Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 519962 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #540 dnia: Października 14, 2012, 12:41:57 pm »
Ta strona zagadnienia (nietechniczna) za bardzo mnie nie interesuje. Prokuratura (najogólniej) prowadzi śledztwo w celu postawienia zarzutów a mnie interesuje bardziej to, czym się zajmowała komisja badania wypadków.
Czy czasem nie narzucasz sobie pewnych ograniczeń?Komisyja- komisyją ,czyli papier wszystko przyjmie(zależy jakie ma się dane)!Komisyja już wcześnie ustaliła co ,gdzie i za ... no tak z faktami się nie dyskutuje.Możesz nie odpowiadać ,tylko czy badanie wraku (pomijając brzózkę) nie ma wpływu na przebieg ustalenia przyczyn katastrofy?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #541 dnia: Października 14, 2012, 02:03:17 pm »
Jednakże wrak został przez komisję gruntownie zbadany. Przeczytaj raport, najbardziej ogranicza niewiedza. Badanie wykazało, że przyczyną katastrofy był błąd człowieka, a nie uszkodzenie czy awaria maszyny. Możesz też przeczytać kolejny, 30 art. Artymowicza http://fizyka-smolenska.salon24.pl/ .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #542 dnia: Października 14, 2012, 02:25:57 pm »
Jednakże wrak został przez komisję gruntownie zbadany.
Jesteś zdaję się architektem z zacięciem matematyczno-fizycznym a czy na swej drodze życiowej nie spotkałeś się z ludżmi,którzy mają tzw. uprawnienia biegłego.No ja akurat miałem sposobność ,jeśli chodzi o badanie wypadków,kolizji drogowych.Biegły polega na danych.Zbiera pomiary,bada szczątki itd.Jego nie interesują racje tzw. "ludzkie",zeznania świadków itp.,on ustala przyczny i skutki na podstawie pomiarów i danych.Chodzi mi o to, czy nie zdarzyło ci się tak,że taki biegły sie pomylił.Przyczyną mógł być np. błędnie wprowadzony parametr.Mi się zdarzyło,sam nie byłem poszkodowany,ale pewnemu obywatelowi złamało to życie.Wiem,wiem ty polegasz na faktach i wydajesz werdykt na podstawie tego co sam zweryfikujesz.Nie chcę tu narzucać,że przyczyną katastrofy samolotu było coś innego,nie chcę też nikomu narzucać,że było inaczej.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #543 dnia: Października 14, 2012, 02:39:24 pm »
Moim zdaniem porównywanie "biegłego", takiego co to za flaszkę udowodni wszystko, z komisją która badała wypadek Tupolewa w Smoleńsku to nieporozumienie. Oczywiście, komisja mogła się mylić, a nawet jak znam życie, na 100% się gdzieś pomyliła. Jednak jej interdyscyplinarność pozwala przyjąć, że możliwość pomyłki rzutującej istotnie na wynik badań została znacznie zredukowana. Poza tym, jak na razie, nikt nie jest w stanie podać jakiegokolwiek argumentu, że było inaczej, a szerzej mówiąc, nikt nie jest w stanie kompleksowo lepiej wytłumaczyć wszystkich znanych faktów. Ani nawet nie lepiej, tylko w ogóle jakkolwiek. Nie mówię tu oczywiście o teoriach w rodzaju "dwóch wybuchów". To akurat badała i tamta komisja i obecnie prokuratura (pozostałości mat. wybuchowych). Oczywiście, jeśliby tego typu ślad się znalazł, to byłaby to nowa jakość.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #544 dnia: Października 15, 2012, 08:53:49 am »
Każdemu flaszkę w miarę potrzeb,można by tak zaoptować biorąc pod uwage stawki w naszym SN.No ale i mi realnie wydaje się niewiarygodny taki dziejowy przekręt. Choć historia zna przypadki powołanych komisji co to miała przekonać społeczność tzw. międzynarodową,choćby na parę lat za korzystną opinią,werdyktem dla pewnej opcji.I ta społeczność w to wierzyła,bo przecież były zdjęcia,świadkowie itd.Cyniczność naszych niby sprzymierzeńców jest możliwa do zweryfikowania dopiero po latach.Zadałem pytanie wcześniej,bo wydaje mi się dziwne po co biegli i prokuratorzy pojechali do Smoleńska.Badać umyte szczątki samolotu i nadwątloną brzozę?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #545 dnia: Października 15, 2012, 09:16:02 am »
Biegli pojechali, bo się toczy postępowanie w prokuraturze i prokuratura w ramach "wykonywania czynności" wysłała tam biegłych. Taki duży, a nie wie jak to działa. Ja tego nie śledzę, ale chyba z grubszych ciał była komisja badania wypadków lotniczych, prokuratura cywilna i prokuratura wojskowa. I, jeśli chodzi o prokuratury, sprawy nie są zakończone.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #546 dnia: Października 15, 2012, 09:18:31 am »
A ja dalej nie wiem, po co badać umyte szczątki i stare drzewo  ???
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #547 dnia: Października 15, 2012, 10:19:24 am »
Przecież nie znamy przebiegu wizyty biegłych...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #548 dnia: Października 15, 2012, 10:38:57 am »
Przecież nie znamy przebiegu wizyty biegłych...
No ja, wiem tylko z mediów.Częściowo wyjaśnione dlaczego,domysły? http://www.fakt.pl/Prokuratura-bada-smolenska-brzoze-rentgenem,artykuly,181030,1.html
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #549 dnia: Października 15, 2012, 12:35:29 pm »
A po co w prawie polskim, jak Beger sfałszowała kilka tysięcy podpisów to nie można jej zarzutów do dziś bodaj postawić, bo się nie dało wszystkich świadków jeszcze przesłuchać?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #550 dnia: Października 15, 2012, 02:34:26 pm »
Specjalnie dla Forum:

