Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Październik 21, 2018, 11:26:52 pm »
Aleśmy im dowalili!

R.

Pjes powyborczy @ Miazo:
Skoro Pan jest taki obryty w silniku forum, i wie, jak przy nim majstrować, to niech Pan jeszcze łaskawie powie, proszę, czy statystyki obecności/wypowiedzi poszczególnych forumowiczow w poszczególnych wątkach COKOLWIEK znaczą (mówią, o czymś świadczą), czy też nic nie znaczą, niczego nie mówią, o niczym nie świadczą.
Z góry dziękuję :-)

pjes dodatkowy dla skrypterów, hakerów i botów z godziny 22:30, 18-X-2018: 63 539
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez miazo dnia Październik 21, 2018, 10:55:51 pm »
Po co ktoś miałby klikać w jakiś link jeśli nie po to, by rzucić okiem, co tam jest napisane?
Jeśli robią to boty, to absolutnie wszystkie wątki na Forum są podejrzane, co już zakrawałoby na wirtualny solipsyzm :-)

Ależ dokładnie tak jest - "goła" liczba odsłon to co najwyżej kwestia interesująca z punktu widzenia technicznego dla admina, który może chcieć taką metrykę monitorować by np. oszacować, czy ma wystarczająco mocy, aby taki ruch obsłużyć. Niezdrowa ekscytacja i wysnuwanie wniosków dalej idących jest nieuzasadnione, bo często tę liczbę można łatwo podbić w sposób automatyczny przy pomocy banalnego skryptu, np.:

import urllib.request
    for i in range(0, 3092):
        urllib.request.urlopen("http://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.0")

A po co to robić? Wydaje mi się, że powodów może być cała masa. Dla zabawy. Dla żartu. Dla eksperymentu. Z nudów. A teraz już wiemy, że można to zrobić także po to, aby kogoś wyrwać z łóżka o drugiej nad ranem...
3
Forum po polsku / Odp: Doktor Lem. Anegdoty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Październik 21, 2018, 10:16:42 pm »
Ciekawe, czy to przypadkowa zguba, czy o uniknięcie kamaszy chodziło :) .
4
Forum po polsku / Odp: Doktor Lem. Anegdoty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Październik 21, 2018, 08:47:54 pm »
Anegdota XXV
Drobna nieprzyjemność w życiu studenta-medyka:

Na ulicy Śląskiej 9 w Krakowie, nowoczesnej dzielnicy rozwijającej się podczas dwudziestolecia międzywojennego w pobliżu kompleksu wojskowych szpitali i okalających centrum miasta Alej Trzech Wieszczów, w latach 45-47, mieszkał też inny uciekinier z Lwowa - Zbigniew Herbert.
Pewnie się nie raz nie dwa, mijali.
5
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Październik 21, 2018, 07:51:38 pm »
6
Forum po polsku / Odp: Wokół Lema się dzieje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Październik 21, 2018, 07:29:53 pm »
"His Master's Voice" movie

Cieszę się, że komuś Lema chce się kręcić, technicznie wygląda to przyzwoicie... ale... zrobić z "Głosu Pana" jakiś thriller o UFO-konspiracji, z Flynnem juniorem ;) szukającym prawdy o ojcu i basenowymi orgiami... Hmmm...
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Październik 21, 2018, 02:12:44 pm »
Pańska teza:
Wreszcie - nie "wizyt", nawet nie "wyświetleń" strony, ale wysłanych do serwera żadań o adres "http://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.0". To nie oznacza, że każdorazowo jest tam ktoś, kto to czyta.
wydaje mi się absurdalnie fałszywa, jako sprzeczna z elementarną logiką/praktyką.
Po co ktoś miałby klikać w jakiś link jeśli nie po to, by rzucić okiem, co tam jest napisane?
Jeśli robią to boty, to absolutnie wszystkie wątki na Forum są podejrzane, co już zakrawałoby na wirtualny solipsyzm :-)

R.

[14:40] P.S. Wyborcze:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg74773#msg74773
Koło dziewiątej wieczór pojawią się pierwsze eksitpole i ja bym w porze obiadowej chętnie spróbował coś tu wyprorokować, ale nie mam dosłownie bladego pojęcia, czuja ani intuicji. Jedyne, co mi się wydaje, to to, że w skali kraju zostanie mniej więcej zachowany obecny status quo. Że nie nastąpi żadne wyraziste przesunięcie. W wielkich miastach utrzyma się przewaga Antypisu nad Pisem, w sejmikach wojewódzkich na odwrót, w pozostałych kategoriach zaś będzie różniście czyli lokalnie/indywidualnie, co opisałem ponad cztery lata temu: https://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2813.   

8
Forum po polsku / Odp: Wokół Lema się dzieje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lemolog dnia Październik 21, 2018, 10:31:02 am »
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Październik 21, 2018, 12:22:51 am »
Szanowny Panie, ta liczba budzi moje podejrzenia w tym sensie, że jest raczej niemożliwa. Albo zatarł się silnik forum, albo ktoś z uprawionych mechaników (z nieznanych dla mnie przyczyn) pomnożył ją stukrotnie. Dlatego mój budzik zadzwonił w nocy :-)

R.

10
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Październik 21, 2018, 12:00:23 am »
...co* też ludziom na pola spada:
https://www.fresnobee.com/news/local/article220259570.html

* zbiornik paliwa satelity Iridium, mianowicie
Strony: [1] 2 3 ... 10