Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Dzisiaj o 12:40:59 pm »
Podziękowania

Bez życzliwości każdej z wymienionych tu czterech osób książka nie ujrzałaby światła dziennego.
Naprzód dziękuję niezwykłej przyjaciółce i ursynowskiej sąsiadce  Marylce Kowalskiej, która – ku memu osłupieniu – w 2017 roku sama z siebie, ot, przy rosole, zaproponowała swój sponsoring dla jakiejś dowolnej mojej książki... Wówczas pomysł „MFL” chyba jeszcze mi się nie śnił, ale wobec takich nieoczekiwanych rumieńców szybko się pojawił. Marylko Kochana, domowy rosół z domowym makaronem oraz cielęcinę duszoną w czosnku masz u mnie dożywotnio!
Następnie – w naturalnej chronologicznej i logicznej kolejności – chcę podziękować panu Wojciechowi Zemkowi, sekretarzowi Mistrza i administratorowi Forum, który wysłuchał mojej prośby i zechciał łaskawie dać abecadło, czyli surowiec. Potem mogłem teoretycznie pracować samemu, ale bez surowca nie byłoby nad czym... Nie wiem, ile swego prywatnego czasu Pan poświęcił na te prace wydobywczo-ekstrakcyjne, Szanowny Panie Wojciechu, ale dziękuję z serca i z radością przekażę pierwsze egzemplarze, które opuszczą drukarnię.
Trzecie pokłony – poniekąd najważniejsze – biję przed moim młodym druhem Tomkiem Żokiem ze Swarzędza, czyli forumowym tzokiem. Ten niezwykle uzdolniony doktor wszechnauk informatyczno-biologicznych (doktorat na Politechnice Poznańskiej świeżo obroniony cum maxima laude, i to w XLVII rocznicę lotu Gagarina!) sprawił, że żmudna jak cholera robota selekcyjno-redakcyjna nie trwała kilku lat, tylko kilka miesięcy. Jak to zrobił (sięgając lewą softłerową ręką do prawego softłerowego ucha) niech pozostanie tajemnicą, bo może Tomek opatentuje te swoje genialne edycyjne wynalazki i coś na nich zarobi? Dziadek Remuszko przytula ich oboje (Tomek jest z przemiłą Pauliną!), dziękując najserdeczniej również za bezcenne wsparcie duchowe, którego cały czas mi udzielali.
Całkiem odrębne, końcowe wyrazy wdzięczności i podziwu ślę wybitnemu artyście, ilustratorowi i grafikowi, panu Józefowi Michalskiemu z dalekiej Prowansji, który mą czarno-białą książczynę gratisowo zamknął w przepięknie wymyślonej kolorowej okładce. Doprawdy, non plus ultra!

Bądźcie Wszyscy Państwo zdrowi i niech Wam się wiedzie :-)))

Stanisław Remuszko 

2
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 12:31:19 pm »
Uhm...prosta droga do szaleństwa - rozum z jednym celem. Celem zniszczenia/uwolnienia się od drugiego...w dodatku tego, który go stworzył...
Hm... Szaleństwo byłoby nie najgorszym wyjściem dla Murray'a. Ale wydaje się, Głos do tego nie dopuści, podobnie jak nie dopuści do popełnienia samobójstwa.
Też tak myślę - Murray jest bezwolną marionetką. Tylko pozór wolności - że coś może...
Ale jak - wg Ciebie -  niby miałby popełnić samobójstwo? Co miałby zabić?
Chyba tylko jak elektrycerz Kwarcowy - nie myśleć...nie myśleć...:)
O ile tamtego to utrzymywało przy życiu, tego mogłoby od tej bezdennej egzystencji - uwolnić;)
Wyobrażasz sobie dalszy ciąg wydarzeń właśnie w taki sposób? Hmm.. Coś mi się nie wierzy...
Wobec powyższego - że Murray jest jeno marionetką - nie pasuje.
Gdyby zaś - wymyślił zagadnienie niszczące Głos - zostałby sam - zastąpiłby Głos...i może z tej nudy wymyśliłby kolejny świat - czyli stałby się np. tym AC mówiącym: niech stanie się światło:)
Ale to pachnie solipsyzmem. Właściwie ten Głos już w ten nurt się wpisuje...
Tego nie powiedziałem. Sądzę tylko, że wg tradycji KK i w ogóle chrześcijańskiej pojęcie wszechmocy Boga zostało ujęte jakoś zbyt... dosłownie, czy jak... prostolinijnie.
Nie tylko to pojęcie.
Jasne - ja to powiedziałam:)
Nie widzę w prymacie matematyki nic poniżającego godności Pana.
Nie chodzi o poniżanie, a o ograniczanie. 
Jeżeli bóg musi działać wewnątrz systemu, który sam stworzył - to nie jest bytem zewnętrznym, niezależnym - czym/kim jest? jest jednym z nas, bo podlega tym samym prawom?
3
Hyde Park / Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hokopoko dnia Dzisiaj o 10:35:33 am »
Już myślałem, że maźka kot podłączony do jakiegoś estradowego pieca, a to tylko głośnik komputerowy  8)

A na co on tak ślepi?

4
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hokopoko dnia Dzisiaj o 10:07:05 am »
Nie podeszły mi te bejbimetale. Jeszcze muzycznie to może być, ale podrygujące i piszczące dziewczynki już wcale.
Widać, wolę dojrzałe...głosy.
A tobie się podobało, czy wrzuciłeś jako ciekawostkę?

Spodobało mi się, i zaciekawiło, wizualnie, fajne są też niektóre teledyski. Muzyka też - solidny metal... dopóki dziewuszki nie zaczną śpiwać. Może będzie lepiej, jak podrosną  ::)

to z innej beczki

5
Hyde Park / Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 08:39:41 am »
Nie mogę tego stwierdzić 100% ale prawdopodobnie zaleszczotek ma na lewych szczypcach jeszcze jednego pasażera - pasożytnicze roztocze (ta różowa plama). To bardzo młody okaz wstężyka był, muszla ma mniej niż 1 cm ;) . Ponadto czarna plama z tyłu u podstawy muszli to omotany siecią trup mrówki. Dzieje się :) .
6
Forum po polsku / Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Smok Eustachy dnia Dzisiaj o 01:46:52 am »
Skrzat dobrze zrobił polać mu. Ów Remuszko po zamknięciu do getta przestał być uciążliwy a tamte trzy - no cóż. Niech se bendom. Ani mnie to grzeje ani ziębi. Przypominam, że 10 lat temu byliśmy młodsi a dziewczyny - gorętsze.
7
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Smok Eustachy dnia Dzisiaj o 01:42:18 am »
POnie Remuszko podstawowym pytaniem powinno być, czy mamy mieć ustrój prezydencki czy też premierowski.

1. Czy należy zmieniać obecną Konstytucję?
A. Tak     

Ale na lepsze.

2. Jak powinien być wybierany Sejm?
B. W okręgach jednomandatowych (ordynacja większościowa)

3. Czy obywatele powinni mieć konstytucyjne prawo do samodzielnego (bez zgody parlamentu, rządu i prezydenta) stanowienia ogólnokrajowego referendum, jeśli pod jego projektem zbiorą ustawowo określoną liczbę podpisów w ustawowym trybie?
A. Tak

4. Czy obywatele powinni mieć konstytucyjne prawo do jednorazowego skrócenia kadencji parlamentu w drodze referendum, jeśli pod jego projektem zbiorą ustawowo określoną liczbę podpisów w ustawowym trybie?
A. Tak 

5. Czy należy zlikwidować Senat?
B. Nie

6. Czy parlamentarne partie polityczne powinny być finansowane z budżetu państwa?
B. Nie

7. Czy należy konstytucyjnie ograniczyć liczbę kadencji parlamentarzystów do dwóch kadencji?
      B. Nie

8. Czy należy konstytucyjnie ograniczyć liczbę kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do dwóch kadencji?
A. Tak

9. Czy posłowie/senatorowie powinni móc być ministrami/wiceministrami?
 B. Nie

10. Czy radni powinni móc być wójtami, burmistrzami lub prezydentami?
    B. Nie   

11. Czy chce Pan(i), aby Polska była członkiem Unii Europejskiej?
      B. Nie

Pytanie niekonstytucyjne.

12. Co powinno mieć wyższą rangę (pierwszeństwo w razie sporu)?
A. Konstytucja RP   

13. Czy chce Pan(i), aby Polska należała do NATO?
A. Tak 

Część pytań jest słaba na referendum i nie ma o sędziach.
8
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Dzisiaj o 12:34:03 am »
Uhm...prosta droga do szaleństwa - rozum z jednym celem. Celem zniszczenia/uwolnienia się od drugiego...w dodatku tego, który go stworzył...
Hm... Szaleństwo byłoby nie najgorszym wyjściem dla Murray'a. Ale wydaje się, Głos do tego nie dopuści, podobnie jak nie dopuści do popełnienia samobójstwa.

Wydaje mi się, że nie - przetłumaczono jedynie opowiadanie uzupełniające czyli Ostatnie pytanie...
http://pokazywarka.pl/ostatniepytanie/
Podobnie: a może ciąg dalszy - Murray anihiluje Głos i zostaje - w jego miejsce: AC- nieświadomym swej roli - aż ją domyśli - kolejny cel...
Wyobrażasz sobie dalszy ciąg wydarzeń właśnie w taki sposób? Hmm.. Coś mi się nie wierzy... Murray tylko grozi zniszczyć Głos. Obiecanki-cacanki... raczej pchła zaaresztuje swego gospodarza :)

Za pytanie - dzięki, olka :)

Więc jest jednym z nas? :)
Tego nie powiedziałem. Sądzę tylko, że wg tradycji KK i w ogóle chrześcijańskiej pojęcie wszechmocy Boga zostało ujęte jakoś zbyt... dosłownie, czy jak... prostolinijnie. Nie widzę w prymacie matematyki nic poniżającego godności Pana.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 12:16:47 am »
Nie podeszły mi te bejbimetale. Jeszcze muzycznie to może być, ale podrygujące i piszczące dziewczynki już wcale.
To jest - abstrahując od tego konkretnego zespoliku - problem odmiennej kultury. Mnie to jakoś kojarzy do anime - w japońskim wydaniu. Nie mogę tego oglądać - właśnie przez te dziecięce buźki przyobleczone w kobiece ciała. Kulturowo: mam paskudne skojarzenia.
Tutaj też - czerwone paznokietki u dziewczynek...no nic...ale całość ma jakiś poziom: ciekawostki;)
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Dzisiaj o 12:03:11 am »
A tobie się podobało, czy wrzuciłeś jako ciekawostkę?
Bo z ciekawostek to odnotowałem definicję japonskich idolek. Niby to samo co u nas celebrytki, ale w ciasnych ramach czasowych 15-25.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Idol_(japo%C5%84ska_popkultura)
Także, tej najstarszej bejbi zostały jeszcze 4 lata  :(
https://pl.wikipedia.org/wiki/Suzuka_Nakamoto
Ale miało być o mnogości livów...cząstki SOADu:
To jakieś inne, lajfy może? Ale dałnów zawsze miło posłuchać. Nawet tych z dałnstrit. Wracając do dojrzalszych...taki Porter z Lipnicką;
Strony: [1] 2 3 ... 10