Autor Wątek: Akademia Lemologiczna [Organizacja]  (Przeczytany 460872 razy)

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #555 dnia: Marca 09, 2009, 10:39:07 pm »
Sam "Szpital przemienienia", czy może cały "Czas nieutracony"?

I przy okazji zapytam (być może odpowiedź gdzieś jest, więc wybaczcie) - dlaczego niektóre z wątków w Akademii są pozamykane? Jak ktoś przeczyta książkę w innym (niż obowiązkowy ;) ) terminie, to nie bardzo ma jak coś dodać do istniejącej dyskusji...

WhizzKid

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #556 dnia: Marca 10, 2009, 11:01:00 am »
Sam "Szpital przemienienia", czy może cały "Czas nieutracony"?

I przy okazji zapytam (być może odpowiedź gdzieś jest, więc wybaczcie) - dlaczego niektóre z wątków w Akademii są pozamykane? Jak ktoś przeczyta książkę w innym (niż obowiązkowy ;) ) terminie, to nie bardzo ma jak coś dodać do istniejącej dyskusji...
Bo się już nadyskutowali na temat starych książek i wyeksploatowali temat. Te książki tekstu niestety nie zmieniają z upływem czasu... :P

Z Czasem nieutraconym to sam jestem ciekaw, ile w ogóle go posiada - on praktycznie nie miał dodruków. Sądzę, że lepiej to ustalić podczas dyskusji o Szpitalu Przemienienia ;-)
Juhu! Ostatni brakujący element - "Jacht Paradise" - zdobyty! :D

Terminus

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #557 dnia: Marca 10, 2009, 03:21:50 pm »
Były zamykane żeby Q ich bez przerwy nie podnosił. Może mu przeszło - pootwieram, żeby się przekonać.
Ok, to przy okazji może zaproponujemy datę otwarcia dla Szpitala Przemienienia - może np. piątek, 13 marca.

@miazo: raczej sam Szpital, przynajmniej na razie. Wydaje mi się, że Lem sam by tak wolał - kto wie o co chodzi ten wie o co chodzi. Na dalsze części możemy zdecydować się później.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2009, 03:24:56 pm wysłana przez Terminus »

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #558 dnia: Marca 13, 2009, 12:42:53 pm »
Były zamykane żeby Q ich bez przerwy nie podnosił.

Nie "bez przerwy", złośliwcze drogi, a dlatego, iż chciałem się do tego czy owego ustosunkować, czy z tym, lub owym podyskutować, co mi - nie wiedzieć czemu - uniemożliwiłeś (oznajmiając w dodatku, że "nie będę Ci pięknie zakończonych dyskusji odgrzewał", które to odgrzewanie najwyraźniej Ci, w innych Forumowiczów wydaniu, nie przeszkadza), ale to stare dzieje, i szat z tego powodu na nikim dziś rwać nie będę...

ps. jak Cię trochę jeszcze poczytam, to w końcu w ten relatywizm dzi uwierzę ::)
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2009, 03:17:56 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

WhizzKid

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #559 dnia: Marca 13, 2009, 12:43:41 pm »
Były zamykane żeby Q ich bez przerwy nie podnosił.

Nie "bez przerwy", złośliwcze drogi, a dlatego, iż chciałem się do tego czy owego ustosunkować, czy z tym, lub owym podyskutować, co mi - nie wiedzieć czemu - uniemożliwiłeś, ale to stare dzieje, i szat z tego powodu na nikim dziś rwać nie będę...

ps. jak Cię trochę jeszcze poczytam, to w końcu w ten relatywizm dzi uwierzę ::)
Zrozumieliśmy za pierwszym razem, Q :P
Juhu! Ostatni brakujący element - "Jacht Paradise" - zdobyty! :D

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #560 dnia: Marca 13, 2009, 12:47:04 pm »
Zrozumieliśmy za pierwszym razem, Q :P


Że Ty, chętnie wierzę, ale czy Terminus? ;)

ps. no dobra, a co z tym "Szpitalem..."?

Edit:
Aaa, o wysyłanie szło... Czasem zamiast wcisnąć "Modify" kursor myszy mi o "Quote" zahacza i wybija mi nowy post, zamiast poprawić stary, ale wtedy szybko efekt pomyłki usuwam...
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2009, 01:01:30 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

WhizzKid

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #561 dnia: Marca 13, 2009, 12:52:51 pm »
Zrozumieliśmy za pierwszym razem, Q :P


Że Ty, chętnie wierzę, ale czy Terminus? ;)

ps. no dobra, a co z tym "Szpitalem..."?
Lepiej go zmusić do przeczytania tej samej odpowiedzi trzy razy niż wysyłać ją wielokrotnie :P

Jam gotów do dyskusji - otwierajcieże wątek!
Juhu! Ostatni brakujący element - "Jacht Paradise" - zdobyty! :D

Terminus

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #562 dnia: Marca 13, 2009, 09:04:52 pm »
Cierpliwości, dzień się jeszcze nie skończył...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #563 dnia: Lutego 07, 2010, 06:37:51 pm »
Chce poprzeć Cetariana w kwestii Wizji - ja bym sobie chętnie o niej pogadał. Ale (wstyd przyznać) ostatnio do Akademii nie zaglądałem - więc czekam na sygnał jak by co. Ja wsiegda gatow!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #564 dnia: Lutego 10, 2010, 01:10:20 pm »
A może by tak Kongres Futurologiczny? Nie czytałem jeszcze, więc...  :D

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #565 dnia: Lutego 17, 2010, 05:48:40 pm »
Hm...tez chetnie powtorze sobie Wizje...ale myslalam nad proponowana przez Cetariana zmiana: mianowicie by omawiac cala ksiazke...bez podzialu na rozdzialy.Z jednej strony udawanie ze sie nie wie co bedzie dalej jest nieco bezsensowne (z tym ze takie podejscie zaklada iz omawiana ksiazke czytal juz kazdy chetny do udzialu w dyskusji) ale z drugiej wydaje mi sie ze czytanie rozdzialami wprowadza porzadek do dyskusji i odroznia Akademie od recenzowania ksiazek w innych watkach.Poza tym "dlubanie" w rozdzialach pozwala odkryc znacznie wiecej niz dyskusja nad caloscia.Czytanie "w calosci" wg mnie wprowadza nielad bo ktos przypomni sobie cos ze strony 14 a dla kogos innego waznym tematem jest problem ze strony 70...czytajac rozdzialami kazdy moze wlaczyc sie w waznej dla siebie czesci ksiazki badz omawiac calosc...wg uznania:)
Generalnie optuje za czytaniem rozdzialami ale jesli komus wymsknie sie cos pozaramkowego to bez paniki:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #566 dnia: Marca 13, 2010, 07:06:24 pm »
.chmura oficjalnie zglasza oto Wladzom Akademii "sledztwo" Mistrza jako kandydata na przedmiot przyszlych obrad Wysokiej Akademii. uzasadnienie: .chmura bardzo, bardzo kocha ten nibykryminał Mistrza.

WhizzKid

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #567 dnia: Marca 13, 2010, 08:03:30 pm »
.chmura oficjalnie zglasza oto Wladzom Akademii "sledztwo" Mistrza jako kandydata na przedmiot przyszlych obrad Wysokiej Akademii. uzasadnienie: .chmura bardzo, bardzo kocha ten nibykryminał Mistrza.

Popieram, całkiem fajny, chociaż z ichnich kryminałów najlepszy jest "Katar", o czym wiedzą wszyscy ;-)
Juhu! Ostatni brakujący element - "Jacht Paradise" - zdobyty! :D

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #568 dnia: Marca 14, 2010, 01:49:46 pm »
.chmura oficjalnie zglasza oto Wladzom Akademii "sledztwo" Mistrza jako kandydata na przedmiot przyszlych obrad Wysokiej Akademii. uzasadnienie: .chmura bardzo, bardzo kocha ten nibykryminał Mistrza.

witamy Chmurę z powrotem :D :D

Ja chętnie też Śledztwo pośledzę

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #569 dnia: Marca 14, 2010, 06:48:04 pm »
hah! witaj Aniel-o! kto raz zażył tego forum, wróci prędzej czy później. i mnie wlasnie teraz okoliczności życiowe pozwalają znowu troszku pobrykać, :), :). bryk! bryk!