Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NEXUS6 dnia Dzisiaj o 02:23:26 am »
Dawkinsa uwazam za durnia, a dodatkowo tez tchorza z kilku powodow. Tchorza, glownie dlatego ze przez wiekszosc swojej kariery ateisty-misjonarza skrzetnie omijal slonia w pokoju w postaci islamu (bardzo istotne w UK) a z zapamietaniem atakowal chrzescijanstwo. Miewal co prawda podejscia antyislamskie, ale nieproporcjonalne. Niedawno odwazyl sie na bardziej otwarta krytyke, ale spotkalo go gwaltowne oburzenie I atak ze strony tych samych srodowisk, ktore go wczesniej bardzo wspieraly w krytyce chrzescijanstwa/judaizmu biblijnego. Nagle sie cofnal I dopiero w Ameryce mogl cos tam powiedziec.
Za durnia uwazam go z 3 powodow:
1 – wybiera sobie latwych chlopcow do bicia, wiec moze jest za cienki zeby sie zmierzyc z wyzszymi formami myslenia religijnego, jak wspomnialem.
2. Nie jest  w stanie zrozumiec, ze religi nie rozpatruje sie przy pomocy faktow naukowych
 3 powod to jego wypowiedz ktora slyszalem I ogladalem na temat socjalizmu, ktora to forme organizacji spoleczenstw uwaza on za optymalna. I teraz tak; zarowno jego jak I chyba wiekszosci ateistow podejscie do wiary w boga (upraszczam) jest takie, ze tylko glupcy rezygnujacy z rozumu moga wierzyc w istnienie czegos, na co nie ma zadnych dowodow. Nie mniej jednak w takiej hierarchii rozumu stoi on jeszcze nizej od ludzi wierzacych, bo wierzy w poprawnosc socjalizmu POMIMO ISTNIENIA eksperymentalnych dowodow na nieskutecznosc tej teorii. Kilkadziesiat krajow I ponad 100 lat, to chyba wystarczajacy dowod. Jego podejscie jest wiec nie tylko nie naukowe, ale wrecz antynaukowe (odrzuca dowod eksperymentu), mimo ze uwazany jest za naukowca. Swoja droga naukowiec to zawod, a nie stan umyslu, wiec naukowcem sie bywa, kiedy sie pracuje, a nie jest 24/7.
To sformulowanie “inteligentny duren” to mi sie wzielo stad, ze kiedys jakis prominentny angol nazwal innego, takiegoz angola “najinteligentniejszym durniem w calym Zjednoczonym Krolestwie”, a jednoczesnie zglebiajac tajemnice inteligencji I madrosci, wyszlo mi ze nie maja one ze soba nic wspolnego. Inteligencja to jedynie budowanie bazy danych, korzystanie z niej, znajdowanie zaleznosci I zdolnosc do trzymania w pamieci operacyjnej wiekszej badz mniejszej ilosci zmiennych. Czyli rzecz bardzo techniczna. Byly takie badania psychologiczne, badajace zaleznosc pomiedzy inteligencja I przekonaniami/wartosciami I wyszlo z nich, ze im bardziej inteligentni ludzie, tym latwiej im znajdowac argumenty wspierajace ich przekonania I argumenty przeczace wartosciom ktorych nie lubia. Niestety w zaden sposob wyzsze IQ nie gwarantuje zblizenia sie do prawdy obiektywnej, wrecz przeciwnie; cala inteligencja jest uzyta do wspierania I umacniania zalozen I wartosci juz w czlowieku bedacych. W koncu na tej zasadzie dzialaja dobrzy prawnicy; obojetnie czy kogos bronia jako adwokat, czy oskarzaja jako procurator, uzywaja inteligencji zeby przepchnac swoja wersje.
Dziadek z brodą - bo skupialiśmy się na religii katolickiej - nie: rozpatrywaniu boga jako świadomości itp...
Co prawda KK niby broni się od dosłowności, ale wystarczy przeczytać objaśnienia katechizmu, te wycinki, które tutaj dawaliśmy, że to niestety wszystko grzyta i nie ma nic wspólnego z zachwytem nad pięknem natury itp. Dlatego ja mówię o szpagacie intelektualnym Hellera. Ale to może w tamtym wątku, gdzie mnie LA wyhaczył;)
Co do tego, to tak wlasnie jest: Trzeba robic pewien szpagat w religii, tak zeby trafiac I do malutkich I do wyszukanych w tym samym czasie I ta sama narracja. Dlatego wlasnie religia (powiedzmy ze judeochrzescijanska) zawiera sprzecznosci I pozorne sprzecznosci. Cos w tym stylu.
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 01:18:56 am »
Nie dalo by sie scalic tych wszystkich postow, bo widze ze tematyka pojawia sie w 3 roznych watkach jednoczesnie?
Dałoby się - tylko od czego i dokąd-skąd?
Ta dyskusja z udzialem Dawkinsa musi byc bardzo stara, ale jak widac Dawkins ciagle to samo I na tym samym poziomie. Ogolnie to uwazam go za inteligentnego durnia, w dodatku nieuczciwego, ktory wybiera sobie tematycznych, najlatwiejszych “chlopcow do bicia” po stronie religii I nie mowie tu o ludziach w studio.
Stara - ale zalinkowałam ją ze względu na Hellera, który wypłynął mi w innym wątku.
A co do Dawkinsa - nie wiem dlaczego jego książka wzbudza takie emocje - skrajne. Mnie ona pasuje:))) Miejscami.

Wg mnie nie da się i nie trzeba ludzi zmuszać do porzucenia wiary - ich sprawa (dopóki mnie nie zmuszają do wierzenia), ale on tylko punktuje, tak jak teiści punktują ateistów.
Oczywiście, że nie styka mu argumentów - powyżej napisałam, że słabo uzasadnia np. potrzebę wiary u ludzi - tzn. deprecjonuje ją. Nie tak łatwo ją zastąpić. Zwłaszcza nauką - zupełnie inny poziom: rozum-emocje.
Ale żeby zaraz dureń? Nawet, że inteligentny. Hm.

W tym co piszecie o tym jak bog musi/nie musi sie zachowywac, etc. przewija sie ciagle obraz boga ktory rozumuje I kalkuluje jak czlowiek, czyli wylania sie obraz “dziadka z broda” .
Dziadek z brodą - bo skupialiśmy się na religii katolickiej - nie: rozpatrywaniu boga jako świadomości itp...
Co prawda KK niby broni się od dosłowności, ale wystarczy przeczytać objaśnienia katechizmu, te wycinki, które tutaj dawaliśmy, że to niestety wszystko grzyta i nie ma nic wspólnego z zachwytem nad pięknem natury itp. Dlatego ja mówię o szpagacie intelektualnym Hellera. Ale to może w tamtym wątku, gdzie mnie LA wyhaczył;)
3
Forum po polsku / Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NEXUS6 dnia Dzisiaj o 01:09:17 am »
No widzisz, Ola, zawsze mnie rozumialas! Peace and love, ewentualnie piss and off  ;) Zawsze sie mozesz wyplakac na moim ramieniu  :'(  Przypomniala mi sie scena z Ziemi Obiecanej, kiedy Tuwim mowil o tym jaka Lodz mu sie marzy; zeby rosla, miala piekne ogrody i piekne palace... Etc. No mi sie takie forum marzy. O take forum Lema nic nie robilem, wlasnie. Przeciez nie jestem tu az tak czesto, a te udry, te swary glupie... Tak jak z malego ziarenka piasku tworzy sie duza perla, tak z drobnych na poczatku niecheci robi sie cala gruba afera, az ten pomnik Lema moze sie potrzaskac na kawalki, a cale forum zniknac w niebycie jak lzy w deszczu.  (nie moglem sie powstrzymac) Nikt z uzytkownikow, lacznie z tymi ktorzy stad odeszli nie byl by z tego zadowolony, chodzby ze wzgledu na pamiec patrona i na to ile JEMU zawdzieczamy.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Dzisiaj o 12:37:08 am »
One nie są masą, tylko stanem neuronów.
Dobranoc  :-)

R.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 12:26:09 am »
Nex - no to do kogo? Do mnie? Ja mam się cofać w coś? Nie wiem.
Ale wiem, że z mojej strony żadne długie serie nie latały. Latały do mnie. Ignorowałam.
Oj, oj, nie badz taka wrazliwa :) Teraz kazdy bedzie mnie z osobna pytal, czy to bylo do niego? Przeciez mi chodzi tylko o pax populi na forum. Zwlaszcza, ze jest ta realna grozba anihilacji.

Kurczę - raz na 9 lat chyba mogę być kobitą? Jeszcze mam płacz w zanadrzu - ale nie chcę nadużywać;)
Niby wszystkim tylko o to chodzi;))
Ok - love and peace itd...;)
6
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 12:20:42 am »
"- kie-" ;D
"-ka-"  ::)
E? :-\
Ale te najnowsze są ponoć w "naszych" klimatach, znaczy s-f (szeroko rozumianym).
Co czuję, że wkrótce się dowiem, gdyż albowiem - dzień matki nadchodzi szybkimi krokami!
To jak już livka przeczytasz - to daj znać na ile klimatyczne...bo tytuł ładny.
Właśnie się dowiedziałem, że każdą liczbę naturalną da się przedstawić w postaci sumy trzech palindromów. Fajne!
Trocinki mi się wysypują z głowy - od myślenia...czyli, że to np.:
https://www.pollub.pl/files/36/news/files/3612_rozwiazanie,zagadki,2.pdf
?
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NEXUS6 dnia Dzisiaj o 12:17:27 am »
Ale wiem, że z mojej strony żadne długie serie nie latały. Latały do mnie. Ignorowałam.
Oj, oj, nie badz taka wrazliwa :) Teraz kazdy bedzie mnie z osobna pytal, czy to bylo do niego? Przeciez mi chodzi tylko o pax populi na forum. Zwlaszcza, ze jest ta realna grozba anihilacji.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 12:11:00 am »
Zgadzam się z maźkiem - to już było wielokrotnie wałkowane - natomiast jedno chcę sprostować:
Ola, sądzę, że wiem to dobrze, mogła z przyczyn osobistych ubić Q już dawno - ale myślę brała poprawkę na mnie i nie chciała.
Moje osobiste zdanie o kimkolwiek z forum nie ma znaczenia - o ile opinia ta nie dotyczy funkcjonowania forum, a tylko mojego podoba-nie-podoba mi się.
Więc na pewno nie ubijałabym kogoś z powodów osobistych (chociaż Q ostatnio obraził mnie wielokrotnie: publicznie i w PM-ach) - w ogóle maziek - skąd wzięło Ci się słowo ubić? Nie taka kategoria:)
Natomiast - jak już pisałam wyżej: Q odjechał zupełnie w złość i urojenia na temat jakiejś forumowej polityki, a sam taką prowadził. I przestało mnie to śmieszyć. Po prostu było mi wstyd za ten magiel.
I bez zgody maźka i skrzata nie zdjęłabym Q, bo nie ja dałam mu te uprawnienia. Więc prawda - brałam poprawkę na maźka;)

Nie mowilem tego do Ciebie, nieprawidlowo to wyszlo.

To, co wybuchło - kisiło się od paru lat, ale nie we mnie. Jednak: jeśli  kogoś uraziłam - przepraszam.

A decyzje i tak należą do właścicieli forum.
Ja zawsze uważałam, że wstyd żeby dorosłych ludzi - na Lemie - ktoś ustawiał po kątach.
Przychodzę tu, bo to po prostu fajne miejsce. Mam nadzieję, że takie zostanie.
Bo skrzat nie żartował z zamykaniem forum - jaki interes w utrzymywaniu i reklamowaniu (nawet nie części rodnych;) - a magla?
Nic to - damy radę;)

Chciałam jeszcze dodać, że nikt Q nie wyrzucił z forum - to on podjął decyzję, że wróci, jak wróci mu napis przy nicku - so. Można i tak. Ot, hierarchia wartości.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NEXUS6 dnia Dzisiaj o 12:08:35 am »
Uważam, że myśli, emocje, sny, uczucia i inne takie są materialne jak cholera :-)

R.
Jaka maja mase?
10
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xpil dnia Maj 23, 2018, 11:53:21 pm »
Właśnie się dowiedziałem, że każdą liczbę naturalną da się przedstawić w postaci sumy trzech palindromów. Fajne!
Strony: [1] 2 3 ... 10