Autor Wątek: Klub PoLemistów  (Przeczytany 42997 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 18, 2010, 10:41:26 pm »
Cytuj
Facebook to nowe możliwości, godne Dicka. Wink

Dick utwierdzilby sie w swych lemowych obsesjach;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 18, 2010, 10:44:21 pm »
No pięknie... już widzę Lema, jak biegnie sobie konto na fejsbuku zakładać...  ::)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 18, 2010, 11:02:24 pm »
I tak dobrze, ze nie na naszej (bez)klasie... ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 24, 2010, 11:03:31 am »
To Lem sobie sam to konto założył? I toleruje obok reklamy testów IQ? No, tego to się po nim nie spodziewałem... świat się kończy, proszę państwa...


Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 24, 2010, 11:15:07 am »
Wziął przykład z Clarke'a ;):
http://www.facebook.com/pages/Sir-Arthur-C-Clarke/11683602167

ps. a serio, to moda na to, że wszystko musi mieć reklamę na fejsbuku to jakaś zmora...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 24, 2010, 12:09:48 pm »
ja to się zastanawiam, kto kogo reklamuje - facebook Lema, czy Lem facebooka...

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 25, 2010, 01:22:53 pm »
ja to się zastanawiam, kto kogo reklamuje - facebook Lema, czy Lem facebooka...

Ernest Hemingway (7000 fanów)
Saul Bellow (1500 fanów)
Philip K. Dick (35 000 fanów)
Vladimir Nabokov (10 000 fanów)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 27, 2010, 02:50:12 pm »
I co z tych fanów wynika? Niewiele wynika, albo i zgoła nic. Połowa z nich to pewnie tzw. "martwi userzy", z pozostałych 70% traktuje "fanowanie" jako wymóg bieżącej mody - bo trochę głupio byc na fejsbuku i nie być niczyim fanem, itd. Moda na blogi trochę przemija, na top wchodzi facebook, za rok, dwa i on przestanie byc trendy, będzie co innego, i tak się to kręci.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #68 dnia: Marca 27, 2010, 04:43:41 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #69 dnia: Marca 27, 2010, 08:49:11 am »
A teraz jeszcze te informacje o zarażonych upublicznią  ::)
http://antyweb.pl/facebook-planuje-automatycznie-udostepnic-nasze-dane-swoim-partnerom/

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #70 dnia: Marca 29, 2010, 11:28:58 pm »
A teraz jeszcze te informacje o zarażonych upublicznią  ::)
http://antyweb.pl/facebook-planuje-automatycznie-udostepnic-nasze-dane-swoim-partnerom/

Przeczytałam. Abstrahując już od tego, że nie mam konta na FB, to przecież te "udostępniane bezczelnie" dane,to są dane, którymi ludzie SAMI chwalą się przed światem... Tyle że FB udostępni jakiś automat do ich zbierania i firma X wykupi usługę, zamiast sama ten automat pisać albo zatrudniać "studentów".

Tutaj na forum też widać, kto jest aktualnie aktywny. Nie bardzo rozumiem, dlaczego akurat ta informacja miałaby być taka newralgiczna.  ???

Wydaje mi się, że ludzie tak się ekscytują tym "ujawnianiem danych", ponieważ nie rozumieją że ich dane z NK czy FB są dostępne dla WSZYSTKICH. Wydaje im się, że to są dane dla znajomych i nieznajomi ich nie oglądają... To znaczy - większość pewnie teoretycznie to rozumie, ale praktycznie mają poczucie kameralności danych.. Podobnie jest z blogami, przeświadczenie, że czytają je tylko znajomi... Nie wiem, pewnie to po prostu trudno myślowo ogarnąć i mieć cały czas w pamięci (coś jak z ogromem świata - trzeba uczynić spory wysiłek żeby go sobie przybliżyć i na co dzień się o tym nie myśli, nie chodzimy non-stop w poczuciu "jestem pyłkiem na pyłku pędzącym przez bezkres")

PS
Czy może ktoś chce mój numer konta? Chętnie udostępnię i przyjmę wszelkie wpłaty  ;D