Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 519784 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #435 dnia: Maja 06, 2012, 01:20:40 am »
Klasycznie "po" to jest proszę Pana "po", znaczy "później". Nie zaciemniaj, że ja coś zaciemniłem, po prostu nie czytasz ze zrozumieniem tekstu. Czyli jednak "po" katastrofie drzewa były zgolone, tak?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #436 dnia: Maja 06, 2012, 01:25:08 am »
Klasycznie "po" to jest proszę Pana "po", znaczy "później". Nie zaciemniaj, że ja coś zaciemniłem, po prostu nie czytasz ze zrozumieniem tekstu. Czyli jednak "po" katastrofie drzewa były zgolone, tak?
Później i bezpośrednio później.
Jak powiesz, że  PO zjedzeniu śliwek bolał Cię brzuch to każdy pomyśli, że śliwki są przyczyna a nie ulęgałki kŧóre konsumowałeś w międzyczasie. Tak ta konstrukcja funkcjonuje.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #437 dnia: Maja 06, 2012, 08:45:20 am »
Jak powiesz, że  PO zjedzeniu śliwek bolał Cię brzuch to każdy pomyśli, że śliwki są przyczyna a nie ulęgałki kŧóre konsumowałeś w międzyczasie. Tak ta konstrukcja funkcjonuje.
Ale konstrukcja "czy pana 10 kwietnia 2010 roku po godz. 8:41:06 CEST bolał brzuch" tak nie funkcjonuje. A przecież napisałem bardzo wyraźnie, że sformułowanie "po katastrofie", oznacza tylko cezurę czasową i nie chodzi w nim o łączenie tych dwóch zdarzeń łańcuchem przyczynowo-skutkowym, cyt.:

Cytuj
Pytanie brzmi, czy w czasie "po katastrofie" drzewa były już ścięte. Czyli czy 10 kwietnia 2010 roku po godz. 8:41:06 CEST, a więc już po upadku samolotu - były te wszystkie drzewa zharatane, czy nie?
- i po tym pytaniu podtrzymałeś odpowiedź, że nie wiadomo.

Czyli przyznajesz, że po wymienionej godzinie były jednak zharatane i to jest to stwierdzony czarno na białym fakt?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #438 dnia: Maja 06, 2012, 12:54:15 pm »
Piszę w stylu klasycznym: kiedyś tam po były, ale czy od razu po katastrofie to nie wiadomo.
A co do cezury czasowej to też nie wiadomo, jaka jest.  Niejasne i nei wiadomo.
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2012, 01:07:22 am wysłana przez Smok Eustachy »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #439 dnia: Maja 09, 2012, 09:06:38 am »
Krótko mówiąc wywodzisz, że z nieokreśloności czasowej zaistnienia zjawiska wynika jego niebyt? Pytanie jest proste, czy po wystąpieniu katastrofy drzewa były połamane. Twoja odpowiedź brzmi, że ponieważ nie wiadomo, kiedy katastrofa nastąpiła, to nie wiadomo, czy były połamane? Kot Schrodingera? Ponieważ nie wiadomo, kiedy Władysław Jagiełło się urodził, to nie wiadomo czy żył... to i bitwy pod Grunwaldem nie było?

Skąd taka pokręcona logika? Bo przyznanie istnienia faktu połamanych drzew kazałoby wytłumaczyć wiarygodnie, co je połamało... Zmusiłoby do znalezienia dowodu, że były połamane przed katastrofą, albo nie były po niej... albo że ich połamanie nastąpiło równocześnie, ale nie ma z katastrofą związku... Na to patentu nawet typu pióro z luźną skuwką Szuladzińskiego nie ma, więc fakt jest odrzucany, jako niewygodny. Idąc tym tokiem rozumowania Lech Kaczyński żyje... I oto mniej więcej chodzi, że takie postępowanie jest całkowicie puste poznawczo, bo niczego nie może wyjaśnić. 

Tymczasem wreszcie Artymowicz dochodzi do najciekawszej części swego bloga - dla tych co opierają się na fizyce a nie polityce.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #440 dnia: Maja 09, 2012, 04:46:07 pm »
maźku, kolejna zabawka...

Prof. Wiesław K. Binienda, Ph.D., F. ASCE "Analysis of the Polish Governmental Plane Crash in Smolensk, Russia, on April 10, 2010"
 - wersja pierwotna:
http://www.ecgf.uakron.edu/~civil/people/binienda/Parlament%20November%202011%20-%20English.pdf
 - wersja ostateczna dla PE:
http://smolenskcrash.eu/uploaded/EU%20march%2028%202012%20-%20EnglishBinienda.pdf
 - prezentacja na wiadomej konferencji w Pasadenie:
Dr Binienda na konferencji "Earth and Space" Pasadena 2012.04.18
Znajdź 10 szczegółów...  8)

ps. ciekawostka: praca o tytule ("Ballistic Impact and Crashworthiness Response of Aerospace Structures") identycznym do sławetnego szóstego sympozjum, z Biniendą w roli współautora; pochodzi z 2009:
http://ascelibrary.org/aso/resource/1/jaeeez/v22/i3/p199_s1?isAuthorized=no


Edit: jest i artykuł pokonferencyjny:
http://www.cleveland.com/science/index.ssf/2012/04/university_of_akron_engineerin.html
Aż się Artymowicz wkurzył i commenta walnął:
http://www.cleveland.com/science/index.ssf/2012/04/university_of_akron_engineerin/5298/comments-2.html
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2012, 06:23:39 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #441 dnia: Maja 09, 2012, 07:04:16 pm »
Świetny link Q,zwłaszcza z wypowiedziami Artymowicza a raczej jego oponentów(jakoś dziwnie dużo tych nieudoczonych oponentów nie uważasz  :P )
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #442 dnia: Maja 09, 2012, 07:25:54 pm »
jakoś dziwnie dużo tych nieudoczonych oponentów nie uważasz  :P

Nieno, ja się cieszę, że Ci wesoło, ale - z całym szacunkiem dla demokracji - stałej G (vel γ) np. w głosowaniu powszechnym raczej nie wyznaczysz (a mówimy tu o problemie fizycznym).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #443 dnia: Maja 09, 2012, 08:07:44 pm »
jakoś dziwnie dużo tych nieudoczonych oponentów nie uważasz  :P

Nieno, ja się cieszę, że Ci wesoło, ale - z całym szacunkiem dla demokracji - stałej G (vel γ) np. w głosowaniu powszechnym raczej nie wyznaczysz (a mówimy tu o problemie fizycznym).
Co ty referendum proponujesz 8) Sondaż pokazał 18% idiotów nie zaznajomionych z podstawami fizyki a co do fizyczności  ;) ,ponieważ w paru postach w górę nie ma żadnych wzorów, trzeba dyskusję przenieśc do tematu polityki smoleńskiej(postulat do moderatora).
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2012, 08:10:21 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #444 dnia: Maja 09, 2012, 09:09:13 pm »
Tu jest link http://recma.salon24.pl/347749,p-artymowicz-pogromca-w-biniendy i jest parę wzorów i filmik o samolociku co trochę lasu skosił i cały się ostał,to może symulacji w naturze już nie trza robić?Przecie wiadomo,że nikt takiej symulacji nie zrealizuje(za duże koszty) no chyba,że PIS dojdzie do władzy i jakiś nowy podatek wymyśli.Dowodów nowych też w sprawie katastrofy nie będzie.Wrak zgnije a prawdy się nie do wiemy.Ale sorry prawda już jest zapomniałem  :-X
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #445 dnia: Maja 09, 2012, 09:19:59 pm »
Wyciągnąłem z ww. komentarza link do wywiadu, którego niedawno Artymowicz udzielił Polsat News.

