Autor Wątek: Pomożecie?  (Przeczytany 53964 razy)

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Pomożecie?
« dnia: Listopada 22, 2010, 02:46:16 pm »
Drodzy Forumowicze:

z okazji zakończenia edycji Dzieł Lema przez "Gazetę Wyborczą" (w najbliższą środę ukaże się ostatni, 33 tom), chcielibyśmy zorganizować konkurs pt. "Książka za recenzję". Wstępne założenia konkursu są następujące:
- trzeba napisać recenzję o objętości od 1800 do 5400 znaków z dowolnie wybranej pozycji Lema
- następnie opublikować ją jako nowy topik w wyznaczonym w tym celu miejscu na forum
- forumowicze dokonują oceny poszczególnych recenzji: każdy forumowicz zarejestrowany przed dniem 22 listopada może oddać głos na TAK lub NIE
- recenzje, które będą miały przewagę głosów na TAK, zostaną opublikowane na stronie www.lem.pl i otrzymają nagrody książkowe
- recenzja, która otrzyma najwięcej głosów na TAK, zostanie nagrodzona kompletem dzieł Lema
- forumowicze, którzy ocenią co najmniej 50% recenzji, również otrzymają zadośćuczynienie w postaci książki :-)

Jak zapatrujecie się na taki projekt?

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 22, 2010, 03:06:18 pm »
Jestem na TAK.  ;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 22, 2010, 03:18:10 pm »
Ja nie dam głowy, ale już raz chyba coś podobnego było  ::)

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 22, 2010, 03:23:49 pm »
Ja nie dam głowy, ale już raz chyba coś podobnego było  ::)

był inny system głosowania na recenzje, teraz chcemy oprzeć go tylko na zarejestrowanych forumowiczach. Poza tym, wtedy nagrody otrzymywały tylko najlepsze recenzje, a teraz każda opublikowana.

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 22, 2010, 03:29:58 pm »
A można będzie napisać do kilku książek czy tylko do jednej?

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 22, 2010, 04:44:36 pm »
 Liv wsiegda gatow.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 22, 2010, 04:51:15 pm »
Tak toczno.
Ja toże, tawariszcz starszyna :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 22, 2010, 05:09:47 pm »
Pewnie. Toć. Jasne. A forumowicze  moga tez cos "machnac"?Czy sa poza konkursem?;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 22, 2010, 06:07:40 pm »
Pewnie. Toć. Jasne. A forumowicze  moga tez cos "machnac"?Czy sa poza konkursem?;)

jak najbardziej mogą, tylko musimy opracować jakiś obiektywny system oceniania dla recenzji napisanych przez obecnych forumowiczów

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 22, 2010, 06:29:47 pm »
Wg mnie uczciwie będzie, jeśli ja zwyciężę. A co do reszty to jestem otwarty na dyskusję :) .

A na serio to myślę, że skoro recenzje zgłaszają tylko forumowicze, to albo należy założyć, że wszyscy forumowicze to jedna rodzina (nie ważne jak długo ktoś jest zarejestrowany), albo zrobić dwie kategorie - dla starych forumowiczów, i dla nowych, którzy się zarejestrowali tylko w tym celu.

Inna wersja, jaka przychodzi mi do głowy, to konkurs przeprowadzony w poprzedniej formie, ale forum (w postaci np. wyników głosowania) dopuszczone do obrad jurorów (sumowane z ich głosami). Wówczas odpadałby problem znajomości/anonimowości.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 22, 2010, 06:53:11 pm »
No to tera mi wyszło, że wygodniej oceniać, niż pisać ;). Ale dobra, dają książki darmo, to się pomyśli ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 23, 2010, 12:30:26 am »
Poniewaz maziek zapewnil sobie juz wygrana - to ja w kwestii drugiego miejsca - ex aequo;) -  zeby zachowac anonimowosc (dotyczy tych co sa zalogowani przed 22) wystarczyloby na ten jeden raz - na czas powieszenia recenzji - zalogowac sie pod innym pseudo artystycznym;).Tylko nie wiem czy forumowa machina dopuszcza tworzenie dwoch roznych kont z tego samego IP?I prosta - oczywista zasada: nie glosowac na siebie.
Najpierw niech ktos odwazny powiesi pierwsza recenzje;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Forum Admin

  • YaBB Administrator
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 23, 2010, 08:54:01 am »

Pomysł na konkurs jest dobry, ale reguły zdecydowanie nie dopracowane.


bo jesteśmy w fazie konsultacji społecznych ;-)
TL

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 23, 2010, 10:01:58 am »
Pewnie. Toć. Jasne. A forumowicze  moga tez cos "machnac"?Czy sa poza konkursem?;)

jak najbardziej mogą, tylko musimy opracować jakiś obiektywny system oceniania dla recenzji napisanych przez obecnych forumowiczów

Najlepiej, żeby wszystkie recenzje wisiały na stronie anonimowo, oznaczone np. tylko numerem, wtedy nie będzie problemu z podziałem na "starych znajomych" i tych nowych  :)

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 23, 2010, 11:18:50 am »
Ciekawy pomysł. Przykładowo, recenzja wysyłana byłaby wiadomością prywatną do skrzata, a ten umieszczałby ją na forum w sposób opisany przez Hokopoko.
Z drugiej jednak strony, jeśli organizatorzy liczą na przyciągnięcie osób spoza forum, to dla tych potencjalnych recenzentów Lema takie reguły mogą być zniechęcające ze względu na tą komplikację.