Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xpil dnia Dzisiaj o 09:52:01 pm »
Ale... nie wykluczam, że się wybiorę... Z ciekawości.

Znajomy z okolic 3miasta mówi, że się wybierze na dniach, również z czystej ciekawości ;)
2
Forum po polsku / Odp: Wokół Lema się dzieje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez skrzat dnia Dzisiaj o 07:58:00 pm »
Jeszcze odnośnie Planety Lem w Krakowie (oraz obchodów setnej rocznicy urodzin Lema, która zbliża się wielkimi krokami):

3
Forum po polsku / Odp: O Lemie napisano
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Dzisiaj o 06:14:33 pm »
"Teksty drugie" znów pozytywnie zaskakują, choć to już archiwistyka.
Kolejny artykuł o Lemie, tym razem Przemysława Czaplińskiego. O tyle bardziej istotny niż inne tego typu"dewagacje", iż sam analizowany pisarz wypowiadał się o nim wielce dobrze, a to w szkicu "Horyzont za mgłą" zawartym w "Planecie Lema"... Czapliński przeczytał mnie bardzo dokładnie...
To rzadkie, gdyż Lem najczęściej się zżyma na interpretatorów.
Tu;
http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Teksty_Drugie_teoria_literatury_krytyka_interpretacja/Teksty_Drugie_teoria_literatury_krytyka_interpretacja-r2001-t-n6_(71)/Teksty_Drugie_teoria_literatury_krytyka_interpretacja-r2001-t-n6_(71)-s59-75/Teksty_Drugie_teoria_literatury_krytyka_interpretacja-r2001-t-n6_(71)-s59-75.pdf
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 03:44:00 pm »
Dla mnie to jednak upadek... Od treningu heroicznych astronautów, do zabawki dla hedonistów... Choć patrząc na (realne) początki tej metody może jest to trzymanie się korzeni po prostu?

Nawiasem: nazwa tego przybytku mnie odstręcza. Cóż z tego, że narkotyk przez sam mózg produkowany, jak narkotyk. Szyld w sam raz dla kandydatów do klatki orchidei.

Ale... nie wykluczam, że się wybiorę... Z ciekawości.
5
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Summa Technologiae]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 03:31:58 pm »
Glina? Wpisuje się w szereg supergolemów;)

Ten Gregory Benford, co to się o nim Mistrz ostro wyraził, postulował coś takiego chyba całkiem serio (na ile serio może być hard SF pisana przez kosmologa):

"- Starych?
- To forma inteligencji wywodząca się z gliny.
- Z gliny? Z ziemi?
- Z magazynu energii elektrostatycznej w glinianych korytach z roztworami soli. Przypuszczam, że z dawnych brzegów morskich.
Toby zirytował się.
- Może i jestem gotów uwierzyć, że pochodzisz z Ziemi, ale żyjąca ziemia? Myślisz pewnie...
- Oni nastali pierwsi. Rzuć okiem.
W sensorium Toby’ego zamigotał trójwymiarowy wykres. Chłopak podzielił go na sekcje, żeby odczytać w dwóch wymiarach, które zredukowały niuanse do prostego diagramu.
- Złożoność?
- Specjalistyczne określenie brzmi „złożoność struktury”. Gliny tworzyły skomplikowane kratownice, które mogły się replikować. Zbierały prądy piezoelektryczne, napędzane przez ciśnienie w kryształach. Później pozwoliły algom chwytać światło słoneczne. Odciągały energię jak farmerzy.
Toby nie wiedział, co o tym myśleć.
- Więc... Starzy to żywa ziemia?
- W połączeniu ze strukturami magnetycznymi, tak. Trochę trudno opisać ten pradawny mariaż. Oczywiście miał miejsce dawno temu.
Toby patrzył na ogromne ery reprezentowane przez linie proste. Biologiczne istoty nastały po glinach, przecinając „królestwo magnetyczne”, a dalej biegły intrygujące kreski opatrzone nazwą „ziemskie biologiczne”. O „memach” i „kenach” nic nie wiedział. Z osi czasu domyślał się, że to wszystko rozpoczęło się ponad dwanaście miliardów lat temu, wraz z - z czym? Z całym wszechświatem?"

"Centrum Galaktyki", t.6, "Żeglując przez wieczność"

Skąd i do - nie dających spokoju chmurze - zGOLEMowych prądów morskich niedaleko.

Zatem, jeszcze w sprawie niewykrywalności ew. prekursorów, cytat z GOLEM-a XIV:

"To, jakoby objawy Rozumu w Kosmosie można było wykryć podług ich fizykalnego obrazu, przedstawia dziecinną idee fixe, jest to fallacia cognitiva, przed która kategorycznie was ostrzegam. Żaden obserwator nie może zidentyfikować jako rozumnych lub Rozumem sprawionych zjawisk, w niczym nie podobnych do znanych sobie."

(Jak pomyślę, że miał to Ocean Solaris mówić... ciarki...)
6
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Summa Technologiae]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 01:25:16 pm »
Właśnie to miałam na myśli:)
Czyli RoboCop;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/RoboCop
Ha!
Superglina (ależ słówko!:) ) to bardzo dobrze. A czy jest taki „hybryda” zdolny do rozmnażanki? Zdaje się, albo w ogóle nie będzie miał dzieci, albo te dzieci nie będą już w takim stopniu opancerzone jak ojciec :)
Glina? Wpisuje się w szereg supergolemów;)
LA porzuć te starodawne pomysły o rozmnażance...;))
To będzie konstrukcja, budowa, inżynieria, biomedycyna...celowe budowanie superludzi;)
https://gadzetomania.pl/18023,wnetrznosci-robocopa-ujrzaly-swiatlo-dzienne
Przy tym...przeniesienie nośnika pamięci będzie błahostką...skopiowanie go...wyczyszczenie...naładowanie dowolnymi wspomnieniami...;)
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xpil dnia Dzisiaj o 11:26:51 am »
Wariacka kąpiel nie tylko u Pirxa!

https://www.groupon.pl/deals/salon-endorfia-2

Ha.
8
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Wrzesień 18, 2018, 02:49:09 pm »
A jeśli od muzyki klasycznej się łysieje?

Można by sprawdzić - policzyć łysych w filharmonii i na koncercie rockowym.

Ooo, to zupełnie jak z liczbą zgonów i umiejętnością gry na skrzypcach (szukać u Tyma i Merle).

No to coś dla ratowania zdrowia (od homeopatii z pewnością skuteczniejsze):

A jak ktoś nie potrafi na skrzypcach niech sobie radzi jak może:
9
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hokopoko dnia Wrzesień 18, 2018, 11:51:39 am »
Tych beczek dzisiaj tyle, ze zawrót...ale akurat mi pasuje, by dziś...jeszcze jest 14-sty?
No, jak latoś pochodziłem trochę bez kaszkietu, też taką czerwoną glacę miałem.
A jeśli od muzyki klasycznej się łysieje?
Wiec coś odmiennego, poniekąd antyteza tego barytona odbedrzichowego, choć też o miłości
Dziś oficjalna premiera, a już mi się wkręciło
https://www.youtube.com/watch?v=Ga0Z41hfl8w

Można by sprawdzić - policzyć łysych w filharmonii i na koncercie rockowym.

Godzilla fajny. Prawie ja nie godzilla.

Poezja śpiewana z innej beczki

10
Forum po polsku / Odp: Doktor Lem. Anegdoty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Wrzesień 18, 2018, 12:35:46 am »
Jedno z najważniejszych dzieł medycyny polskiej:

Medycyny to może - tak serio - nie, ale o medycynie - z pewnością. I to w dziejach literatury światowej. Bo wszak mało w niej pierwszorzędnych dzieł z lekarzami ukazanymi przez pryzmat pracy zawodowej w centrum fabuły. Kogóż tu - poza Lemem - można wymienić? Złośliwca Molière'a, Camusa z jego doktorem Rieux (piękna, do nierealności, postać)... Kogo jeszcze?
Strony: [1] 2 3 ... 10