Poszedłem krok dalej. Artymowicz wspominał o inicjatywie prof. Kleibera, szefa PAN; TU więcej o niej:
http://www.polskatimes.pl/artykul/554443,prof-kleiber-katastrofe-smolenska-powinni-badac-zagraniczni,id,t.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #446 dnia: Maja 09, 2012, 09:43:16 pm »
Wyciągnąłem z ww. komentarza link do wywiadu, którego niedawno Artymowicz udzielił Polsat News.

Poszedłem krok dalej. Artymowicz wspominał o inicjatywie prof. Kleibera, szefa PAN; TU więcej o niej:
http://www.polskatimes.pl/artykul/554443,prof-kleiber-katastrofe-smolenska-powinni-badac-zagraniczni,id,t.html
Q profesorami jedzieś!Wstyć się!Tu trzeba dyskutować merytorycznie!A jak ci napiszę,jak te profesory dostawały tytuły(Zanussi kłania się)I ile profesorów będzie za a  ILE PRZECIW!Dowodów jest tyle,ile ruskie dali a poza tym nic!Przydałby się odmrożeniec z opowiadania Mistrza , co to opowiadał o pewnym indywiduum,jak to pokractwo orkiestrę żarło po trochu i jakoś nikt nie mógł, tego pokractwa wyprowadzić z błędu,że czyni żle.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #447 dnia: Maja 09, 2012, 10:36:42 pm »
maźku, kolejna zabawka...
Możesz w trzech zdaniach zreferować o co biega (że zagadka) strasznie nieczasowy ostatnio jestem (jak chyba widać). Wywiadu z Artymowiczem nie widziałem, bo napisał, że mówił o tym, co od dawna wałkowane, bo teraz wywiadów się nawet ramowo nie uzgadnia tylko wchodzi się do studia i już. Chciał mówić o czym innym, ale pytali o co innego ;) . Doświadczyłem tego za onego jedynego razu, co mię do tivi wzięli...

P.S. wiesioł, prośba do moderatora... a moderatora do Ciebie, żebyś spacje wstawiał gdzie trzeba. Jak widzę Twoją patriotycznie-narodową interpunkcję to mnie, niemieckiego leminga na ruskim żołdzie, łapy świerzbią...
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2012, 10:40:15 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #448 dnia: Maja 09, 2012, 10:51:53 pm »
Możesz w trzech zdaniach zreferować o co biega (że zagadka) strasznie nieczasowy ostatnio jestem (jak chyba widać).

Że W. B. trzy razy przedstawił zasadniczo tą samą prezentację, to rozbudowując, to skracając (znaczy: że w Pasadenie nic w sumie nowego nie dopowiedział, może poza tym fragmentem cytowanym potem przez media:
"If they show that I made an obvious error, it would be a tremendous blemish on my career, /.../ if I would hesitate to look for truth just because of my career, that would be a pretty bad scientific approach. I hope at a minimum I can bring people to ask questions, and at the end they will do the investigation and show that my work was incorrect or correct. Either way, I don't mind.")
Danych wejściowych nadal ani dudu.

Za to szum medialny się zrobił, nawet do phys.org doszedł:
http://phys.org/news/2012-04-radar.html

ps. osoby nie mające nic sensownego do dodania w - tej czy innej - dyskusji prosiłbym o zaprzestanie przybierania pozy przysłowiowej podstawiającej nogę żaby, płazów bezogonowych (Amphibia, Anura) nie obrażając...
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2012, 12:26:23 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #449 dnia: Maja 09, 2012, 11:09:27 pm »
[quote
P.S. wiesioł, prośba do moderatora... a moderatora do Ciebie, żebyś spacje wstawiał gdzie trzeba. Jak widzę Twoją patriotycznie-narodową interpunkcję to mnie, niemieckiego leminga na ruskim żołdzie, łapy świerzbią...
[/quote]  Kochanienki moderatorze(pomijając twoje kojarzenie wiesiola z osłem) i moją ,jak to zwiesz patriotyczną interpunkcję, pragnę ci pogratulować dobrego samopoczucia w swej elokwencji moderatora(nie cenzora)zauważ,że zanim to skasujesz, to parę osób to przeczyta,,,
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta