Polski > Hyde Park

Fakty medialne

(1/244) > >>

Stanisław Remuszko:
A mapę kolejnictwa po II wojnie światowej Pan widziałeś?
S.R.

maziek - powyższe pytanie odnosiło się do map z wynikami wyborów Prezydenta RP w 2010 roku zestawionej z mapą zaborów Polski z wątku Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem.
Żeby nie było trudno czytać poniżej wstawię tamten post.



--- Cytat: maziek w Lipca 05, 2010, 10:29:08 pm ---Generalnie ściana wschodnia za Kaczyńskim z małymi wyjątkami (u mnie w Chełmie wygrał Komor, ale w zasadzie nie wiem jak, w Lublinie przepadł) a w Hajnówce, mocno wschodniej stronie Cimoszko zapromieniował i wygrał Komor.

P.S. o - nie mogłem tego znaleźć. Wszystko widać :) .


P.S.2 - a to mapa zaboru rosyjskiego :) .


--- Koniec cytatu ---

Q:
W sumie na miejscu J.K zamiast sprzeciwiać się landyzacji stalbym się jej zwolennikiem. (Z tym, że oczywiście trzebaby to inaczej nazwać, nie landyzacją, a np. uwolnieniem choć skrawka Polski od Układu ;). Więc land nazywać by się mógł np. Wolna Polska lub Wielka Polska, w skrócie W-olska ;).) Zwrócenie Ziem Zachodnich pani Steinbach też stanowiłoby pewne rozwiązanie ;).

(Aha: z tym Cimoszką to b. ciekawe, rzadko który polityk jest prorokiem we własnej okolicy. Co by o nim nie gadać, i jakich przodków mu nie wyciągać*, wniosek stąd, że byłby dobrym gospodarzem, gdyby nie primadonnił.)

Tyle wniosków z patrzenia na mapy ;).

ps. a'propos niepokojących podziałów: elekt doczekał się już u PiSowskich radykałów przezwiska KomoRUSKI (wytykają mu też, z lubością, coś takiego)...

* przodkowie nie robią na mnie zresztą (o czym już wspominałem) większego wrażnenia - jak dobrze pogrzebać w historii wszyscy mamy jakieś podejrzane - czy wręcz zbrodnicze - indywidua na gałęziach drzewa genealogicznego; o prawdopodobnym pochodzeniu od kanibali już nie wspomnę...

maziek:
Mapa linii kolejowych w 1918 (i gdzieś do końca lat 70-tych):


Mapa linii kolejowych po pierestrojce czyli dziś ;)


A to najlepsze:
Mapa dzika. Gdzie ciemno - dzika więcej ;) . Dziki wolą Komora :) (i uwielbiają Cimoszkę :) ) .


Wszystko z tej, fajnej strony:
http://bezgranica.blog.onet.pl/

liv:

--- Cytuj ---elekt doczekał się już u PiSowskich radykałów przezwiska KomoRUSKI
--- Koniec cytatu ---
Nie jestem radykałem. Ani nawet pisowcem.
Ale jestem prawie pewien, że przedwczoraj,
 na Kremlu, strzeliły korki od szampana.
Bo, że chłopcy w byłego WSI ,to jestem w pełni pewien. Oświadczył to osobiście gen. Dukaczewski, ostatni szef tej drużby.
cytuję z wywiadu, sprzed ~2 tygodni -  "Jeżeli wygra Komorowski, otworzę szampana".
 :)
O, znalazłem linka
http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/264390,dukaczewski-otworze-szampana-gdy-komorowski-wygra,id,t.html#material_3

NEXUS6:
Dukaczewski, prawie jak Czempinski w razwiedce praktycznie od urodzenia. ;D
Ludzie albo nie zauwazaja, albo zapominaja, ze wiekszosc politykow to tylko figuranci (nie tylko w Polsce), wiec duuzo wazniejsze niz to co mowia w swoich kampaniach (gruszki na wierzbie, komunaly etc.) jest to, kto za nimi stoi i kto ich finansuje (co na to samo wychodzi).
Maly przyklad powiazan finansowych (jak ktos chce sie upewnic niech sobie sprawdzi, to latwe): Instytut Studiów Strategicznych, zalozony przez Bogdana Klicha, prowadzony przez niego, a teraz zdaje sie przez jego zone, jest praktycznie calkowicie sponsorowany przez rzad niemiecki i niemieckie organizacje, finansowane przez rzad niemiecki. Polski minister obrony narodowej, ku**a go mac! Toz to szopka. Tak tez bylo z Unia Wolnosci, czyli praszczurem PO. Nieprawdopodobna naiwnoscia byloby sadzenie, ze rzad niemiecki finansuje ot tak sobie, dla kaprysu sily polityczne w osciennym kraju, bez realizacji konkretnych, niemieckich rzecz jasna interesow, na ogol sprzecznych z polskimi. A teraz slysze, ze Komorowski chce wyprowadzic Polske z NATO?! :o  Follow the white rabbit, a zobaczysz jak gleboko siega krolicza nora. Podazaj za przeplywem pieniadza, a zobaczysz who is who.
Liv, ur the man, coraz bardziej Cie cenie!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej