Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447591 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #525 dnia: Czerwca 16, 2018, 04:35:32 pm »
„Referendum konsultacyjne”

Jeśli Prezydentowi RP uda się przekonać Senat RP do „referendum konsultacyjnego”, wówczas jesienią 2018 roku wezmą w nim udział miliony rodaków*.
Nie wiadomo, ile ostatecznie referendalnych pytań będzie, i nie wiadomo, jaka będzie ich ostateczna treść (znane są tylko propozycje). Wiadomo natomiast, że 10/11 listopada (data proponowana) nie uchwalimy nowej ustawy zasadniczej ani nie znowelizujemy starej, tylko odbędzie się ogólnopolski obywatelski SONDAŻ, zostanie wypełniona ANKIETA!!!
Oznacza to, po pierwsze, że wyniki tego sondażu nie będą dla nikogo formalnie wiążące. Oraz – po drugie – że frekwencja nie ma żadnego formalnego znaczenia. Natomiast polityczna ranga wyników ankiety będzie przeogromna, dla mnie wręcz historyczna. Po raz pierwszy bowiem Polacy zostaną spytani, jak chcieliby konkretnie urządzać swoje państwo. Ich wyrazistych odpowiedzi żadną miarą nie będzie można zlekceważyć.
Większość spośród piętnastu wstępnie ogłoszonych przez Andrzeja Dudę pytań uważam za nieporozumienie. Wrócę do tego tematu. Jednak przynajmniej pięć innych kwestii mam za fundamentalne. Oto one (w mojej socjometrycznej wersji):
1. Czy należy zmieniać obecną Konstytucję? (tak – nie – nie mam zdania)
2. Czy obywatele powinni mieć konstytucyjne prawo do samodzielnego (bez zgody parlamentu, rządu i prezydenta) stanowienia ogólnokrajowego referendum, jeśli pod jego projektem zbiorą ustawowo określoną liczbę podpisów w ustawowym trybie? (t, n, nmz)
3 Co powinno mieć wyższą rangę (pierwszeństwo w razie sporu)? Konstytucja RP - Prawo UE  - Nie mam zdania
4. Czy chce Pan(i), aby Polska była członkiem Unii Europejskiej? (t, n, nmz)
5. Czy chce Pan(i), aby Polska należała do NATO? (t, n, nmz)
Od siebie-obywatela dodałbym dwa pytania bardzo niewygodne dla obywateli-polityków:
6. Jak powinien być wybierany Sejm? [Tak jak dotychczas (ordynacja proporcjonalna)  -  W okręgach jednomandatowych (ordynacja większościowa) - Połowa według ordynacji proporcjonalnej i połowa według ordynacji większościowej (ordynacja mieszana)]
7. Czy obywatele powinni mieć konstytucyjne prawo do jednorazowego skrócenia kadencji parlamentu w drodze referendum, jeśli pod jego projektem zbiorą ustawowo określoną liczbę podpisów w ustawowym trybie? (t, n, nmz)

Stanisław Remuszko

*
Według czerwcowego sondażu IBRiS dla Onetu, udział w „referendum konsultacyjnym” zadeklarowalo 44% respondentów, co w skali kraju przełożyłoby się na ponad 13 milionów obywateli...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #526 dnia: Czerwca 16, 2018, 05:18:10 pm »
A ja z uporem odpowiem, że najpierw należałoby palcem pokazać, gdzie są wady obecnej konstytucji i komu one w czym przeszkadzają. A nie pytać ludzi, czy chcą być zdrowi i bogaci.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #527 dnia: Czerwca 16, 2018, 06:13:22 pm »

Te siedem pytań - z pierwszym naczelnym - to są pytania nie dla tępych głupków, tylko dla rozumnych patryjotów. Dla dumnego mądrego Narodu :-)
@ maziek Wbrew Tobie, to NIE SĄ pytania typu, czy chcesz być zdrowy i bogaty. O obywatelskie referendum? O pierwszeństwo w prawnym sporze? O członkostwo w UE? O członkostwo w NATO? O ordynację wyborczą? To są pytania o zdrowie i bogactwo?
Nie. Nie są.
Na dodatek to jest felieton za pieniądze (na lekarstwa dla ubogiego schorowanego starca-emeryta).

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #528 dnia: Czerwca 16, 2018, 08:39:47 pm »
Twoje nie są, a prezydenta są. Ale jak za pieniądze to jesteś usprawiedliwiony.

A Ty tak ochoczo dla samego faktu, że "coś będzie się działo: - czy też masz coś do konstytucji i ważąc możliwość, że wyjdzie gorzej niż jest albo i otworzy się puszka z Pandorą - chciałbyś coś zmienić?

