Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1374256 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2685 dnia: Maja 16, 2017, 09:13:33 pm »
Najlepszy Waters jest tu

Ha nawet i tu
Co nie zmienia postaci rzeczy, że najgorszą "solowa" w ramach PF to wspomniana przeze mnie. Nie ma co narzekać, wiek robi swoje, aczkolwiek przyjemnie będzie posłuchać starego zgreda.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2686 dnia: Maja 21, 2017, 09:11:23 am »
Przypomnieliscie mi koncert Watersa na którym byłem w 2002 w stolicy. Grał te (starsze, z amused to).
Ależ zimno było, choć czerwiec. Zapaliłem się poń.
Cytuj
dlaczego w europejskim konkursie biorą udział Australia oraz Izrael, mimo że te państwa nie leżą w Europie?
Niedopuszczalny skandal, trzeba natychmiast to zmienić. Chyba najlepiej podbić i skolonizować. A...już skolonizowaliśmy? Hm...   ;)

Dobra tam - coś korzennego na dwa nastroje - skoczny;
https://www.youtube.com/watch?v=5tHzfKLN_1M
i slowny
https://www.youtube.com/watch?v=m_TsUb0T95E
A także poza zawodami dokończenie, z wektorem, pana eS
https://www.youtube.com/watch?v=yCC4bkFwOfk
którego wszak wszyscy znacie  :D
https://www.youtube.com/watch?v=sTlperhyiDk
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2017, 09:14:23 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2687 dnia: Maja 21, 2017, 10:23:08 am »
@ Liv
Suwerennie wymyślasz/dorabiasz taki sens (skandal, kolonizacja), jakiego w moim bezpodtekstowym i niealuzyjnym pytaniu, powodowanym zwykłą ciekawością, nie było ani trochę. Powtórzę zatem powoli: dlaczego w europejskim konkursie biorą udział Australia oraz Izrael, mimo że te państwa nie leżą w Europie?
Wiesz dlaczego, to powiedz, a jak nie wiesz, to przecież żaden wstyd!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2688 dnia: Maja 21, 2017, 11:25:46 am »
@ Liv
Suwerennie wymyślasz/dorabiasz taki sens (skandal, kolonizacja), jakiego w moim bezpodtekstowym i niealuzyjnym pytaniu, powodowanym zwykłą ciekawością, nie było ani trochę. Powtórzę zatem powoli: dlaczego w europejskim konkursie biorą udział Australia oraz Izrael, mimo że te państwa nie leżą w Europie?
Wiesz dlaczego, to powiedz, a jak nie wiesz, to przecież żaden wstyd!
R.
Nic nie dorabiam. Po prostu się śmieję.
Wątek muzyczny jest z założenia błahy, przynajmniej na tym forum. Służy do drobnych przyjemnostek.
Stąd pytania stawiane w nim z taką pompą mnie śmieszą. A jeszcze bardziej oczekiwanie poważnej odpowiedzi, stąd żarty - no, tak mam i już.
Ale tylko tutaj.
Bo przecież tuż obok są wątki gdzie codziennie zbawia się świat i rozstrzyga problemy za trudne dla filozofów i naukowców. Może tam spróbuj?   ::)
Odpowiadając wprost, byś nie musiał ciągnąc tematu - mówię, że nie wiem.
Mogę tylko nadmienić, że pytanie jest z kategorii nieścisłych, czyli nie ma jednej, jednoznacznej odpowiedzi typu a ile to dwa plus dwa. Myślę że odpowiedzi jest wiele i co gorsza, część z nich nawzajem się wyklucza.  Nawet mam jakieś pomysły, ale niech zostaną one w mojej głowie. Może tylko to, że odpowiedzi raczej nie mają wiele wspólnego z muzyką, podobnie zresztą, jak cały ten festiwal.
I tak, wszystko to piszę dla pretekstu muzycznego - kto ma uszy niechaj słucha...mega-poducha z epoki Gierka.
 :-*
https://www.youtube.com/watch?v=qvvstrKLvts
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2017, 11:35:32 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2689 dnia: Maja 21, 2017, 09:01:08 pm »
Ostatnio usłyszałem,  że Eurowizja to taka muzyczna paraolimpiada  ;D

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2690 dnia: Maja 21, 2017, 09:37:25 pm »
A o udziale tej Australii i Izraela wiesz Pan cóś?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2691 dnia: Maja 21, 2017, 09:58:29 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2692 dnia: Maja 21, 2017, 10:17:14 pm »
Stan, nie żartuj sobie z nas, że nie wiesz.
Przecież tu wszystko jest ławą na kawie. A wszak to znana Wikipedia - pierwszy krok poszukiwacza.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Udzia%C5%82_pa%C5%84stw_w_Konkursie_Piosenki_Eurowizji
Możliwość udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji ma każdy nadawca publiczny, który jest aktywnym członkiem Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Za aktywnego członka organizacji uznaje się krajowego nadawcę, który lub znajduje się w państwie należącym do Rady Europy bądź położonym na terenie Europejskiej Strefy Nadawców[1][2], której terytorium ustalane jest przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny[3]:

„Europejska Strefa Nadawców” rozgraniczona jest na zachodzie od zachodniej granicy Regionu 1 i na wschodzie przez południk 40° na wschód od Greenwich oraz na południu przez równik 30°, obejmując północną część Arabii Saudyjskiej i tę część krajów, które sąsiadują z basenem Morza Śródziemnego. Dodatkowo, do Europejskiej Strefy Nadawców zaliczają się także: Armenia, Azerbejdżan, Gruzja oraz te części terytorium Iraku, Jordanii, Syrii, Turcja i Ukrainy, które leżą poza wyżej wymienionymi granicami[3].

Tym samym aktywne uczestnictwo w Konkursie Piosenki Eurowizji nie jest zależne od geograficznego położenia kraju, na co wskazywałby przedrostek „euro-” w nazwie. W widowisku brało lub bierze udział także kilka państw spoza granic Europy: Izrael i Armenia (Azja Zachodnia), Maroko (Afryka Północna), a także kraje transkontynentalne, których tylko część powierzchni należy do Europy: Turcja, Rosja, Gruzja, Azerbejdżan[5].
[/b]
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2693 dnia: Maja 21, 2017, 10:36:27 pm »
Naprawdę nie wiedziałem i nie rozumiałem. Dziękuję, Livie :-)

R.

ironiczny pjes: a my jako Polonia (Vistulandia) możemy należeć (gdybyśmy poprosili) do południowoamerykańskiej strefy nadawców?

pjeserio: dałem przed chwilą panu Nexowi plusa i z 312 zrobiło się 314. Teraz dajemy dubeltowo?
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2017, 10:43:12 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2694 dnia: Maja 21, 2017, 11:41:11 pm »
ironiczny pjes: a my jako Polonia (Vistulandia) możemy należeć (gdybyśmy poprosili) do południowoamerykańskiej strefy nadawców?

Skoro byli tacy, którzy proponowali członkostwo Polski w NAFTA (North American Free Trade Agreement; co się wykłada jako Północnoamerykański Układ Wolnego Handlu lub Północnoamerykańska Strefa Wolnego Handlu), choć nie leży ona w Ameryce... Skoro należymy do NATO (Paktu Północnoatlantyckiego), a do Atlantyku od nas kawałek... To pewnie wszystko jest teoretycznie możliwe... ::)
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2017, 11:42:44 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2695 dnia: Maja 22, 2017, 11:28:47 am »
Euroeuro...tymczasem Opole się sypie koncertowo - przez Pismo jednego Misia - od dzisiaj widzę zablokowane także w tjubce (znaczy trzeba się logować do odsłuchu).
Jedni odchodzą, drudzy kontynuują zaczęte - Kazik wraca do Taty - nihil novi, ale fajnie przenosi o kilkadziesiąt lat:
https://www.youtube.com/watch?v=KqeyEt-eFCE
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2961
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2696 dnia: Maja 22, 2017, 12:35:07 pm »
Z innej beczki


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2697 dnia: Maja 25, 2017, 10:28:11 am »
Czy szanowne gremium nie sadzi, że Sipa rżnęła z Pussycat (ze składanki Pussycat pierwszy utwór, Missisipi). Lub odwrotnie (w kwestii, kto kogo)? A może ta melodia to standard?

P.S. Waters jak Waters, ale Jeff Beck to tam daje popalić (u Hoko). Jeff Beck jest bosski.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2017, 10:34:00 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2698 dnia: Maja 25, 2017, 11:24:15 am »
Coś tam jakby ssipi...ale wygląda mi, że Madonna chyba pożyczyła od tej zkotowej: diastemę;)
P.S. Waters jak Waters, ale Jeff Beck to tam daje popalić (u Hoko). Jeff Beck jest bosski.
Pan którego czas się nie ima...było już, aleć:
https://www.youtube.com/watch?v=EHKsg3NIIgQ
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2699 dnia: Maja 25, 2017, 11:30:52 am »
Albo:
&t=180s

Przy okazji Tal Wilkenfeld też jest świetna, zwłaszcza saute, znaczy solo.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).