From: Rzecznik NPW
To: Stanisław Remuszko
Sent: Monday, October 15, 2012 12:20 PM
Subject: Re: Od Remuszki

Szanowny Panie Redaktorze,
Śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, postanowieniem prokuratora Naczelnej Prokuratury Wojskowej z dnia 8 października 2012 roku, zostało przedłużone na dalszy czas oznaczony, do dnia 10 kwietnia 2013 roku.
Z poważaniem,
płk Zbigniew Rzepa
Rzecznik prasowy NPW


From: Stanisław Remuszko
To: Rzecznik NPW
Sent: Saturday, October 13, 2012 1:41 PM
Subject: Od Remuszki

Szanowny Panie Pułkowniku,
W nawiązaniu do czerwcowej  informacji: czy śledztwo zostało przedłużone, a jeśli tak, to do kiedy?
Z respektem i dobrymi zyczeniami
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #551 dnia: Października 18, 2012, 06:03:08 pm »
Tu sa zdjecia ze Smolenska, jakby ktos chcial obejrzec...

edit maziek - sorry Nex, jak ktoś chce obejrzeć, to niech sobie wygugla.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2012, 06:08:55 pm wysłana przez maziek »

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #552 dnia: Października 18, 2012, 06:24:10 pm »
Tu sa zdjecia ze Smolenska, jakby ktos chcial obejrzec...

edit maziek - sorry Nex, jak ktoś chce obejrzeć, to niech sobie wygugla.
No i czego cenzoruje  :( link dawał tylko przecie.Ja sam mialem zapodać ale sie bałem,że mnie calkiem "zaSmokują" i "zmoherują" i wstydzę sie teraz żem stchórzył  :-[ A w sumie, to nie wiem o które zdjęcia chodzi  :-\
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #553 dnia: Października 18, 2012, 06:48:39 pm »
Linkiem było rozpikselowane zdjęcie, to primo. Wtóro, cenzuruję, ponieważ moim zdaniem forum Lema to nie jest właściwe miejsce dla tych zdjęć. A także poprzez delikatność. Jeśli kto nie umie wyguglać - może napisać na priv do Nexa, albo do Ciebie. Po to zostawiłem treść postu Nexa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #554 dnia: Października 18, 2012, 07:12:33 pm »
Maziek, tam naprawde w linku od razu bylo widac rozpikselowane zdjecie? Jesli tak to sorry, bo specjalnie dalem linka do strony na ktorej sa te zdjecia i jeszcze drugie ostrzezenie o zawartosci, gdzie trzeba bylo ponownie kliknac, po wejsciu w link, zeby je zobaczyc. A zdjecia, jak zdjecia...
Swoja droga, czlowieka nachodzi mysl memento mori, po przejrzeniu tych zdjec.  Ludzie prowadza polityke, intrygi, pusza sie i nadymaja, dochodza do najwyzszych pozycji... a potem i tak koncza jako truchelka .