Polski > Akademia Lemologiczna

Akademia Lemologiczna [Cyberiada]

(1/120) > >>

Terminus:

[size=48]CYBERIADA[/size]Niniejszym rozpoczynamy omawianie ,,Cyberiady". Ponieważ książka jest długa i często niepoważna, sugerowałbym dokładnie taki sam tryb i sposób jej omawiania. O ile rozumiem, choć nie jestem pewien, zaczynamy od pierwszych trzech (?) opowiadań. Z tym, że nie pamiętam, czy uwzględniliśmy fakt, że Cyberiada zawiera Bajki Robotów? Bo jeśli tak, to trzeba zaczać od pierwszych trzech bajek, mianowicie ,,Trzech Elektrycerzy'', ,,Uranowe Uszy" oraz ,,Jak Erg Samowzbudnik Bladawca Pokonał"... Samowzbudnik, hehe.Tak czy inaczej, jeśli jest tak jak jest, tj. omawiamy razem z ,,Bajkami", to nie widzę problemu. Myślę, że to byłoby logiczne. Jesli jednak ktoś twierdzi inaczej, to proszę tu napisać, możemy podywagować. Myślę, ze w przypadku Cyberiady miło byłoby nie przerwać omawiania w połowie ksiązki. Poczytam się poczytać także i wziąć udział, niemniej jednak wykorzystam solidnie fakt, że Bajki Robotów znam dość już dobrze.
Wszystkim osobom, które nie wiedzą czym jest Akademia Lemologiczna polecam wątek ,,Akademia Lemologiczna [Organizacja]" gdzie jest to dokładnie wyłożone.
Zaprasza się wszystkich nielepniaków, do brania udziału w niniejszym przedsięwzięciu. Co lepniacze, to nie my! Chwała Jego Induktywności!

[/color]

Terminus:
No i widzita, udało się  ::)

Deckard:
Fajnie! Cieszę się, że Akademia znów ruszyła. Ja niestety przyłączę się trochę później, tzn. kiedy będę posiadał już książkę.

CU
Deck

Hoko:
Hm, moja Cyberiada zawiera tylko niektóre z 'bajek', ale resztę mam w osobnym tomie. 'Bajki' jak mi się zdaje to była taka przygrywka do Cyberiady, więc jedno z drugim połączyć można by było. Tylko wtedy należałoby chyba zmienić tytuł wątku na 'Bajki robotów i Cyberiada', bo jak ktoś będzie szukał tylko bajek, to może nie znaleźć...
Tak czy siak powinno być i zabawnie i poważnie, bo mimo lekkiej formy te książki obfitują w rozmaite 'ostateczne pytania'.

Terminus:
OK, to zmieniam tytuł wątku i jedziemy z "Bajkami", jak ktoś ich nie ma, to może poczekać aż zostaną ukończone!

To w takim razie proponuję rozmowę (i przeczytanie) - nie ma żadnego pośpiechu, powiedzmy, że damy sobie tydzień lub dwa, bo Deck nie ma jeszcze książki, na pierwsze trzy, cztery bajki. (To tylko 37 stron!)

[*] Trzej Elektrycerze
[*] Uranowe uszy
[*] Jak Erg Samowzbudnik Bladawca pokonał
[*] Dwa potwory.
[/list]

Powiedzmy ::)

Ja chętnie przeczytam.
[/color]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej