Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 519816 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #495 dnia: Maja 20, 2012, 10:37:15 am »
Ciekawa teza, więc powiadasz oszustwa* skutkujące podstawowymi brakami w szkoleniu (bo chyba przy podejściu na przyrządy podstawowy jest brak widoczności?) - nie są istotną przyczyną wypadku w warunkach złej widoczności? Co więcej nie ma znaczenia, że w danym wypadku dowódca przekroczył i te, bezprawnie mu nadane, minima? Których zresztą, w dniu lotu nie posiadał już od pewnego czasu, ponieważ nie wykonał lotów je odnawiających? I to dla Ciebie jest "he,he"? Twoje "he, he" brzmi cieniej niż popiskiwanie Ziobry na wiecu u Kaczyńskiego.

Raport jest np. tu: http://slimak.onet.pl/_m/TVN/tvn24/RaportKoncowyTu-154M.pdf
O wyszkoleniu załogi mowa jest na stronach 104-135, o Protasiuku traktują strony 104-118. 12 stroniczek każdy może przeczytać i wyrobić sobie zdanie o Twoim "he, he". Znajdzie tam na końcu też jeden z wielu dowodów, dlaczego nieprawdą jest, co napisałeś gdzieś niżej, że lądowali na radiolatarnie. Cytat:

... w dniu wypadku pilot nie miał ważnych dopuszczeń do wykonywania
lądowań jako dowódca samolotu Tu-154M w WM:

- [...]
− z wykorzystaniem systemu RSL – uprawnienie takie formalnie nie zostało nadane
pilotowi, a ostatnie zarejestrowane podejście do lądowania z wykorzystaniem systemu
RSL pilot wykonał 8.08.2005 r. na samolocie Jak-40, lewy fotel ćw. 39.


Koniec cytatu.

Choć może warto zacytować też jeden odnośnik wyżej: − z wykorzystaniem systemu PAR – pilot nigdy nie wykonał podejścia według tego
systemu
. PAR to procedura podejścia wg wskazań kontrolera widzącego samolot na radarze (na kursie, na ścieżce) - czyli taka jak w Smoleńsku.


*Oszustwa, w których Protasiuk brał udział co najmniej im się nie przeciwstawiając.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #496 dnia: Maja 20, 2012, 11:09:00 am »
Biorąc pod uwagę modne internetowe motto "prawda jest jak antygłowa,każdy ma swoją"(podobno J.Piłsudski tak powiedział) muszę przyznać,że d..a(nie mylić z pupą gombrowiczowską) Mażka jest w tej chwili większa.I jak "mnie się wydaje",ponieważ wyżej wspomniany narząd ma cechy kulistości,jest wielce prawdopodobne,że wprawiony(ten narząd) pewnym działaniem w ruch rotacyjny może przybrać znamiona "odwrotności"tylko pod wpływem jakiegoś nieznanego faktu.Będąc urodzonym pesymistoM,taki fakt nie nastąpi w najbliższym czasie.Zakładając taki pseudo-komiczny warunek proponuję odpocząć i udać się na spacer w ten piękny niedzielny poranek.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #497 dnia: Maja 20, 2012, 12:50:43 pm »
Szczególnie zastanawia lakoniczność strony 118, pomijającej, że wykonywał wtedy lądowania symulowane bez widoczności itp elementy szkolenia z rewelacyjnymi wynikami. Zrozumienie tej lakoniczności jest możliwe tylko, jeżeli się pojmie mętna idee przewodnią owego raportu, pisanego pod z góry określoną tezę a zatem bezwartościowego poznawczo.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #498 dnia: Maja 20, 2012, 02:33:38 pm »
Szczególnie zastanawia lakoniczność strony 118, pomijającej, że wykonywał wtedy lądowania symulowane bez widoczności itp elementy szkolenia z rewelacyjnymi wynikami...
Co stwierdzasz na podstawie czego konkretnie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #499 dnia: Maja 20, 2012, 08:11:24 pm »
Szczególnie zastanawia lakoniczność strony 118, pomijającej, że wykonywał wtedy lądowania symulowane bez widoczności itp elementy szkolenia z rewelacyjnymi wynikami...
Co stwierdzasz na podstawie czego konkretnie?
Idź się Millera spytaj. Domaganie się konkretów przez osobę pokładającą ufność w raporcie Miller jest mówiąc najłagodniej niepoważne.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #500 dnia: Maja 20, 2012, 08:41:48 pm »
Czyli piszczymy coraz cieniej, tak? Żadnych źródeł na pokrycie Twoich stwierdzeń? Jak zwykle tylko bzdury i bajędy "zespołu Macierewicza". Cienko przędziecie... A lemingi tego i tak nie kupią...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #501 dnia: Maja 20, 2012, 11:04:39 pm »
Czyli piszczymy coraz cieniej, tak? Żadnych źródeł na pokrycie Twoich stwierdzeń? Jak zwykle tylko bzdury i bajędy "zespołu Macierewicza". Cienko przędziecie... A lemingi tego i tak nie kupią...
Lepsze te niż urojenia Anodiny. Czego Miller nie opisał w raporcie szkolenia na Embraery? No bo właśnie ćwiczyli lądowania itp żeby uprawnienia dostać.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #502 dnia: Maja 20, 2012, 11:29:37 pm »
Co wiesz na podstawie? Będę tak pytał do znudzenia... Źródła, źródła... Znów wiedza tajemna... Poza tym ściemniasz. Raport wymienia to szkolenie na stronie 118 - to po pierwsze. Po drugie uprawnienia pilota to nie jest prawo jazdy na ciągnik, że każdym można jeździć. Uprawnienia ma się tylko na konkretny typ samolotu. Fakt, że mógł pilotować Embraera nie wpłynął na jego uprawnienia na Tu-154 ani na minima, jakie posiadał, zresztą uzyskane bezprawnie i już przeterminowane. O czym my dyskutujemy? W cywilnym lotnictwie zostałby natychmiast odsunięty od latania i to z wielu powodów.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #503 dnia: Maja 20, 2012, 11:37:14 pm »
zbok
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #504 dnia: Maja 20, 2012, 11:39:29 pm »
Wiem bo zaliczam się do wiedzących a nie do niewiedzących. Use google Luke sorry no banana bo mi się znudziło. Z pretensją do WYborczej idź że nie opisała.
I Miller wspomina, jakie lądowania ćwiczyli? Nie wspomina. Ale nie o tym piszę. Binienda w kraju odważcie się fiknąć.
http://niepoprawni.pl/blog/1289/tydzien-wieslawa-biniendy
Chwilowo mi się nie chce nic więcej pisać. Chyba nie trudno jest dojść do tego, co się ćwiczy na szkoleniu na Embraera?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #505 dnia: Maja 20, 2012, 11:42:46 pm »
Uu, widzę zaczątki agresji, aż taki brak argumentów ;) ...?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #506 dnia: Maja 21, 2012, 12:04:28 am »
Uu, widzę zaczątki agresji, aż taki brak argumentów ;) ...?
Ja twierdzę, że wszystko jest wyjaśnione? Jak jest to na tej stronie 118 dokładnie opisali w jakich lądowaniach byli szkoleni piloci na owych symulatorach. Nie napisali? Co za przeoczenie. Kurza ślepota.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #507 dnia: Maja 21, 2012, 12:19:42 am »
ić ty zboku
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #508 dnia: Maja 21, 2012, 12:32:13 am »
Obywatelu Remuszko, ostrożniej z tymi kalamburami, proszę!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #509 dnia: Maja 21, 2012, 12:42:21 am »
ZBOK: http://zbok.biol.uni.wroc.pl/
W Zakładzie prowadzone są badania tzw. kręgowców niższych: ryb, płazów, gadów i smoków. Badania obejmują dwa główne nurty: ekologię, ewolucję i filogeografię oraz badania nad rozrodem i gametogenezą. Obecnie realizowane są następujące główne tematy:
Hybrydogeneza i systemy genetyczne smoków zielonych kompleksu Draco Eustachiensis; Gametogeneza i rozwój gonad gadopłazów maźkowatych (badania anatomiczne, histologiczne i cytologiczne na poziomie mikroskopii świetlnej i elektronowej na przykładzie Perwersum bazylisconeaum eustachianum);
Hamstfu nalerzy pszeciwstawiać sie siłom i godnościom osobistom!!!
VOSM
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2012, 05:25:43 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )