Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NEXUS6 dnia Dzisiaj o 01:14:54 am »
Ta tabelka jest bardzo myląca. Wszystko na prawo od USA to są kraje z którymi chyba nie bardzo chcemy się porównywać ;) ? Choć to oczywiście budujące, że USA ma mniejszą stopę zabójstw od Zimbabwe i Hondurasu ;) . Nawet jednak mimo zminiaturyzowania skali pionowej zabójstw poprzez obecność krajów, w których na ulicach gangi rżną się w biały dzień za pomocą broni maszynowej i granatników - schodek na USA jest bardzo widoczny. USA są w tej kwestii daleko poza nawiasem cywilizowanego świata. I to zwłaszcza, że w większości tych krajów "na prawo od Stanów" władza, policja i sądy nie obejmują swym zasięgiem części lub całości terytorium (patrz wprowadzenie wojska zamiast policji w Brazylii).

Lepsza jest ta tabelka (uporządkować wg homicides) tu: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_firearm-related_death_rate

Jak widać w USA ten współczynnik (intencjonalnych zabójstw z broni palnej) wynosi 3,60 i oznacza to, że jest 6 razy wyższy niż w jakimkolwiek kraju Europy, a od średniej w Europie wyższy 16 razy. Przed Stanami są kraje - jakie, można odczytać z listy. Każdy, kto mówi, że w USA nie ma problemu z bronią - powinien sobie wyobrazić, że aby w jego kraju ten współczynnik, był jak w Stanach - to w UK musiałoby być o 60 razy więcej zabójstw z bronią, a w Polsce - 90.

Warto również zauważyć, że ogólnie, w kwestii śmierci jakiejkolwiek (intencjonalnej, nieintencjonalnej, wypadków) spowodowanej bronią palną USA są jeszcze bliżej czołówki.

Poza tym to zupełnie nie rozwiązuje kwestii, jaką postawił Q - dlaczego w ogóle w Stanach zdarzają się takie masakry? Ostatnie lata rok po roku pokazywały, że jakiekolwiek tłumaczenia, związane z rasą (to czarni), czy religią (to muslimy) czy "syndromem wielkiego miasta" (nikogo nie znał, lokalnie to się nie zdarza) być może i tłumaczą pojedyncze przypadki - ale na pewno nie są wytłumaczeniem ogólnym. Mam wrażenie, że w Stanach jest na to zwyczajnie moda. Brevik pierwszym importem. Sądzę, że będzie miał następców, niestety.

P.S. - ale Trump myślał i wymyślił - rozda broń nauczycielom. Hollywood będzie miał co kręcić, western jako gatunek jednak nie umrze.
Nie jest mylaca. Mylace jest porownywanie wszystkich "gun related deaths" z iloscia broni na mieszkanca. Trzeba tez pamietac ze USA obowiazuje rozne prawa w poszczegolnych stanach, a nawet miastach odnosnie posiadania broni.  Nawet gdyby wziac pod uwage zabojstwa przy uzyciu broni:

Tu sa ciekawe statystyki:
https://augmentedtrader.com/2012/12/16/guns-and-homicide-worldwide-statistics/

2
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Luty 22, 2018, 10:11:18 pm »
Co do gramatyki, chętnie pomogę - o ile będę wiedział  8). Tylko najlepiej załóż w tym celu nowy temat w Hyde Parku.
Jeszcze raz dziękuję, jest mi bardzo miło. A czy wolno mi wysłać do Ciebie prywa? Nie chciałbym bowiem zaśmiecać strony Forum nikomu oprócz mnie niepotrzebnymi wątkami i wpisami.
Wcale nie jest powiedziane, że nikomu...  ::) Ale jak chcesz. Tylko cierpliwości, bo zaglądam tu tak do dwóch razy na tydzień.
Tak sobie myślę, że gdyby Panowie jednak nie zniknęli do PMów - to wątek typu: poradnia językowa - mógłby być dosyć ciekawy:)

Przykładam ucho tu i ówdzie - Solomona w parze z koncertami Beethovena pamiętam od kilku lat - dzięki Hokowi:)
Ale co do opery to mam jednak mieszane odczucia...
Jakie tam zawłaszczenie - przewiń kilka stron;) -  miła odmiana - nawet jeśli te mieszane...:)
Roman ładnie...a ten pan na przykład nie potrafi zbytnio śpiewać, muzyka - cóż;) - ale rzepik na odczepik:)
https://www.youtube.com/watch?v=WyWqEFeKX2E
3
Hyde Park / Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Luty 22, 2018, 10:06:47 pm »
Napiszę tylko, że nie dam rady dziś napisać :( .
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiesiol dnia Luty 22, 2018, 10:01:39 pm »
Dla J. należała się szubienica za zdradę narodu jeszcze za życia. Gdybym był chrześcijaninem, to bym mu wybaczył. Zapobiegliwy był do samej śmierci, podobnież przyjął komunie świętą tuż przed śmiercią. Na co liczył, przecie Boga nie sposób oszukać, może jednak był dobrym człowiekiem, bierze ktoś na serio to co napisałem ?
5
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hokopoko dnia Luty 22, 2018, 09:20:33 pm »

Co do gramatyki, chętnie pomogę - o ile będę wiedział  8). Tylko najlepiej załóż w tym celu nowy temat w Hyde Parku.
Jeszcze raz dziękuję, jest mi bardzo miło. A czy wolno mi wysłać do Ciebie prywa? Nie chciałbym bowiem zaśmiecać strony Forum nikomu oprócz mnie niepotrzebnymi wątkami i wpisami.
Wcale nie jest powiedziane, że nikomu...  ::) Ale jak chcesz. Tylko cierpliwości, bo zaglądam tu tak do dwóch razy na tydzień.

Aida - z tych najbardziej znanych oper Verdiego tę lubię najmniej, słucham rzadko, więc i nie mam za bardzo porównania. Za to Turandot to moja ulubiona opera Pucciniego. Del Monaco jest świetny, ale gdybym miał wybrać nagranie całości, to może byłby to Molinari-Pradelli z Nilsson i Corellim  :)

Wysłuchalem 3 razy z rzędu. Przypomniałem sobie młodość, gdyż miałem płytę winylową - a nawet nie winylową lecz twardą, szelakową - z nagraniem "Signore, ascolta". O ile pamiętam, akurat z Corellim i Renatą Scotto.
Opera Odeska wznowiła w tym sezonie "Turandot". Kolejne przedstawienie odbędzie się czwartego marca - jeżeli dożyję, chciałbym pójść.
A na razie posłuchamy "Gloria Tosca", arię Cavaradossiego - nadal w wykonaniu Corelliego:

Tak sobie myślę, czy w tej arii Corelli czy del Monaco bardziej mi pasuje... ale jest sporo nagrań z ich udziałem, nieraz całkiem różnych. Całość - del Monaco z Tebaldi. A samą arię to i tak wybrałbym pewnie w którymś z wykonań Miguela Flety

P.S. Bardzo mi miło - a jednocześnie niełatwo - rozmawiać z takim wytrawnym znawcą i miłośnikiem muzyki jak Ty :)

E, bez przesady. Moje znawstwo jest dość wyrywkowe i raczej praktyczne: to, co mi się podoba, znam z wielu wykonań; a jak coś mi nie podchodzi, to się i nie zmuszam - więc np. o Donizettim i Bellinim nie pogadamy, bo ledwie kojarzę kilka arii  8)

To się wetnę między wódkę a zakąskę.  ::)

No, zawłaszczyliśmy temat. To może coś klasycznego z innej beczki

6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez miazo dnia Luty 22, 2018, 06:56:28 pm »
zatem słucham - jakie masz zastrzeżenia do mojego lub wiesiola życiorysu?

Żadne. Moja być może niezbyt grzeczna uwaga odnosiła się nie do Was, ale do części klasy politycznej, która to szczególnie upodobała sobie rozliczanie innych, a praktycznie nigdy siebie i tylko to chciałem wytknąć, bo temat wraca raz po raz i służy ciągłemu grillowaniu danej osoby lub grupy - wydaje mi się zasadne, by odnotować nie tylko samą treść wniosku, ale też kto go zgłasza, w jaki sposób i po co. Dziwnym trafem prawie zawsze jest to środowisko, które lubuje się w wykorzystwaniu mechanizmu szukania wroga w celu odwrócenia uwagi od istotniejszych problemów, a niezwykle rzadko jest w stanie sformułować jakikolwiek program pozytywny. Tłumaczyłem to już dwa razy, teraz wyjaśniam po raz trzeci - polecam przeczytać moje wypowiedzi ze zrozumieniem, nawet jeżeli miałaby to być pierwsza tego typu lektura.

Obudziłeś się teraz czy co. My o tym z maźkeim gadamy o tym od lat, jak go czasem najdzie, ale ile można powtarzać to samo.
O, tu proszę, lektura, i może jeszcze gdzieś.

Dziękuję, nie pamiętam już tamtych dyskusji, więc sobie przejrzę. Natomiast nie oczekuj, że wszyscy będą pamiętać wszystkie Twoje wypowiedzi i to sprzed wielu lat. W tym wątku dopiero ostatnia Twoja wypowiedź zawiera treść - wcześniejsza jednozdaniowa "wrzuta" nic nie wnosi poza komunikatem, że Twoim zdaniem sprawa jest oczywista i nie ma o czym rozmawiać.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez draco_volantus dnia Luty 22, 2018, 05:04:14 pm »
i za niegrzeczność na lekcji odstrzeliwanie uszu :)
8
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Luty 22, 2018, 04:07:59 pm »
Na drugą stronę to ja kiedyś spory plik banknotów (kilka tychów tam było minimum) na stoliku w knajpie zostawiłem przez roztargnienie (proszę czytać dosłownie, piłem symboliczne ilości, do dość obfitego posiłku ;)). Uczciwa barmanka (a może to była kelnerka?)  odniosła mi go tuż pod drzwi kibla z którego skorzystałem przed opuszczeniem lokalu. Odliczyłem 10% znaleźnego, ale nie chciała przyjąć pełnej kwoty (skończyło się na jakimś sowitszym napiwku).
Było to w okolicach tego balu, o którym kiedyś wspominałem.
Z tym, że to jedyny taki przypadek jaki miałem.

A z innej beczki... Czego to się dziś ludziska w "Akademii pana Kleksa" doszukać mogą...
http://www.wici.info/News,jeszcze_raz_witajcie_w_naszej_bajce,4968.html
::)
(Tekst ma trochę lat, ale dopiero teraz na niego wpadłem.)
9
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Luty 22, 2018, 03:53:55 pm »
http://polskihimalaizmzimowy.com/

Okazuje się, że wczoraj pan Bielecki dotarł na wysokość 7411 m, czyli 1200 m od wierzchołka. Dziś wszyscy są w bazie i szykują się do szturmu. Jak rozumiem, poręczówki rozpięte, trzy namioty rozstawione. Oby tylko pogoda przez 48 godzin dopisała (czytaj: nie wiało bardziej niż 20 m/s, nie było zimniej niż minus 20 stopni)... 

R.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Luty 22, 2018, 02:45:39 pm »
ale Trump myślał i wymyślił - rozda broń nauczycielom. Hollywood będzie miał co kręcić, western jako gatunek jednak nie umrze.

Zdaje się, że z Hollywoodu to właśnie wziął ("Klasa 1984" i "Klasa 1999" się kłaniają), albo i z komiksów (czytałem tego "Punishera" z wypiekami lata temu, czytałem ;)). Ot, takie szukanie politycznych recept w popkulturze. Nie tylko w Ameryce zresztą się zdarzające, niestety.
Strony: [1] 2 3 ... 10