Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1124942 razy)

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1785 dnia: Kwietnia 23, 2010, 01:37:38 am »

ekhm...  :o

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1787 dnia: Maja 07, 2010, 10:08:55 am »
Mysle, ze to dosc prawdziwe stwierdzenie, choc tak samo da sie je zastosowac dla kogos, kto nie ma sluchu muzycznego na przyklad (bo nauczyc pania redaktor i respondentow wlasciwego akcentowania slowa "matematyka" da sie bez tej ostatniej zdolnosci). Watpie, by polglusi chcieli zdawac egzamin z rytmiki czy analizy muzycznej...

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1788 dnia: Maja 08, 2010, 03:11:02 pm »
Tak trochę OT, ale jak najbardziej a'propos matematyki i muzyki...

Pitagoras twierdził, że matematyka i muzyka to jedno. Skoro zaś wszystko jest matematyką, to i wszystko jest niesłyszalną muzyką ;). (Czyli Tolkien i średniowieczni mieli w tym rację ::).)

(To tak żebyś już całkiem się pogubił, czy jestem pozytywistą czy romantykiem ;).)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13387
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1789 dnia: Maja 30, 2010, 10:51:19 pm »
Mikropy blisko.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1790 dnia: Maja 31, 2010, 09:37:31 pm »
Complete Inuit shaman life story

I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1791 dnia: Czerwca 05, 2010, 07:48:13 pm »
A'propos szamanów... Jedna z wypowiedzi niejakiego T. McKenny. Myśl przewodnia brzmi jak z Lema (ograniczenia kulturowe), jej rozwinięcie jak z Dicka (idee narkotykowe - okazuje się - wiecznie żywe), reszta brzmi jak bełkot (ciekawe czy spodoba się dzi ;) - facet głosił ekologizm, wierzył w Gaję i był kumplem Sheldrake'a):

(Uprzedzam: polskie napisy to bełkot do kwadratu, nie wiem kto to tłumaczył, ale nie znał chyba ani angielskiego, ani polskiego.)

Wrzucam jako ciekawostkę.


ps. jedno jest tam fajne: dowiedziałem się na jakim systemie operacyjnym chodzę - tym wykluczającym UFO; potrzeby reinstalacji nie odczuwam ;D



Edit: skoro mowa o UFO:
http://www.news.com.au/national/ufo-spotted-in-queensland-new-south-wales-and-victoria/story-e6frfkvr-1225875840556?
http://www.abc.net.au/news/stories/2010/06/05/2919095.htm


Wygląda na to, że to rakieta (jeden z artykułów nawet sugeruje która), w każdym razie po speców od SETV jeszcze bym nie dzwonił. Ale widoczki ładne...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2010, 11:20:37 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

DillingerEscPlan

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1792 dnia: Czerwca 09, 2010, 08:30:15 pm »

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1793 dnia: Czerwca 10, 2010, 01:24:43 pm »
Napisałam :)))

Lema nie ma w ogóle propozycjach konkursowych, za to jest... pan Twardowski!  :o

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1794 dnia: Czerwca 11, 2010, 02:43:40 am »
też napisałem. ale dlaczego nie ma opcji JP2?
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1795 dnia: Czerwca 11, 2010, 11:14:22 am »
ale dlaczego nie ma opcji JP2?

ROTFL



ps. oczywiście i głosowałem gdzie trzeba, i "swoich" - nieco podstępnie ;) do tego agituję
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2010, 09:30:32 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13387
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1796 dnia: Czerwca 11, 2010, 08:55:09 pm »
Swoją drogą jestem lekko zdziwiony, bo Lem dosłownie roznosi  konkurencję w strzępy :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1797 dnia: Czerwca 11, 2010, 09:32:36 pm »
Cóż, wydaje się, że większość osób w Polce, które interesują się tematyką kosmiczną, zawdzięcza to jak my - właśnie Jemu (i ew. "Młodemu Technikowi)...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1798 dnia: Czerwca 11, 2010, 09:49:25 pm »
I w dodatku zdobyl taka przewage w ciagu dzisiejszego dnia.Zagladalam tam dzisiaj rano i prowadzil Twardowski przed Orlem Bialym; mieli po okolo 24-25%, Lem mial 10 %.Kilka godzin i prosze jaka zmiana:)
Ciekawe kto wymyslil Gwiazdeczke? ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2010, 10:51:06 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki