Autor Wątek: Quiz: Pirx  (Przeczytany 9516 razy)

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Quiz: Pirx
« dnia: Sierpnia 05, 2018, 03:02:33 pm »
Była "Cyberiada", pora na Pirxa.

https://xpil.polldaddy.com/s/opowieści-o-pilocie-pirxie

Zapraszam do zabawy.

Wdzięczny będę za wszelaką krytykę (niekoniecznie konstruktywną) - quiz "zrobiłem" w zaledwie dwa dni, a pośpiech, wiadomo. Znaczy, tego. No.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Quiz: Pirx
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 05, 2018, 03:28:42 pm »
Trochę przydługi.
54% to chyba kiepsko, ale też nie zastanawiałem się nawzbytnio.
Tym niemniej gratki i dzięki za zabawkę  :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2018, 03:30:33 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Quiz: Pirx
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 05, 2018, 03:38:39 pm »
65%. Miałbym odrobinę więcej, gdybym doczytał w nagłówku jednej z podstron, że odpowiadam wciąż na pytania z "Polowania", a nie - już z "Wypadku" i zaznaczył jak trzeba Księżyc i Setaura. Ale zorientowałem się ułamek sekundy po zaakceptowaniu odpowiedzi.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Quiz: Pirx
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 05, 2018, 11:48:27 pm »
Znajomy lemo-maniak (nie forumowicz, tak po prawdzie to nikogo tu nie znam na żywo) ugrał 89% przy pierwszym podejściu.

Mi się udało 97% (!), co oznacza, że albo któreś pytanie jest skopane, albo sam już nie wiem co robię.

Tak czy siak, ciekaw jestem czy przez rok nazbiera się więcej uczestników, niż przy "Cybieriadzie". Tam były jak na razie łącznie 32 podejścia, z czego 29 ukończonych, co daje około 2.9 bladawca na miesiąc - szału nie ma...

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Quiz: Pirx
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 05, 2018, 11:57:55 pm »
Znajomy lemo-maniak (nie forumowicz, tak po prawdzie to nikogo tu nie znam na żywo) ugrał 89% przy pierwszym podejściu.

A to dawaj go tu ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Quiz: Pirx
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 06, 2018, 12:07:42 am »
Mi się udało 97% (!), co oznacza, że albo któreś pytanie jest skopane, albo sam już nie wiem co robię.
:)))
Wcale mnie to nie dziwi - otworzyłam pierwszą stronę - niby oczywistości - zamknęłam i nie otworzę przed ponownym pirxowaniem...;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Quiz: Pirx
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 06, 2018, 10:08:11 am »
otworzyłam pierwszą stronę - niby oczywistości - zamknęłam i nie otworzę przed ponownym pirxowaniem...;)

A ten mój znajomy, co ugrał 89% twierdzi, że po raz ostatni Pirxa czytał jakieś 10 lat temu.

Albo koloryzuje, albo nie doceniłem jego zaangażowania w literaturę Wieszcza.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Quiz: Pirx
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 06, 2018, 11:42:17 am »
otworzyłam pierwszą stronę - niby oczywistości - zamknęłam i nie otworzę przed ponownym pirxowaniem...;)

A ten mój znajomy, co ugrał 89% twierdzi, że po raz ostatni Pirxa czytał jakieś 10 lat temu.

Albo koloryzuje, albo nie doceniłem jego zaangażowania w literaturę Wieszcza.
Albo powinien zacząć grać w Lotto...i to nie na chybił--nie-trafił;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Quiz: Pirx
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 07, 2018, 10:13:54 am »
Ja niestety tylko 63% ;) . Wszelkie imina, nazwy własne, daty i inne takie zawsze równie dobrze mogę strzelać w ciemno ;) . Niezła robota, brawo!. Xpilowi się chciało. To było fajne. Jedyne zastrzeżenie, że chętnie bym zobaczył, które z typowań na nosa czy Terra Luna czy Kartofel Pierra trafiłem - a chyba nie ma takiej możliwości?

Remuszce też się chce robić takie ale jego pytania mi się często nie podobają - patrz punkt 1. Nie wiem czy Remuszko będzie warzył Lemoniadę 2019 ale możecie połączyć siły ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Quiz: Pirx
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 07, 2018, 11:16:28 am »
które z typowań na nosa czy Terra Luna czy Kartofel Pierra trafiłem

Chochlik autokorekty?

Enyłej, możliwość sprawdzenia jest, jak najbardziej. Podaj przybliżoną datę / godzinę, kiedy robiłeś quiz (może być na priv, ale nie musi) i zerknę w logi.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Quiz: Pirx
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 07, 2018, 11:30:18 am »
Robiłem tuż przed poprzednim postem czyli about pewnie 8:45 dziś czyli 07.08.2018.

PS
Chochlik autokorekty?

Nie, fantazja ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Quiz: Pirx
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 07, 2018, 11:40:21 am »
OK, po pierwsze ewidentnie widać, które opowiadanie jest Twoim ulubionym (Rozprawa). Tylko tu nie zrobiłeś ani jednego błędu.

Po drugie znalazłem błąd w quizie - na jedno z pytań odpowiedziałeś poprawnie, a nie dostałeś za nie punktu (poprawiłem już) - a więc Twój faktyczny wynik wynosi 64%

Po trzecie, nadal nie mam pojęcia o które pytanie Ci chodzi, kiedy piszesz "które z typowań na nosa czy Terra Luna czy Kartofel Pierra trafiłem". Jakaś podpowiedź? ;)

(dopisane chwilę później) Aha, po czwarte - widzę, że większość ludzi przez ten quiz pędzi galopem, a niektóre pytania są na tyle podchwytliwe, że wymagają chwili zastanowienia ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2018, 11:42:38 am wysłana przez xpil »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Quiz: Pirx
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 07, 2018, 12:07:11 pm »
Po trzecie, nadal nie mam pojęcia o które pytanie Ci chodzi, kiedy piszesz "które z typowań na nosa czy Terra Luna czy Kartofel Pierra trafiłem". Jakaś podpowiedź? ;)
To metafora była, ogólnie do typu pytań. Po prostu wysiadam, jak w książce coś się nazywa dajmy na to "Błękitna Gwiazda", a potem jest test wyboru i fałszywe odpowiedzi to "Błękitna Kometa", "Niebieska Gwiazda" i "Gwiazda Błękitu". Nie mam pamięci do tego typu pytań ani wartości liczbowych, czy coś miało 100 tyś ton czy tylko 25 tysięcy. Skaza neurologiczna czy cuś po prostu.

A możesz dać konkretnie pytania, moja odpowiedź - prawidłowa odpowiedź? Może być otwartym tekstem albo na pm. Choć już sobie i tak obiecałem, że zaraz jak życie pozwoli przelecę to jeszcze raz.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Quiz: Pirx
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 07, 2018, 12:17:32 pm »
A możesz dać konkretnie pytania, moja odpowiedź - prawidłowa odpowiedź?

Uwaliłeś pytania: 5,8,10,15,18,19,21,22,23,26,27,29,31,34,39,44,46,47,49,56,57,60,61,63,65,66,72,73,76,77,79,81,93,95,96,99.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Quiz: Pirx
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 07, 2018, 12:22:11 pm »
A, jeśli to nie wiele roboty, daj proszę poprawne na priva. Chyba, że trudno to zrobić, to spoko.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).