Polski > Hyde Park

Patriotyzm polski

(1/176) > >>

Stanisław Remuszko:
W odróżnieniu od wątku, w którym głupota jest rewersem konieczności, dyskusja zaś zdominowana została przez problem pasów oraz różnice między faszyzmem a innymi takimi - chętnie porozmawiałbym konkretnie o tym, czy istnieje, a jeśli tak, to jak/czym się przejawia oraz czym (różne opcje/propozycje/postulaty) mógłby/powinien być teraz i w najbliższych latach nasz praktyczny realny nadwiślański patriotyzm.
Uważam, że dobrym punktem wyjścia do takiej dyskusji są poglądy prof. Czapińskiego: http://wyborcza.pl/pytaniabeztajemnic/1,129659,12862148,Jakich_pytan_Polacy_sobie_nie_zadaja_11_listopada_.html
VOSM

NEXUS6:
Probowalem wrocic do tego watku, w watku wlasciwym, ale sie nie udalo. Ta wypowiedz Czapinskiego jest malo merytoryczna, glownie jakies ogolniki i wszedobylskie gadanie o tym, jacy to Polacy zawistni, niedogadujacy sie i nawzajem szkodzacy. To jest wmawuanie kompleksow. Mowienie, ze takie podejscie jest wszechobecne i wlasciwe Polakom jedynie, to zwykle klamstwo. Kazdy jezyk chyba wyksztalcil powiedzenie tego dotyczace. Chinczycy maja okreslenie o chorobie czerwonych oczu, tzn. zeby kazdemu bylo tak zle jk mi, Australijczycy o krabach w wiadrze, ktre sciagaja kazdego, ktory chce wyjsc w dol, etc.
Proponuje dyskusje nad poszczegolnymi kawalkami tej wypowiedzi, osobno.

maziek:
W kwestii formalnej to nie wiem, po co zakładać nowy wątek, nawet jeśli stary rozlazł się nieco w szwach i bokiem to i owo wyszło. Tym bardziej, że pytania założycielskiego w tym wątku nie postawiłeś w tamtym, a piszesz z jakimś takim żalem, jakbyś został zignorowany czy cóś. Może jednakowoż ja te wątki bym scalił? Ewentualnie mogę spróbować faszyzm wyciąć do osobności (o ile będzie to możliwe w sensowny sposób). Nie to żebym był strażnikiem czystości na zakładzie, ale po co mnożyć byty ponad konieczność? Dla Twej przyjemności mogę zmienić temat, skoro Cię to gryzie na "Patriotyzm: głupota, konieczność, czy coś trzeciego?" - tak żeby oryginalny temat wiesiola pozostał a wilk był syty i Lemem zapachniało przy okazji, hę?

NEXUS6:
Zostaw ten faszyzm, gdzie jest, mi sie wydaje ze temat zosta wyczerpany i mozemy w tamtym watku dalej co zaczelismy w tym, a ten skasuj, he?

maziek:
No niech się wypowie Ojciec Założyciel, nie chcę być brutalny ;) .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej