: Lipca 05, 2010, 06:39:25 pm »
Najciekawsze (wracając do rozhaworów JAK głosować) jest to, co się wydarzyło w Hajnówce, czyli jak Cimoszko zapromieniował :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).