Nie rozumiem po diabła wpisywać w konstytucję NATO i UE - rola przewodnia i braterstwo z wiadomo kim już było wpisane i trzeba było wykreślać. Co za upiorny pomysł, żeby stale coś zmieniać?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #529 dnia: Czerwca 16, 2018, 09:10:32 pm »
Bronię SWOICH pytań, nie innych, choćby pochodziły od samego Pana Boga.
Wciskasz mi dziecko w brzuch. JA (JA!!!) nie chcę wpisywać UE i NATO do Konstytucji.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #530 dnia: Czerwca 16, 2018, 09:21:07 pm »
Ja nie mówię, że chcesz wpisać - wyraziłem swoje zdanie o tym - ale z drugiej strony jak byś nie chciał, to po co byś proponował takie pytanie? Uderz w stół... To chcesz coś zmienić i dlaczego - czy nie? Masz jakiś powód, czy tylko tak harcujesz?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #531 dnia: Czerwca 16, 2018, 10:16:59 pm »
Co do UE i NATO - chciałbym dowiedzieć się z tego ogólnopolskiego sondażu, CO moi rodacy DZIŚ myślą o tym. O członkostwie w NATO - po 19 latach, UE - po 15 latach.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #532 dnia: Czerwca 16, 2018, 10:25:44 pm »
To chyba źle zadajesz pytanie - ja np. jestem za 1 i 2 ale do konstytucji bym nie wpisywał... To wg Ciebie, jakbyś znał tylko moje "nie" na wpis do konstytucji - to co ja myślę o NATO i UE po 15 i 19 latach?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #533 dnia: Czerwca 16, 2018, 11:25:29 pm »
Dobrze zadaję pytanie, tylko na nie Ty źle odpowiadasz.
Z wrodzonej życzliwości, pobłażliwości i wyrozumiałości: odpowiedz na moje pytanie WPROST. Tak, nie, nie mam zdania :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #534 dnia: Czerwca 16, 2018, 11:26:42 pm »
Nie mogie bo ankieta nie będzie anonimowa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #535 dnia: Czerwca 16, 2018, 11:56:04 pm »
Jak to jest, że - przeważnie pod koniec futbolowego meczu - sędzia-zmiennik pokazuje, że wchodzi na boisko zawodnik o nazwisku Hublot? Rezerwowy internacjonał jakowyś?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #536 dnia: Czerwca 20, 2018, 11:11:20 pm »
Coś dla maźka:
27.07.2018 roku czeka nas całkowite zaćmienie Księżyca, czyli jedno z najciekawszych, jeżeli nie najciekawsze zjawisko astronomiczne w 2018 roku! Będzie to jednocześnie pierwsza od 3 lat okazja do obserwacji całkowitego zaćmienia Księżyca w Polsce. To jednak nie wszystko, bowiem tego samego dnia dojdzie do pierwszej od 15 lat Wielkiej Opozycji Marsa! To niewyobrażalne, że będzie mieć ona miejsce dokładnie tego samego dnia, co wyżej wspomniane całkowite zaćmienie Księżyca!
Symulancja: https://www.astronomia24.com/viewpage.php?page_id=42

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #537 dnia: Lipca 03, 2018, 06:08:31 pm »
Woreczek Online

Zainteresowanym uprzejmie polecam wikipedyczne hasło https://pl.wikipedia.org/wiki/Scrabble, a jeszcze bardziej niezwykle ciekawą pracę http://www.pfs.org.pl/rozne/mgr_andrzejczuk.pdf
Sam chcę stworzyć grę scrabble-online dla dwóch osób, z których jedna siedzi np. na Ursynowie, druga zaś bawi na Mazurach, w Paryżu lub Kalafiorni (w takim miejscu, z którym łączność telefoniczna jest za darmo).
Każdy z graczy dysponuje najwypasieńszym pudełkowym polskim skrablem i układa swoje oraz rywala płytki w realu, na oryginalnej planszy.
Gracze porozumiewają się za pomocą telefonu głośnomówiącego.
Jedyny wspólny czynnik, z którego korzystają obaj gracze, to internetowa aplikacja imitująca woreczek z płytkami-literami. [Rozważyłbym jeszcze wirtualny specjalny zegar, lecz nie szachowy!]
Innymi słowy, mój pomysł sprowadza się do skonstruowania aplikacji tego woreczka.
Procenty gwarantowane :-)

St. Woreczko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #538 dnia: Lipca 04, 2018, 02:15:43 am »
Scrabble, zdaje się, jest obwarowane srogimi patentami. Zamiast tego polecam wziąć się za Literaki (są "otwarte" w kwestiach licencji, a plansza i punktowanie tylko trochę inne)

Co do aplikacji "wirtualnego worka na literki" to słabo to widzę. Jest już całkiem sporo darmowych programów na wszystkie możliwe platformy, umożliwiających granie on-line z resztą świata. Jedyne novum to prawdziwa plansza / płytki, ale nie bardzo widzę przejście z wirtualnego worka na realne płytki, za dużo kombinowania.

Niemniej jednak proszę mnie nie słuchać tylko robić swoje. Od słuchania innych ponoć robi się gorzej.

;)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #539 dnia: Lipca 04, 2018, 02:55:31 am »
A ja z uporem odpowiem, że najpierw należałoby palcem pokazać, gdzie są wady obecnej konstytucji i komu one w czym przeszkadzają. A nie pytać ludzi, czy chcą być zdrowi i bogaci.
Poważnie? https://logikczytakonstytucjerp.wordpress.com/
2. Obecna sprawa sądów.