Polski > Hyde Park

Przyczyny katastrofy

(1/257) > >>

Stanisław Remuszko:
Chętnie porozmawiałbym w tym miejscu - zgodnie z # 7.2 - o hipotetycznych przyczynach smoleńskiej katastrofy. Ale TYLKO o przyczynach twardych, konkretnych, potwierdzonych przez jawne weryfikowalne źródła, rozsądnych fizykalnie i technicznie. Bez polityki.
Rzecz jasna, ze specjalnym uwzględnieniem przypadku (w tym ludzkich błędów) jako ulubionej kategorii filozoficznej pana Lema.
Stanisław Remuszko
P.S. W tym duchu, przenoszę tu wszystkie swoje bezcenne złote myśli z podwątku zapoczątkowanego przez panią OlkęPolkę przed południem w sobotę 10 kwietnia 2010:
« Reply #2668 on: April 10, 2010, 10:22:36 am », http://forum.lem.pl/index.php?topic=148.2655   

maziek:
Nie bez kozery zadałem pytanie, jakie to są "twarde".

Hoko:
"twardych, konkretnych" - to w moim odczuciu takich, które rzeczywiście zaszły, a nie są przedmiotem spekulacji. Co czyni dyskusję nieco bezprzedmiotową  :)

maziek:
Do tego zmierzam ;) .

Stanisław Remuszko:
Ależ Panowie, trochę dobrej woli i wyobraźni...
1. W takiej dyskusji, domniemywam, uczestniczyliby przecież tylko ci, którzy mieliby na to ochotę, nie zaś ci, dla których taka dyskusja wydaje się jałowa (bezprzedmiotowa, bezcelowa, bezsensowna).
2. Uprzejmie wyjaśniam i precyzuję (skoro to, co zaproponowałem, zostało odebrane tak, jak zostało):
 
--- Cytuj ---...Chętnie porozmawiałbym w tym miejscu - zgodnie z # 7.2 - o HIPOTETYCZNYCH przyczynach smoleńskiej katastrofy. Ale tylko o przyczynach twardych, konkretnych, dających się potwierdzić przez jawne weryfikowalne źródła, rozsądnych fizykalnie i technicznie. Bez polityki...  
--- Koniec cytatu ---

3. Będę wdzięczny za nadsyłanie linków do tekstów utrzymanych w powyższym duchu.
4. Teraz muszę zrobić sobie poranny przegląd prasy z kawą Lavazza (!) - ale ostrzegam: ja tu wrócę.
:-)
S.R.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej